Kosárlabda: nem sikerült a bravúr Sopronban a Szedeáknak

szedeak_sopron_agota17_gs

Nem találta a soproni védekezés ellenszerét a Naturtex-SZTE-Szedeák: Nikola Lazic együttese rengeteg eladott labdával játszva kapott ki a hűség városában.

Molnár András büntetőivel és Watkins kosarával indította a soproni meccsét a Naturtex-SZTE-Szedeák: az már csak később derült ki, hogy ez volt az utolsó alkalom, amikor vezetett a találkozón a szegedi együttes. Egy 9-0-s rohammal fordított a Sopron, majd egyre jobban elhúztak a hazaiak, így a negyed végére már tíznél is több ponttal vezetett Sabáli Balázs együttese. A második negyedben Jereminov kettő, Kiss Zsolt pedig egy hármast is elsüllyesztett, de mindez csak arra volt elég, hogy tíz ponton maradjon a Szedeák. (35-25) Főleg támadásban roppant pontatlanul játszott a Szedeák, amely nem tudott közelebb férkőzni a nagyszünetig sem a Sopronhoz, így a hazaiak magabiztos, 44-29-es előnnyel mehettek szünetre.

A harmadik negyed mindössze 18 pontot hozott: a Szedeák továbbra is több labdát elszórt támadásban, de ebben a játékrészben rengeteget hibázott a Sopron is, azonban ezt nem tudták kihasználni Kiss Zsolték, és nem tudták csökkenteni a különbséget. A záró negyedre így meggyőző előnnyel vághatott neki a Sopron, amely végül megérdemelten, 67-51-re verte a Szedeákot. Ezen az estén nem ültek a szegediek támadásai, a Sopron védekezése jobban működött, így a harmadik vereségét könyvelhette el Nikola Lazic együttese.

A Naturtex-SZTE-Szedeák legközelebb ismét idegenben lép pályára: október 24-én 18 órától a Paks vendége lesz a szegedi együttes.

Ami a statisztikát illeti

Az idény eddigi vereséggel végződött meccsein rendre a lepattanókkal gyűlt meg a Szedeák baja, ez azonban most másképp volt: bár ezt a csatát is elvesztették a szegediek, de csupán egyel, 36-35-re nyert ebben a kategóriában a Sopron. Amiben nagy volt a különbség, az az eladott labdák száma: a szegediek 23-as számával szemben a hazaiak nyolccal kevesebb labdát szórtak el. Csupán 51 pontot szerzett a Szedeák, amiből a két amerikai légiós, Watkins és Armelin szállította több, mint a felét: Watkins 16 (ezzel egyébként a mezőny legeredményesebb játékosa lett), Armelin 12 pontig jutott. Előbbi a mezőnyből a legtöbb dobással próbálkozott (18), de csak nyolc ért célba, igaz, szerzett hat labdát és szedett mellette kilenc lepattanót. Rajta kívül nem igazán lehet kiemelni mást a Szedeákból: Jereminov hét labdát is eladott, Ciric pedig mindössze négy pontig jutott, de Molnár András is megállt hat pontnál és négy lepattanónál. Ami a pályán töltött perceket illeti, a legtöbbet Ryan Watkins játszott, ő 35 percet töltött a parketten, nála pedig csupán egy minutummal játszott kevesebbet Chip Armelin. Őket a 32 perces Jereminov követi, Andrija Ciric 29 percet, Juhos Levente pedig 25-öt töltött a pályán. 21 percig volt fent Molnár András, Kiss Zsolt pedig 17 percet játszott, míg Moravcsik Áron 7 percet kapott Nikola Lazictól.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 4. forduló

Sopron KC – Naturtex-SZTE-Szedeák 67 – 51 (27-16,17-13,10-8,13-14)
Sopron, NOVOMATIC aréna, 1200 néző. Vezette: Benczur Tamás, Balog György, Sallai István. (ellenőr: Forrai Sámuel)
Sopron: Laroche 7, RANCIC 14/12, Ruják 8, Radulovic 8, Bavcic 7/3. Csere: Tóth G 1, TIGGS 12, Dénes 4, Takács -, Molnár M. 4, Bán 2, Bakk -. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
Szedeák: Jereminov 6/6, Ciric 4, Molnár A. 6, Armelin 12, WATKINS 16. Csere: Moravcsik -, Juhos 4, Kiss Zs 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazic.

Nikola Lazic: “Megérdemelt győzelmet aratott a Sopron. Sokkal agresszívebben játszottak, mint mi. Az első félidőben sok hibát vétettünk, és úgy érzem, hamar feladta a csapat a küzdelmet. Sokat kell még gyakorolnunk, hogy jobbak legyünk.”

IV. negyed 67-51

40′ Ez a vége, nem tudta megnehezíteni a Sopron dolgát a Szedeák, amely bár jól kezdett, de utána nagyon pontatlanul játszott, és 16 ponttal kap ki a hűség városában.

40′ Armelin lép fel második legeredményesebb szegedinek betörése után, 12 pontos, így 65-51. Bán még elenged egy tempót: behullik, 67-51.

39′Watkins megint jól oldja meg közelről, 65-49. Ruják hármasa hosszú.

38′ Moravcsiknak oszt ki egy sapkát Molnár Márton, majd Bán kihagyott közelije után szerzi meg a lepattanót, és ejti be, 65-47.

37′ Rancic hármasa nem jó, Watkins viszont szépen megoldja a palánk alatt, ő a legeredményesebb szegedi, 14 pontjával. 63-47.

36′ Armelin középtávolija után Watkins hiába szerzi meg a lepattanót, ezt most nem tudja befejezni. Juhos is négy faultos, Laroche büntetőzhet: csak az első a jó, 63-45.

35′ Juhos kihagyott közelije után Watkins húzza be másodjára lepattanóból, 60-43. Molnár Márton rögtön szerez egy kosarat, miután beáll, 62-43, de megint Watkins válaszol, 62-45.

34′ Laroche és Jereminov hármasa sem ül, majd Tiggs dob be egy kettest, 60-41. Nem igazán forog veszélyben a Sopron győzelme sajnos.

33′ Ezúttal jó Jereminov passza, Juhos fejezi be a ziccert, 56-39. Dénes zsákol ismét, 58-39, majd Armelin tör be remekül, 58-41.

32′ Ciric beüti a negyedik hibáját, de marad a pályán. Jereminov viszont ismét eladja, ez volt a Szedeák huszadik eladott labdája!

31′ Armelintól nem jó a közeli, ellenben Dénes be tudja zsákolni, 56-37.

III. negyed 54-37

30′Juhos hármasa sincs bent: egészen elképesztő, maradt a mindössze 18 pont ebben a negyedben: a Sopron 10-et, a Szedeák 8-at dobott ebben a tíz percben.

29′ Watkins tempója sem jó, majd a cserék után Armelin hármasa is lejön.

28′Takács triplája nem ül most, de Armelin sem tudja beemelni közelről. Továbbra is sok a pontatlanság mindkét csapat játékában, összesen eddig 18 pont ebben a negyedben.

27′Armelin is labdát szerez Rujáktól, majd Watkins harcol ki faultot. Végül Ciric passzát Watkins teszi fel remekül, 54-37.

27′ Bavcic rossz hármasa után Tóthot faultolja Ciric: Tóth első büntetője nincs bent, majd a második már jó, 54-35.

26′ Hihetetlen jelenetsor: három támadólepattanót is szed a Szedeák, Juhos negyedjére már bepöcizi, 53-35.

25′ Tiggs szerzi meg a labdát Molnár Andrástól, majd bezsákolja a ziccert, 53-33.

25′ Mindkét oldalon több pontatlanság, majd Bavcic továbbra is él, most a saját lepattanóját teszi vissza, 51-33.

24′ Bavcic most nem dobja be kintről, de Watkins szerzett labdáját Molnár András sem tudja kosárra váltani.

23′ Armelin oldja meg közelről remekül, 49-31. Sőt, Armelin Laroche-tól lop egy labdát, és befejezi a ziccert, 49-33.

22′ Jereminov ismét nem tudja megjátszani társát, persze a Sopron is remekül védekezik: Rancic negyedik (!) hármasával már hússzal vezet a Sopron, 49-29.

21′ Radulovic közelijével indul a második félidő, 46-29.

II. negyed 44-29

20′ A figura végén Jereminov harmadik triplája már nem ül: ez a vége, a nagyszünetben 15 ponttal vezet a Sopron: jóval pontosabb játék kell a Szedeáktól a folytatásban, rengeteg az eladott labda.

20′ Kiss Zsolt rövid hármasa után Jereminové a lepattanó,de Watkins nem tudja visszatenni. Radulovic eladja a labdát, majd időt kér Nikola Lazic.

19′Juhos kihagyja a triplát, majd Watkins faultja után Tiggs dobhat büntetőket: mindkettő jó, eddig 8/8 a vonalról a Sopron mérlege, 44-29.

18′ Bavcic a negyedik soproni triplát süllyeszti el, 42-29.

18′Ruják tempója most lejön, ez a pattanó pedig Watkinsé, ezzel övé a mezőny legtöbb lepattanója. Sőt, be is fejezi közelről, tízre hozza vissza a Szedeákot, 39-29.

17′ Kiss Zsolt hármasa most lejön, majd Watkins közelije sem jó. Takács rossz triplája után Juhosé a lepattanó, és Molnár András közelről befejezi az akciót, 39-27. Időt kér a Sopron.

16′ Watkins faultja után Ruják állhat a vonalra: mindkettő jó, 39-25.

16′Ha egy üzlet beindul, Jereminov is elsüllyeszt egy hármast, 35-25. Kicsit a védekezésen kellene javítani, ez relatíve megint egy egyszerű kosár volt Rujáknak betörése után, 37-25.

15′ Kiss Zsolt a sarokból habkönnyedén dobja be a triplát, 33-22. Tiggstől jön a válasz a palánk alól, 35-22.

14′Armelin eladott labdája után faultolja Tiggset, összességében már nyolc eladott labdánál jár a Szedeák. Tiggs állhat a vonalra: mindkettő jó, 33-19.

13′Takács és Watkins is kihagy egy-egy kettest, majd Ruják emeli be a középtávolit, 31-19.

12′Jön vissza Jereminov Moravcsik helyett: be is vág egy hármast rögtön, az első szegedi trojka hat kísérletből, 27-19.

11′Tiggs zsákolása jelenti a negyed első pontjait, 29-16. Moravcsik triplája nem jó.

11′ Eladott labdákkal kezdődik a második negyed: Tiggs és Juhos is rossz helyre passzol, majd Dénes kihagyja a triplát is.

I. negyed 27-16

10′ A negyed zárásaként még Ciric nagyon távolról ráemeli, de nem jó: ez a negyed vége, 11 ponttal vezet az első tíz perc után a Sopron.

10′Ciric dobhat két büntetőt Bavcic faultja után: mindkettő jó, 25-16. A túloldalon már Ciric faultolja Larochet: az ő büntetői is bent, 27-16.

10′ Ciric középtávolija sincs bent, majd Rancic keze sül el megint, ezúttal kintről: 25-14, először van tíznél nagyobb különbség.

9′ Rancic azonban gyorsan válaszol a palánk alól, 22-14.

9′Ciric kihagyja a triplát, majd Watkinst blokkolják, de Molnár András harmadjára már beemeli közelről, 20-14.

8′ Armelin középtávolija után jön közelebb a Szedeák, 18-12. Laroche újabb kettesével azonban 20-12.

7′ Ez a horog jó Armelintól, 16-10. Jereminov passzai egyelőre nem ülnek, ez a harmadik eladott labdája, de Ciric remekül blokkolja Larochet, majd Radulovic is szerez egy kosarat a palánk alól, 18-10.

7′Watkins szerez labdát Radulovictól, majd amilyen könnyen jött, olyan könnyen el is adjuk a labdát, Rancic ezt egy triplával bünteti, 16-8.

6′Watkins kettese rövid, majd Jereminov faultja után kér időt Nikola Lazic.

6′ Rancic hármasa hosszú, mienk a lepattanó, de Armelin kissé elkapkodva eladja, Ruják pedig büntet középről, 13-8.

5′ Watkins szinte ugyanonnan, mint az imént: de ez most nem jó, viszont a mienk a lepattanó: Ciric középtávolija viszont nagyon pontos, 11-8.

4′ Radulovic kettese ül, 11-6.

4′ Watkins tempója hullik be, megtörve a Sopron lendületét, 9-6. Ciric triplája lejön, de Watkins a lepattanót sem tudja bedobni.

3′ Bavcic: villan a center is, most nehezebben tud támadást építeni a Szedeák, 9-4. 9-0-s futásban a Sopron.

3′ Jereminov passza egy picit pontatlan, jöhet a Sopron: Rancic pedig bevágja a meccs első tripláját, 7-4.

2′ Laroche középtávolija után megvannak a Sopron első pontjai, 2-4. Ciric eladja sajnos, ezzel indulhat Radulovic, bedobja a ziccert, 4-4.

2′ Radulovic rossz közelije után Molnár Andrásé a lepattanó, Watkins pedig megszerzi első pontjait a palánk alól, 0-4.

1′ Rögtön egy faultot harcol ki Molnár András, dobhat is két büntetőt: mindkettő a helyén, 0-2.

1′ Watkins hozza el a labdát a feldobásnál, a Szedeáké az első támadás.

17:44 – Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Szedeák újabb idegenbeli bajnokija, ezúttal a Sopron lesz az ellenfél. Molnár András számára mindig különleges lehet ez a bajnoki, hiszen hosszú éveket töltött el a soproni együttesben.

A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Este Sopronban lép pályára a Szedeák – a meccset 18 órától ÉLŐben közvetítjük ITT: http://szegedma.hu/?p=580391

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 17.

Közélet

Gólzáporos győzelemmel avatta stadionját a Szeged

A Csákvár ellen első győzelmét szerezte meg a szezonban a Szeged-Csanád GA.

Babos főtáblára jutott

Babos Tímea vasárnapi könnyed győzelmével főtáblára jutott a 250 ezer dollár összdíjazású szöuli keménypályás női tenisztornán.