Vízilabda: könnyedén verte a Szentest a Szeged + FOTÓK

2015. szeptember 23., szerda
szeged-szentes52kf

Könnyedén verte a Szentest a Szeged Diapolo a nyitófordulóban: Varga Péter tanítványainak győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben a megyei rivális ellen.

A férfi vízilabda OB I első fordulójában megyei rangadót játszott a Szeged Diapolo: Varga Péter együttese a másik Csongrád megyei együttessel, a Szentessel nyitotta az idei bajnokságot. Kiválóan kezdett a Szeged,

Kunac

Seman

találatai után egy kettős emberhátrányt is kivédekeztek

Kiss Csabáék

, majd a negyed felénél Seman már a második gólját szerezte, így 3-0-ra meglépett a Szeged. Bár a Szentes Sekulic szép góljával szépített, de a második negyedben aztán végleg beindult a Tisza-partiak hengere: öt gólt vágtak

Varga Péter

tanítványai elöl, miközben hátul remekül működött a védekezés, ha pedig lövésig jutott a Szentes, akkor

Meixner Marcell

állta útját a labdának, így a nagyszünetre meggyőző, hétgólos előnnyel mehetett a Szeged Diapolo. Az első félidő remek játéka gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést: bár a harmadik negyedet ikszre kihozta a Szentes (4-4), de annyira nem tudta csökkenteni a különbséget, hogy veszélyben forogjon a szegediek győzelme. Góllal mutatkozott be a csapatban a nyáron éppen a Szentestől szerződtetett

Pellei Frank

, és a másik új igazolás,

Sedlmayer Tamás

is, de a szegedi találatok közül bizony egy némelyik igazán szépre sikerült,

Igor Lazic

nem győzte csapkodni a vizet. Bár több mint 10 góllal vezetett a záró játékrészben is a Szeged Diapolo, de végül nyolccal, nagyon simán verte a Szentest, és így győzelemmel rajtolt az új bajnokságban a Varga-legénység. A Szeged Diapolo bajnokin legközelebb október hetedikén ugrik medencébe Egerben, addig sem telik az idő azonban eseménytelenül a csapat számára, ugyanis egy hét múlva, szeptember 30. és október 4. között az Euro Kupa selejtezőjében játszik a csapat. A hétcsapatos tornán az első négy hely valamelyikét kell megszereznie a szegedieknek a továbbjutáshoz, ahol a honi rivális Ferencváros mellett a francia Strasbourg, az olasz Acquachiara, a német Esslingen, a montenegrói Primorac Kotor és a horvát Jadran Split lesz Chilkó Mártonék ellenfele a Népligetben zajló tornán.

Férfi vízilabda OB I A csoport, 1. forduló:

Szeged Diapolo - Valdor-Szentesi VK 16 - 8 (3-1,5-0,4-4,4-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 250 néző. Vezette: Németh András, Dodog Szabolcs.

Meixner - Kunac 2, Kiss 2, Chilkó, Manhercz Á. 2, Palotás, Seman 3.

Bognár (kapus), Pellei F. 1, Sánta, Sedlmayer 1, Imnaisvili, Varga II. Zs. 3, Manhercz K. 2.

Varga Péter. Szentes: Lazic - Somogyi 1, Sekulic 2, Weszelovszky 3, Lazinovic, Hegedűs 1, Nagy M.

Hegedűs (23')

IV. negyed 16-832'Nagy Márton távoli lövése zárja a meccset, de ezt fogja Bognár: így ér véget a meccs, a Szeged könnyedén, 16-8-ra veri a Szentest a megyei rangadón. 32'Szép ejtés lett volna Manhercz Ádám felé, de csak egy picivel lett hosszú, így begyűjtötte azt Lazic. Maklári is betalál a végén, 16-8. 31'Kontra a szegedi támadásnál, aminek a végén Weszelovszky ismét a rövidbe zúdítja a labdát, 16-7. 31'Ez most nagy gól, Sekulic hozza vissza tízre a Szentest, 16-6. 30'Weszelovszky átlövése megy fölé, majd Pellei Frank már indul a jobb szélen: Imnaishvilit nem engedik kapura lőni ziccerben, ez is ötméteres: Manhercz Ádám lövi: ez most kimarad! 29'Kiállítás, Kunacnál a hiba. Bognár védéssel mutatkozik be, Somogyi bombáját fogja a debütáló kapus. 29'Megint jó a szegedi védekezés, a meginduló Manhercz Ádámot Vörös állítja meg szabálytalanul, amiért kiállítják. Manhercz balra néz, de passz helyett meglepi Lazicot, és a kapuba lő, 16-5! 28' Gól, Manhercz Krisztián lövésébe csak beleérni tud Lazic, számolhatnak a szegedi szurkolók:15-5. 28' Kapust cserélt a Szeged: Bognár foglalja el Meixner helyét. Labdát szerez Sedlmayer, majd Kunac lőne bentről, de faultolják: jöhet a meccs első ötméteres. 27'Varga II Zsolttal szemben szabálytalan Latinovic, a sértett előtt senki nincs, aki megakadályozná, hogy a kapuig menjen: be is pattintja, 14-5. 26'Vörös fordul kapura középen, de éppen Meixnert találta el lövésével. Kiállítás, Vöröst állítják ki: Varga II Zsolt rögtön ki is használja az előnyt, 13-5. 25'Rögtön emberelőny: Lukács Dénest küldik ki, Pellei Frank a rövidbe vágná a labdát, de az nem fér el Lazic és a kapufa között. 25'Az utolsó ráúszást megnyerte Sedlmayer Tamás, ezt a negyedet is a Szeged kezdheti támadással. III. negyed 12-524'Az indítás picit pontatlan Manhercz Krisztiánnak, illetve Lazic is jól jön ki a kapujából - ezzel ér véget a harmadik negyed. 24'Pellei Frank kiállítása után emberelőnyben a Szentes: Weszelovszky ezt most a léc alá küldi, 12-5. 23'Nagy Márton lőtte el az utolsó másodpercekben, de labdája Meixner és a kapufa segítségével vágódott ki. Kiállítás, Hegedűsnek ez a harmadik: a bejátszás középen azonban nem volt teljesen pontos Semannak, így nem tudta azt egyből kapura húzni. Időt kér a Szentes. 22'Szép úszóverseny ez most, miután mindkét oldalon kontrát fújnak: Kiss Csaba azonban megnyeri a versenyt, és a bal felsőbe pöcköli a labdát, 12-4. 21' Hegedűs válaszol, Meixner ezen is rajta volt, de végül becsúszott mellette a labda, 11-4. 21' Megint egy óriásian nagy gól, Kunac is egy hatalmas dugót ragaszt a szentesi kapuba, 11-3. 20' Szép megoldás mindkét részről: Somogyi löketét Meixner tolta ki a léc alól. Megint Meixner! Remekül emelkedett ki, és húzta le a labdát, bravó! 20'Kiállítás, Hegedűs második hibája. Ez igen, Manhercz Ádám is mesterien lő a jobb felsőbe, elképesztően pontos lövés volt, 10-3. 20'Ezúttal nincs ítélet, majd szépen viszi végig a kontrát a Szentes, és Somogyi közelről, ha kisebb nehézségekkel is, de mattolja Meixnert, 9-3. 19' Gól, szépít a Szentes, Weszelovszky lövi ki balról a rövid sarkot, 9-2. 18'Kiállítás, Sedlmayert küldik ki, a centerezésnél Vörös azonban nem fér a labdához. Emberhátrányban támad a Szeged: ezt a bombát most fogja Lazovic, de a kipattanót begyűjti Palotás, viszont a második szándékból sincs gól. 17'Hamar megszerzi azonban most a labdát a Szentes, majd Vörössel szemben határozott a védekezés középen, így visszaszerzi a labdát Kunac. Pellei Frank is megszerzi az első szegedi gólját egy távoli lövés után, 9-1! 17'Ezt a ráúszást is megnyerte a Szeged. II. negyed 8-116'Ez a vége a második negyednek, kiválóan védekezett a Szeged, a Szentes nem találja a hazaiak játékának ellenszerét, így Varga Péter együttese megérdemelten, magabiztosan vezet a nagyszünetben. 16'Meixner védése után robog Manhercz Krisztián ziccerig: be is dobja, már héttel vezet a Szeged, 8-1! 16' Seman torolja meg csapattársa elleni tettet góllal, ezzel megszerzi a harmadik gólját, 7-1! 16'Sánta szemöldöke reped fel, valószínűleg nem a semmitől, de nincs kiállítás, viszont e miatt megállítják a játékot, és Sántának ki kell úsznia. 16' Sekulic szépen csavarja el, de Meixnert ezúttal sem tudja becsapni. Időt kér Varga Péter. 15'Egy remek labdaszerzés után indul meg most Manhercz Krisztián, de Lazic megfogja a ziccert! Seman ellen ítélnek, hiába veheti át tisztán a labdát. 14'Vörös hiába indulna meg középen, már kontrát ítélnek. Chilkó nem lövi el első szándékból, Manhercz Krisztiánnak azonban már nincs ideje gondolkodni: egy másodperccel a támadóidő letelte előtt ejt, de picivel fölé megy. 14' Ebből a szentesi támadásból sincs gól, egyelőre nagyon jól muzsikál a szegedi védelem. Micsoda gól Sedlmayertől, az első szegedi gólja igen szépre sikerül: a jobb oldalon úszott kapuig, majd okosan átejtette Lazicot, 6-1! 13'Nem tud mit kezdeni most a szegedi védelemmel a Szentes, inkább ki is dobják oldalra. Kiállítás, Sekulicnál a hiba, de Manhercz Ádám lövésére odaér Lazic, ez most kimarad! 12' Ez is fór, amit Varga II Zsolt rögtön gólra is vált, mintaszerűen lövi ki a jobb felsőt, 5-1! 11'Letelik a kiállítás, a blokkolt lövést pedig Vörös középen nem tudja már bekotorni. 11'Somogyi pattintása most nem sikerül, fölémegy. Manhercz Krisztiánt blokkolják, majd időt kér a Szentes, rögtön, miután kiállítják Manhercz Krisztiánt. 10'Kiállítás a túloldalon is, Latinovic áll ki. Ezt máris gólra váltja Kiss Csaba, mérges is Lazic, óriási gólt szerzett a szegedi cséká, 4-1! 9'Nem jut el a labda Kunacig, Lazic már nézi is, kit indíthat. Kunacot kiállítják, azonban Weszelovszky lövésére leér Meixner! 9'Ezt a labdát is elhozza Manhercz Krisztián. I. negyed 3-18' Somogyi lövése sem talál utat a szegedi kapuba, így ér véget az első játékrész: a duplázó Seman vezérletével 3-1-re vezet a Szeged egy negyed után. 8'Hegedűs kiállítása miatt emberelőnyben játszhat a Szeged: Ez most elment a lóbák között, de Lazic jól zárta a szöget, marad a 3-1. 7'MEIXNER véd ismét a jobb szélről,éltetik is őt a szegedi szurkolók. Ez is lejön most a blokkról, Sedlmayer löketénél voltak jó helyen a kezek, majd időt kér Varga Péter. 7'Sekulic lepi meg egy kicsit Meixnert, egy vízre pattintott távoli lövéssel szerzi meg a Szentes első gólját, 3-1. 6' Meixner szerzi meg a labdát a vendégek támadása után, egyelőre a kapu előtt nem hoz jó döntéseket a Szentes, amely időt is kér ezt követően. 6' Sánta most bent kapja meg a labdát, kapura is fordul, ha kevéssel is, de mellé lő, a bal kapufa mellett megy el lökete. 5' Imnaishvili lövése már dudaszó után, jöhet a Szentes. Kontrát fújnak középen a sporik, majd Sánta nagy lövését fogja a bal szélről Lazic! 5'Ez is kiállítás, Pellei Frank megy ki. Egy lehelet finom ejtett passz, de Vörös a felső kapufát zörgeti meg, ebből az előnyből sem lő gólt a Szentes! 4'Ez a centerezés most pontatlan Seman felé, majd Somogyi lövése is a blokkban hal el. Maklárit kiállítják, így Seman már emberelőnyben lő gólt, ő az első duplázó, 3-0! 4'Az első kiállítás Palotásé, sőt, Varga Zsoltot is kiküldik! Kettős emberhátrányban a Szeged: de jó a blokk, majd Meixner véd! Ez igen, kettős hátrányban sincs szentesi gól! 3'Keményen védekezik a Szeged, nem is tudja ellőni a labdát Nagy Márton. GÓL, 2-0! Kiss Csaba remek centerezését Seman lövi könnyedén a jobb alsóba. 1' Az első támadás azonban hamar véget ér, de a szentesiek sem tudják vágigjátszani az első akciójukat. GÓL! Kunac szerzi az első gólt az új szezonban, egy végletekig kijátszott támadás végén nem volt nehéz dolga Kunacnak, 1-0! 1'Az első ráúszást a Szeged nyeri. 16:53 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik az idény első mérkőzése. A két csapat már felsorakozott a szárazföldön,de hamarosan vízben a játékosok! A mérkőzés 17 órakor kezdődik!

Vérbeli presztízsmeccsel kezdődik a szezon a Szeged Diapolo számára, hiszen Varga Péter legénysége a megyei rivális Szentest fogadja az újszegedi sportuszodában. A két együttes tavalyi derbijeit mindkét esetben a Tisza-partiak nyerték, előbb tavaly novemberben idegenben egyetlen találattal, majd február végén hazai környezetben már jóval magabiztosabban. Érdekesség, hogy a szegediek egyik nyári igazolása, az U20-as világbajnoki bronzérmes Pellei Frank éppen a Kurca-partiakat hagyta el Molnár Tamásék hívószavára.

PÓLÓFANOK! 17 órától ÉLŐben közvetítjük a megyei derbit a férfi vízilabda OB I első fordulójából! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=573253

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. szeptember 23.