Labdarúgás: törlesztene a Dabassal szemben a SZEOL

2015. szeptember 4., péntek
szeol_dabas_14_09_20_gs

Ismét egy olyan ellenfelet fogad a Felső Tisza-parti stadionban a SZEOL SC, amellyel szemben nincsenek pozitív élményei az elmúlt szezonból: a Dabas ellen javítanának szombaton délután Puskás Csabáék.

Bár az előző szezon végén előkelőbb helyen végzett szombati ellenfelénél a SZEOL SC, azonban a Dabas az első hazai ellenfélhez, a Gyulához hasonlóan az a csapat, amellyel szemben tavaly mindkét mérkőzést elvesztették a szegediek. A tavaly kilencedik helyen végzett dabasiak kerete a nyáron jelentősen átalakult: nyolcan is elhagyták a csapatot, többek között az a

Geiger Norbert

is, aki a Szeged 2011-hez tért vissza a nyáron, és a tavaszi dabasi,

2-1-s hazai sikerrel

zárult mérkőzésen be is találta a szegediek kapujába. A nyolc távozó mellett hét érkező volt a Dabasnál, többek között két jelentős élvonalbeli tapasztalatokkal is rendelkező labdarúgó csatlakozott Honti József tanítványaihoz:

Bárányos Zsolt

a negyedik ikszhez közeledve is sokat segíthet a csapatnál, míg Szolnokról a támadó

Zsolnai Róbert

is a dabasiakat erősíti. A SZEOL szombati ellenfele nem kezdte jól a bajnokságot, az Újbudától odahaza, majd a Komlótól idegenben kapott ki, a következő három bajnokiján azonban veretlen maradt, miután 5-0-ra verte a Bölcskét, majd a Honvéd II. elleni 3-3-s idegenbeli döntetlent követően az elmúlt fordulóban 2-0-ra verte a Pénzügyőr együttesét. A góljaik több, mint felét

Csák Zoltán

szerezte: a Csongrád megyéből származó labdarúgó a dabasiak 11 góljából hatot szerzett. A SZEOL SC az elmúlt fordulóban, peches körülmények között szenvedte el idei első vereségét Kozármislenyben, így mindenképpen javítana szombaton a szegedi gárda.

Online

Szombaton 16.30-tól folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a SZEOL SC - FC Dabas NB III-as bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

„Nem rossz játékkal, de kicsit szerencsétlenül kikaptunk Kozármislenyben. A Dabas nekünk a mumus kettő, hiszen a csoportban ők a másik együttes, akiktől mindkétszer kikaptunk. A Gyulának részben sikerült visszavágni, hiszen döntetlent játszottunk egy nyerhető mérkőzésen, most azért már a Dabasnak szeretnénk mindenképpen visszavágni és három pontot szerezni, ez nem kérdés. Ugyanolyan kiegyenlített erőviszonyok várhatóak, mint amik eddig voltak, attól függetlenül, hogy a Dabas jó pár rutinos, volt NB I-es játékosaival kicsit más stílusú csapat, mint a többi, erre fel fogunk készülni” - mondta el portálunknak

Tóth Ákos

, a SZEOL SC vezetőedzője. A kék-feketék trénere továbbra sem számíthat

Domonkos Csabára

Varga Richárdra

, akik sérüléssel bajlódnak, eltiltás ugyanakkor nem kell senkit sem nélkülöznie Tóth Ákosnak. A SZEOL mestere hozzátette, az elmúlt fordulóhoz képest várhatóan egy kicsivel támadóbb felfogású csapatot küld majd pályára szombaton, de alapvető dolgokban nem tervez cserét a csapatban, 1-2 poszton változhat a kezdő tizenegy a múlt meccshez képest.

A SZEOL SC várható kerete:

Leindler, Szabó (kapusok), Buzási, Kormányos, Gajág, Makra, Rácz, Grünvald, Forró, Fülöp, Huszárik, Ondrejó, Puskás, Beretka, Kéri, Végh, Maksimovic.

Emlékeztetőül a két csapat legutóbbi mérkőzésén: (2015. április 5.)

FC Dabas – SZEOL SC 2 – 1 (2-0)

Dabas, 200 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Szarvas László, Zorinácz Ádám)

Dabas:

Scheilinger – Dévai, Tóth, Lázár, Zsíros, Molnár, Wilson, Takács (Bozsik, 70′), Gáspár, Hollauer, Geiger.

Honti József.

SZEOL:

Leindler – Forró (Végh, a szünetben), Kormányos (Ngalle, a szünetben), Puskás, Dlusztus, Grünvald, Beretka, Bjedov, Faragó, Bata, Ondrejó.

Tóth Ákos.

Dévai (31′, büntetőből), Geiger (33′) ill. Bjedov (88′)

Takács (34′), Molnár (87′) ill. Dlusztus (30′), Kormányos (43′), Grünvald (78′), Leindler (89′)

Így játszottak a csapatok az ötödik fordulóban

HR-Rent Kozármisleny – SZEOL SC 2-1 (1-0)

Kozármisleny, 250 néző. Vezette: Farkas Mátyás (Reinicz Gábor, Kovács László).

Kozármisleny:

Helesfay – Kocsis, Fellai, Lantos, Kiss, Kovács, Nagy E., Gránicz (Tóth D. 84′), Nagy K., Wittrédi, Lauer (Beke – a szünetben).

Németh Zsolt.

SZEOL:

Leindler – Kéri, Gajág, Makra, Rácz, Grünvald, Forró (Buzási – a szünetben), Puskás, Ondrejó, Beretka (Végh – a szünetben), Maksimovic.