Amatőr sakkversenyt rendeznek Szegeden

sakk_jatek

Amatőr sakkversenyt rendez a KÖZ-ÉRT Rekreációs Egyesület a közszféra dolgozó és egyetemi hallgatók számára szeptember 26-án.

A versenyt körmérkőzéses, vagy 7 fordulós svájci rendszerben rendezik, legalább 15-15 perc gondolkodási idővel, sakkóra használatával. A versenyen a szokásos rapid szabályok érvényesek.

Nevezni e-mailben az címen lehet szeptember 24-ig. Nevezési díj nincs!

Az 1-3. helyezettek érem, az 1-6. helyezettek oklevél és tárgydíjazásban részesülnek. A tornát szeptember 26-án reggel 9-től a Szegedi Városi Kollégium Ady Endre Tagintézményben (Szeged, Közép fasor 23.) tartják.

Bajnokok Ligája – Sorozatban harmadszor győzött a Real Madrid

Sorozatban harmadszor a Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a 2017/18-as szezon szombati döntőjében, Kijevben 3-1-re legyőzte a Liverpoolt. Kommentek

Monacói Nagydíj – Ricciardo nyerte az időmérőt

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. Kommentek

A rióinál nagyobb magyar csapatot terveznek Tókióra

Megtartotta éves közgyűlését a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), a köztestület az elmúlt év értékelése mellett meghatározta a soron következő felnőtt és utánpótlás multisport-események, így a 2020-as tokiói nyári olimpia felkészülési irányelveit és célkitűzéseit is. Kommentek