Labdarúgás: a Balaton partján is harapna a Szeged-Grosics

2015. augusztus 7., péntek
szeged_2011_siofok50_gs

A Gyirmót elleni gól nélküli nyitányt követően az első idegenbeli mérkőzését Siófokon játssza a Szeged 2011-Grosics Akadémia: Klausz László megismételné az első fordulóban mutatott agresszív játékát Siófokon is.

Jól kezdte a másodosztályú bajnokságot a Szeged 2011-Grosics Akadémia: az új edző,

Klausz László

debütálása jól sikerült, hiszen az esélyesebb, bajnoki címre pályázó Gyirmót FC Győr ellen irányították a játékot

Oláh Gergőék

, három alkalommal pedig csak a kapufa mentette meg a Gyirmótot a bekapott góltól, míg a vendégeknek elvétve akadtak gólszerzési lehetőségeik. A Szeged-Grosics a második fordulóban ahhoz a Siófokhoz utazik, amelynél nagy vérfrissítés volt a nyáron, hiszen több mint 10 labdarúgó hagyta el a csapatot, ellenben 14 játékos nevét olvashatjuk az érkezők oldalán, többek között a tehetséges kecskeméti,

Gréczi Gáborét

is. A Balaton-partiak az első fordulóban az előző szezont az élvonalban töltő Dunaújvárost kisebb meglepetésre 4-2-re megverték, így abszolút nem számíthat könnyű mérkőzésre a Szeged-Grosics a második fordulóban.

Online

Szombaton 17.30-tól folyamatosan frissülő, élő szöveges közvetítést adunk a BFC-Siófok - Szeged 2011-Grosics Akadémia másodosztályú bajnoki mérkőzésről. Hajrá Szeged!

„Ugyanazt az agresszív, letámadó játékot szeretnénk játszani, azzal a különbséggel, hogy most már a kapufákat gólra szeretnénk váltani. Annyiban más meccsre számítok, hogy nehezen tudtam feltérképezni a Siófok játékát, ott nehezen állt össze a csapat, anyagi problémák is voltak, és későn érkeztek a játékosok, nehéz összerakni az eddig lejátszott egy meccsük alapján, hogy mit is játszanak. Fekete lónak érzem a siófoki csapatot, az első lépés kijött nekik, hiszen nyertek otthon 4-2-re. Azt látjuk, hogy pontrúgásból erősek, hiszen a 4-ből három góljukat is pontrúgásból szerezték” – mondta el a szombati mérkőzéssel kapcsolatban Klausz László, a Szeged-Grosics vezetőedzője. A tréner dolgát rögtön a második körben eltiltás nehezíti, hiszen a Gyirmót ellen kiállított

Tóth Gáborra

nem számíthat a védelem tengelyében, méghozzá további négy mérkőzésen kénytelen nélkülözni őt a Szeged-Grosics mestere, hiszen kiállítása után levonulás közben a játékvezetők személyére súlyosan sértő kifejezéseket használt Tóth Gábor az indoklás szerint. „Természetesen okoz problémát, hiszen nem vagyunk úgy eleresztve, mint a Gyirmót például, akinek majdnem minden posztra két azonos játékosa van, elég szűk a keretünk. A két belső védőmmel, illetve minden játékosommal meg voltam elégedve a felkészülés során, mert nagyon kemény munkát végeztek. Valószínűleg

Berde Pisti

fog játszani belső védőt, annak ellenére, hogy nem ez az igazi posztja, de többször játszott már ott, biztos vagyok benne, hogy meg fogja oldani a feladatát” – tért ki Tóth Gábor eltiltására Klausz László. A Szeged-Grosics mesterének ugyanakkor bővül a kerete a második fordulóra, mert az első mérkőzést egyaránt sérülés miatt kihagyó

Farkas Márk

már edzett is a héten, és

Germán Tamás

is ott lesz a csapat keretében szombaton. A két csapat

legutóbbi mérkőzésén

siófoki siker született, ugyanakkor ez abban a formában már nem ismétlődhet meg, hiszen idén február végén, a tavaszi első fordulóban az az

Andorka Péter

szerezte a Siófok győztes találatát a gyulai Grosics Akadémián, aki az óta már a Szeged-Grosicsot erősíti.

A Szeged 2011-Grosics Akadémia várható kerete:

Molnár F., Szántai (kapusok), Achim, Andorka, Balogh M., Berde, Farkas, Geiger, Germán, Hegedűs, Király, Mészáros M., Oláh G., Oláh L., Pászka, Szabó P., Veselinov, Zabari, Zelenyánszki.

Emlékeztetőül a két csapat legutóbbi mérkőzésén: (2015. február 21.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – FGSZ Siófok 1-2 (1-0)

Gyula, Grosics Akadémia, 300 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Varga Zsolt, Kulcsár Judit).

Szántai – Zelenyánszki (Szabó P. 56′), Markovic, Tóth, Mészáros, Fitos (Polareczki 74′), Oláh G., Hegedűs M. (Zabari – a szünetben), Berde, Oláh L., Germán.

Nyilas Elek.

Siófok:

Tajti – Fülöp, Mogyorósi, Csató, Polényi, Gárdos, Futó (Peszmeg – a szünetben), Horváth, Ivancsics (Vass 85′), Molnár (Hanzl 90+2′), Andorka.

Soós Imre.

Oláh G. (6′), ill. Gárdos (47′), Andorka (65′ – tizenegyesből).

Markovic (24′).

Így játszottak a csapatok az 1. fordulóban

Siófok–Dunaújváros PASE 4–2 (2–1)

Siófok, 900 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kepe Arnold, Kulman Tamás)

Siófok:

Bozsó – Rusvai, Mogyorósi, Tamás L., Farkas N., Szivacski (Hanzl, 77’), Futó, Nagy D., Ivancsics, Nagy R. (Elek B., 67’), Kozma R. (Bene Zs., 88’)

Goran Kopunovic.

Dunaújváros:

Szűcs L. – Villám, Vaskó, Burucz, Czár, Tóth Cs. (Melczer V., 67’), Petneházi, Fejős (Jakab D., - a szünetben), Magasföldi (Eppel, 67’), Orosz M., Havasi D.

Artner Tamás.

Ivancsics (14’), Tamás L. (34’), Nagy D. (62’), Elek B. (75’) ill. Orosz (17’), Havasi (66’).

Futó (32'), Farkas (42'), Elek (92'), ill. Magasföldi (32'), Villám (72'), Jakab (83'), Melczer (93').

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Gyirmót FC Győr 0-0

Gyula, Grosics Akadémia, 400 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Pápai Zoltán, Máyer Gábor)

Szeged-Grosics:

Szántai – Szabó P., Balogh M., Tóth, Mészáros, Oláh G., Geiger (Pászka, 61′), Hegedűs (Berde, 79′), Zelenyánszki, Király, Oláh L (Andorka, 68′).

Klausz László.

Gyirmót:

Sebők – Nagy, Balogh B., Simon Attila, Völgyi, Simon András (Tóth N., 68′), Vass, Lázár, Kiss, Paku (Bohner, 83′).

Bene Ferenc.

Mészáros (13′), Oláh G. (62′), Hegedűs (67′) ill. Paku (53′) Simon Attila (72′)

Kiállítva:

Ami a történelmet illeti

Az NB II szombati nyitánya után (ahol a bajnokesélyes gyirmótiak örülhettek az iksznek a három kapufát rúgó hazaiak ellen!) a Klausz László által vezetett Szeged 2011-GA együttese a két éve még NB I-es Siófok otthonában lép pályára! Ami a Szeged-Siófok futballbajnoki-históriát illeti, szinte alig-alig mérkőztek egymással a két város legjobbjai az elmúlt 116 esztendő alatt... – írja

honlapján

Vitos György

, a szegedi futball krónikása. Ennek oka, hogy amíg Szeged mindenkori legjobb csapatai 1926-tól 1985-ig - a legendás hírű elődök révén - több, mint 50-szer szerepeltek a legjobbak között, addig az 1921-ben alapított Balaton-partiak csupán a harmadik vagy a negyedik vonalban ingáztak, gyakran még ott sem... 1985-től pedig éppen "váltották egymást" az élvonalban és a többnyire Horváth Károly által irányított siófokiak azóta már 21 (!) NB I-es szereplésnél tartanak a 2013-as kiesésükkel bezárólag, a szegediek viszont mindössze két idényt (1990-91, 1999-2000) tölthettek el azóta a legjobbak között... Fenti okok miatt az NB II-ben is mindössze három meccset játszhattak egymással - a tavaly augusztusi 1-1-es pontosztozkodással együtt. Legelőször 1982. december 5-én, Siófokon találkoztak és az NB I-ből éppen kiesett szegediek szerezték meg a vezetést: "az első félidőben Gruborovics Tibor remek átadásával Orosházi László (a későbbi kitűnő edző) húzott kapura és a háló jobb alsó sarkába lőtt: 1-0 a vendég SZEOL AK javára!"- kezdhette boldogan e sorok írója akkori Balaton-parti tudósítását... A hajrában aztán beleerősítettek a harmadosztályból épp frissen felkerülő hazaiak és három perc alatt fordítottak a végén Havasi ill. a lesipuskás Tieber jóvoltából... A Tisza-parti visszavágóra 1983. május 25-én, a Vasutas-stadionban - 5 ezer néző előtt - került sor, ám a szegedieknek akkor sem sikerült győzniük a kitűnően védekező vendégekkel szemben (0-0)... Ennek ellenére a SZEOL AK ezüstérmesként jutott vissza az első osztályba, míg az újonc Balaton-partiak negyedikek lettek! Mint ahogy gól nélküli döntetlennel végződött az első siófoki élvonalbeli mérkőzésük is 1990 őszén, de ez már inkább az akkori Szeged SC néven játszó újonc vendéggárdának jelentett sikert, hisz Bogdán Istvánék "tanári módon" védekeztek! Az 1991 májusi visszavágón pedig a Szeged SC győzött a Felső Tisza-parti stadionban 2-0-ra, a gólokat két legendás csatárunk, Kun Lajos és Apró István szerezték! Végeredményben a Siófok 7. lett, míg a kék-feketék a 13.helyet szerezték meg, így újabb sikertelen osztályozóra kényszerültek, ezúttal a DVTK ellen... Nyolc évnyi szegedi "hullámvasutazást" követően az 1999-2000-es NB I-es idényben találkozhattak újfent a Tisza partján és a másfél évtizede éppen Szeged LC néven futó gárda - 1999. november 27-én - 1-1-re mérkőzött a vendég siófokiak ellen, a hazai gólt ukrán idegenlégiósunk, Vjacseszlav Jeremejev szerezte... A 2000 tavaszi balatoni visszavágót már nem rendezhették meg, mert a Nagylaki Kálmán vezette Szeged súlyos anyagi gondok miatt visszalépett az NB I-től... Azóta rendre elkerülték egymást Szeged és Siófok legjobb labdarúgói, így a "megkésett visszavágóra" csekélyke 14 évvel később, 2014 augusztusában került sor Siófokon! Ahol Horváth Károly tanítványai szereztek vezetést a honvédos fiatal csatár, Daru Bence révén, ám a szegedi ultrák által buzdított kék-feketék szünet után Germán Tamás góljával kiegyenlítettek és a látottak alapján közelebb álltak a győzelemhez! Aztán a tavaszi idénynyitón olyasmi történt, amire senki nem számított: a kiesés ellen harcoló vendég siófokiak épp az azóta már a szegedieket erősítő Andorka Péter győztes találatával először vitték el mindhárom bajnoki pontot a Szeged ideiglenes otthonából, a gyulai Grosics Akadémiáról (1-2)... Ezúttal viszont Klausz László legénysége "írhatna történelmet" a 116 éves szegedi futballhistóriában: a Tisza-parti város legjobbjai először győzhetnek bajnoki meccsen Siófokon! Mindenesetre óriási siker lenne egy esetleges vendégsiker azok után, hogy Goran Kopunovics reményteljes alakulata hatalmas lelkesedéssel és szervezett, gyors kontrákra épülő játékkal 4-2-re megverte az NB I-ből kiesett, sokkal esélyesebb dunaújvárosiakat...

A Balaton partjára utazik hétvégén a Szeged-Grosics, de nem nyaralni - Oláh Lóránték a bajnokságot győzelemmel kezdő Siófok otthonában vizitálnak. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=558157

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. augusztus 7.