Női futball: az Újpestet kiejtve lépett a SZAK a bennmaradás felé + FOTÓK

2015. június 2., kedd
szak_ute016

Hazai pályán kétgólos sikert aratott a Szegedi AK a vendég Újpest ellen a női NB I hetedik helyéért zajló párharc második felvonásán.

A 7. helyért, azaz tulajdonképpen az egyenes kiesés elkerüléséért folyó párviadal első meccsét – Újpesten – a Szegedi AK nyerte meg, és azzal a győzelemmel

Cserenkó Szabolcs

csapata tulajdonképpen azt is elérte, hogy a sorsát a saját kezébe vegye: „csak” nyernie kellett otthon, a Felső Tisza parti Stadionban is az UTE ellen. Sikerült, de nem ment könnyen, mert a vendégek nem adták olcsón a bőrüket! Az ötödik sárga lapja után egy meccset kihagyni kényszerülő

Várkonyi Orsolyát

nélkülöző UTE szervezetten, fegyelmezetten, keményen küzdve játszott, és az első félidőben - az első 10 percet leszámítva - uralta a játékot. A szegediek behúzódtak saját kapujuk előterébe, és inkább a védekezésre fektettek nagyobb hangsúlyt, tudva, hogy erővel jobban fogják bírni a második játékrészt. Elképzelésük be is jött, bár a hirtelen jött párás meleg is a kezükre játszott. Az első 45 percben a mezőnyben folyt a küzdelem, mindkét csapat sok ütközéssel tördelte a játékot. Sok volt a rossz megoldás, mert a nagy tét görcsössé tette a játékosokat. Mindössze egyszer került veszélybe a Szeged kapuja, amikor a 33. percben

Mátyás Noémi

tört be a tizenhatoson belülre, de a becsúszó

Mesterházi Csilla

jókor érkezett. Lábáról azonban felpördült a labda és veszélyesen szállt a bal felső sarok felé, azonban a levegőben úszó

Almina Hodzic

látványos mozdulattal szögletre mentett. Ezen kívül egyik oldalon sem sikerült érdemleges helyzetet feljegyezni... A második játékrészben egy teljesen más szegedi csapat lépett pályára. Csúsztak-másztak, és nemcsak küzdöttek, hanem elkezdtek futballozni is! Nyílt sisakos küzdelem zajlott a pályán, hiszen mindkét csapat győzelemre játszott. Egyre jobban kinyílt az Újpest, így a hazaiak előtt is egyre több lehetőség adódott. Az 57. percben viszont az UTE szerezhetett volna gólt. A Mátyás Noémi buktatásáért megítélt jobb oldali szabadrúgást követően a veszélyesen kapu elé kanyarodó labdát 5 méterről

Kiss Fanni

fejelte rá, de a játékszer centiméterekkel elkerülte a bal alsó sarkot. Két perccel később a másik oldalon

Zimányi Kovács Anikó

lőtt fölé 14 méterről. Egyre nagyobb erőket mozgósított a SZAK, és érezni lehetett, hogy előbb-utóbb góllá érik a fokozódó nyomás. A 67. percben

Sanja Tumbas Loketic

durrantott rá egy szögletből belőtt labdát 10 méterről, azonban az kipattant a blokkoló védőkről, így

Szil Tünde

elé pattant, aki ballal óriási löketet eresztett el, amely az egyik védő felemelt kezéről pattant ki a mezőnybe, azonban a játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A 72. percben megszerezte a vezetés a SZAK! Zimányi Kovács Anikó passzolt be egy szögletet laposan a rövidre, ahol

Papp Dorina

ügyesen vette át és fedezte a labdát. Visszaütötte azt a befelé mozgó Zimányi Kovácsnak, akitől mindenki beívelést várt, ehelyett azonban laposan belőtte a labdát a kapu elé, a kimozduló védők mögé, ahol az érkező

Barta Dijana

3 méterről a hálóba lőtt. (1-0) Eldőlni látszott a küzdelem, mert lehetett érezni, hogy az Újpest fárad, és már nincs benne a gól a csapatban. A szívük még vitte őket előre, de egyre jobban fellazult a védelmük, és percről perce több lehetősége alakult ki a hazaiaknak - több alkalommal állította meg őket lesen a bíró. A 80. percben

Bíró Barbara

védte magabiztosan Zimányi Kovács Anikó 28 méteres, jól helyezett, kellemetlen szabadrúgását. Két perccel később azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, amikor ismét a nagy kedvvel játszó Zimányi Kovács Anikó lépett ki középen egy pontos indítással és a kimozduló kapus mellett 13 méterről a hálóba helyezett. (2-0) Az Újpest számára ebben a pillanatban véget ért a mérkőzés, hiszen teljesen elkészültek erejükkel és fejben is elkönyvelték a kiesést. Három perccel a vége előtt Sanja Tumbas Loketic lőtt még beadásból egy felső kapufát, de ez már nem befolyásolta a végeredményt, ami alapján a Szegedi AK továbblépett, és ezzel megszerezte a lehetőséget a bennmaradás kiharcolására. A következő hétvégén dől el, hogy kell-e még játszania az NB I-ért, ami attól függ, hogy az NB II-es Kóka - Győri ETO mérkőzésen milyen eredmény születik. Mivel a Győrnek június 7-én lejár a klublicence, ezért, ha nem tud nyerni Kókán és a második helyen végez, akkor nem játszhat tovább. Az MLSZ versenybizottságának döntésén múlik, hogy a szegedi csapat egyenes ágon NB I-es marad-e, vagy játszania kell a bennmaradásért az NB II 3. helyezettjével, a Budapest Honvéddal. Ha a Kóka kikap, akkor ők lesznek a SZAK ellenfelei, ezért szegedi szempontból is izgalmas szombat elé nézünk annak ellenére, hogy a szegediek szabadnaposak lesznek. A két párharc alapján elmondható, hogy a SZAK teljesen megérdemelten, 4-0-ás gólkülönbséggel jutott tovább. Sokkal koncentráltabb és gólratörőbb játékot mutattak be ellenfelüknél és fizikailag is felőrölték őket. Az UTE a bajnokság hajrájára szétesett, míg a szegedi lányok fegyelmezett, taktikus játékkal rukkoltak elő és nem sok esélyt hagytak a vendégeknek a gólszerzésre. Szikrázóan kemény összecsapásokat láttunk, amelyeken a hazaiak elsősorban megalkuvást nem tűrő küzdeni tudásukkal múlták felül ellenfelüket.

Női labdarúgó NB I helyosztó a 7. helyért, 2. mérkőzés:

Szegedi AK - Újpesti TE 2-0 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Szommer Attila (Kovács László, Garai Péter).

SZAK:

Hodzic - Harcel, Mesterházi, Barta, Lévai, Szil (Végh 87'), Szalai, Zimányi Kovács, Papp, Dudás (Varga 62'), Tumbas Loketic.

Cserenkó Szabolcs.

UTE:

Bíró - Durkó, Szennai (Véglás 74'), Kiss F., Ács, Mátyás, Orsó (Dohány 60'), Nagy Sz., Olasz, Kiss K., Popovics (Botka 85').

Orosz Sándor.

Barta (72'), Zimányi Kovács (83').

Durkó (72'), Mátyás (86'). Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Úgy gondolom, hogy a nagy tét rányomta a bélyegét az első félidei játékunkra, a néhány játékosom nagyon görcsösen játszott. A bajnokság ezen szakaszában már a mentális tényezők döntenek, úgyhogy egész héten ezen dolgoztunk. A második félidei gólratörő játékunkkal, fegyelmezettségünkkel rászolgáltunk a, győzelemre, gratulálok mindenkinek!"

Tóth Attila (UTE):

"Az első játékrészben kiegyenlített volt a küzdelem, bármelyik csapat előnyt szerezhetett volna. A második félidőben a jobb kondícióval rendelkező Szeged eldöntötte a mérkőzést, kijöttek az edzéslátogatottságból adódó hiányosságaink. Sok sikert kívánok nekik az osztályozóhoz!"

Varga Zsuzsa (SZAK):

"Ez egy nagyon küzdelmes, harcias meccs volt. Az első félidő igencsak kapkodó, tördelt játékot hozott, a második játékrészben azonban összeszedtük magunkat, és már kialakítottunk jó néhány helyzetet is, amiből szerencsére kettőt gólra tudtunk váltani."

Bíró Barbara (UTE):

"Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten nyertek. Sok sikert kívánok nekik az osztályozón!"

A szegedi csajok kiejtették az Újpestet - nagyot lépett a SZAK a bennmaradás felé! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=543504

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. június 2.