Vízilabda: rövidre zárta a Szeged az 5. helyért zajló párharcot a Honvéd ellen

2015. május 6., szerda
tiszavirag-honved24kf

A hazai diadal után idegenben is legyőzte a Honvédet, így megnyerte az 5. helyért zajló párharcot a Tiszavirág Szeged Diapolo a férfi vízilabda OB I-ben.

Lukas Seman, Aljosa Kunac és Varga II. Zsolt egy-egy találatával már alig több mint másfél perc után hárommal húzott el a Szeged a fővárosban. (0-3) Bár erre válaszul

Illés Sándor

büntetőjével és

Yusuke Shimizu

góljával feljött a Honvéd, Vad Lajos tanítványai azonban a következő két periódus során mindössze kétszer tudtak eredményesek lenni, míg a vendégeknél Kiss Csaba és Seman egy-egy duplája között Varga II. talált még be. (4-8) Az utolsó negyednek így nyugodtan indulhattak neki a szegediek, amit a csapatkapitány újabb két gólja csak fokozott a hazaiak erőfeszítéseire reagálva. (7-10)

Kiss Gergely

büntetőből mattolta

Meixner Marcellt

kicsit több mint másfél perccel a vége előtt, de Semannak erre is volt érkezése a véghajrában. (8-11) Öt másodperc volt már csak hátra, amikor

Fazekas Tibor

is értékesített egy ötméterest, így a Szeged végül behúzta a második győzelmet a párharcban.

Varga Péter

legénysége ezzel az OB I ötödik helyén végzett, ami a csapat érintő tavaly nyári átalakulás tükrében nagyon komoly eredmény.

Férfi vízilabda OB I rájátszás az 5. helyért, 2. mérkőzés:

Racionet Honvéd - Tiszavirág Szeged Diapolo 9-11 (2-4, 1-2, 1-2, 5-3)

Budapest, Kőér utcai uszoda. Vezette: Horváth Csaba, Marjay Zsolt.

Honvéd:

Lévai – Fazekas 2, Kiss G. 1, Illés 2, Fülöp 1., Simon A., Steinmetz.

Kiss B., Szőke 1, Shimizu 2, Stojcic, Takei, Simon R.

Vad Lajos.

Meixner – Varga II 2, Manhercz K., Manhercz Á., Kiss CS. 4, Seman 4, Kunac 1.

Sánta, Zsigri, Török A., Palotás, Imnaishvili, Chilkó.

Varga Péter.

Emberelőny:

9/0, ill. 9/1.

Ötméteres:

4/3, ill. 2/2.

Steinmetz (25'), ill. Varga II (32'), Kunac (32').

Magabiztosan verte a Honvédet idegenben, így megszerezte az ötödik helyet a Tiszavirág Szeged Diapolo az OB I-ben! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=535244

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. május 6.