Vízilabda: kiélezett meccsen vereséggel kezdett a Szeged az FTC ellen

2015. április 10., péntek
tiszavirag_ftc_mj-19

Szoros, egygólos vereséget szenvedett a Tiszavirág Szeged Diapolo az FTC otthonában a férfi vízilabda OB I két győzelemig tartó negyeddöntős párharcának első felvonásán.

Joel Swift

nyitotta a gólok sorát a mérkőzésen, ám

Varga II. Zsolt

előbb egyenlített,

Kiss Csaba

pedig már a vezetést is megszerezte a vendégeknek. (1-2) Az első negyed mégsem hozott differenciát az eredményben, miután két perccel a vége előtt

Csapó Miklós

újra egálra hozta a meccset. (2-2) Kísértetiesen hasonló forgatókönyv szerint zajlott a második periódus, az FTC azonban képes volt megfejelni teljesítményét: a szünet előtt 19 másodperccel

Jansik Szilárd

mattolta

Meiner Marcellt

. (5-4) Fordulás után

Marnitz Gergő

Marko Avramovic

egy-egy találatával meglógtak a vendéglátók (7-4), a Szeged ugyanakkor nem esett kétségbe.

Manhercz Ádám

duplájával hamar felzárkózott

Varga Péter

legénysége, hogy aztán az utolsó negyed elején Varga II. Zsolt az összecsapás egyetlen büntetőjével el is tüntethesse együttese hátrányát. (7-7)

Nyéki Balázs

két gólja között

Manhercz Krisztián

tudott eredményes lenni, így szoros állásból várták a csapatok a hajrát. (9-8) Nem egész három perccel a lefújás előtt Marnitz elérte mesterhármasát, feladva ezzel a leckét a szegedieknek. (10-8) Már csak 69 másodperc volt hátra, amikor Manhercz Krisztián szépített, az egyenlítésre pedig már nem került sor. (10-9) Mindez azt jelenti, az FTC került előnybe a két győzelemig tartó párharcban. A második meccset április 22-én, szerdán rendezik az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi vízilabda OB I negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Ferencvárosi TC - Tiszavirág Szeged Diapolo 10-9 (2-2, 3-2, 2-2, 3-3)

Budapest, Népliget, FTC Uszoda. Vezette: Horváth Csaba, Marosvári Attila.

FTC:

Gárdonyi - Avramovic 2, Csapó 1, Katonás, Nyéki 2, Roach.

Ernyei, Regős, Swift 1, Jansik 1, Kolozsi, Marnitz 3, Paján.

Varga Zsolt.

Meixner - Kiss 1, Seman, Varga II. 3/1, Manhercz K. 3, Manhercz Á. 2, Kunac.

Nyéki (31'), ill. Varga II. (29'). Varga Péter:

"A rájátszás egy egészen más történet. Sok helyzetet kidolgoztunk, de ezeket nem tudtuk értékesíteni, főleg a meccs elején hibáztunk sokat. A hittel és az akarattal nem volt gond, inkább görcsössé váltunk. A teher érződött a csapaton, ezt kell elengedünk. Gratulálok a Fradinak, jól játszott, folytatás Szegeden."

Szűk vereséggel kezdett a Szeged az FTC elleni negyeddöntős párharcban - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=526504

Posted by Szegedma Hírportál on 2015. április 10.