Labdarúgás: dupla SZEOL siker a Vásárhely elleni I. osztályú nyitányon

2015. március 2., hétfő

A felnőttekkel egyidőben az utánpótlás I. osztályú labdarúgó bajnokságokban is megkezdődtek a küzdelmek a hétvégén. Az U-15 és U-14-es keleti csoportban már a tavaszi idénnyitón összecsapott egymással megyénk két reprezentatív klubja, a Felső Tisza-parti Stadionban ugyanis a SZEOL SC fiataljai a Hódmezővásárhelyi FC korosztályos gárdáit látták vendégül.

A 14 évesek összecsapásának első félideje szoros küzdelmet hozott, a szegediek csak egy jogosan megítélt és

Dóra Donát

által értékesített büntetővel tudtak vezetést szerezni. Szünet után fokozatosan felőrölte a vendégek ellenállását az ellenfele kapujára lényegesen több veszélyt jelentő hazai együttes, ami ebben a játékrészben további gólokban is megmutatkozott, sőt a szegedi győzelem az utolsó három perc újabb két találatával fölényessé vált. Végeredményben a tabellán elfoglalt helyezések alapján is esélyesebbnek tartott SZEOL SC magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A 15 éveseknél

Góra

egyéni villanásával gyorsan vezetést szereztek a szegediek. A folytatásban inkább csak a küzdelem dominált, mindkét gárda elég sok hibát elkövetve, idényeleji formát mutatott. Szünet után sem változott sokat a játék képe, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, de Liliom szép egyéni megmozdulása után lőtt góljával eldöntötte a találkozót.

I. osztály U-14 keleti csoport, 16. forduló:

SZEOL SC - HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC 5-0 (1-0)

Szeged, Felső Tisza-parti Stadion. Vezette: Bálint Zs.

SZEOL SC:

Sándor A. - Budai B., Vágó G., Szabó G., Gémes M., Rádai G., Dóra D., Daróczi D. (Rabecz V. 61.'), Oláh L., Neipert E. (Dávid P. 61.'), Varga B. Edző: Bóka Ferenc, Dóra János.

HFC:

Szólik D. - Siber J., Vékony V., Ugrai B., Friedl M., Prozlik Á., Rostás R. (Pintér K. 70.'), Pintér D., Pap D. (Bodó F. 17.'), Hajdú R. (Babcsán M. 73.'), Győrfi D. Edző: Kandó Róbert. Gólszerzők: Dóra Donát (5.'), Neupert Erik (42.'), Rádai Gergely (64.'), Oláh Levente (77.'), Varga Boldizsár (80.').

Az U-14-es bajnokság állása:

1. FTC 38, 2. Debreceni VSE-DLA 37, 3. Honvéd-MFA 36 ... 7. SZEOL SC 29 ... 11. Hódmezővásárhelyi FC 13 ... 13. Vác VLSE 13 ... 16. Karcagi SE 0 ponttal.

I. osztály U-15 keleti csoport, 16. forduló:

SZEOL SC - HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC 2-0 (1-0)

Szeged, Felső Tisza-parti Stadion. Vezette: Kádár-Németh Z.

SZEOL SC:

Mityók R. - Kiss M., Mészáros T., Kovács P., Hegyesi B., Dézsi B., Réti-Szabó T., Bíró D., Végh M., Góra M., Liliom N. Edző: Virágh József.

HFC:

Nagy M. - Fehér F., Marta D., Bán B., Jakus I., Rau G., Huszárik D., Varga Z., Vargacz Zikó, Bíró I., Huszár Á. Edző: Dezső Ferenc. Gólszerzők: Góra Márk (9.'), Liliom Nataniel Axel (51.').

Az U-15-ös bajnokság állása:

1. Honvéd-MFA 48, 2. MTK Budapest 42, 3. Debreceni VSC-DLA 37 ... 11. Vác VLSE 14 ... 13. SZEOL SC 10 ... 15. Hódmezővásárhelyi FC 4, 16. Karcagi SE 1 ponttal.

A 16. forduló további eredményei:

Sajóvölgye FSE - Diósgyőri VTK U-15: 0-1 és U-14: 0-11, Debreceni SI - Honvéd MFA 0-9 és 1-6, MTK Budapest - FTC 2-0 és 2-2, Békéscsabai LA - Grosics AFK 8-2 és 1-0, Szolnoki MÁV UP - Bozsik Akadémia Nyíregyháza 2-1 és 3-1, Vác VLSE - Debreceni VSC-DLA 0-3 és 0-9, Mercedes Kecskeméti LA - Karcagi SE 12-0 és 3-0. A 17. fordulóban a SZEOL SC csapatai szombaton Karcagon vendégszerepelnek, míg a HFC fiataljai ugyanezen a napon a Vác együtteseit fogadják.