Kosárlabda: nem bírta a hajrát a Szedeák Körmenden

2015. március 4., szerda
szedeak-kormend_mj39

Hat perccel a vége előtt még döntetlenre állt, végül azonban 15 pontos vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák az Egis Körmend otthonában.

Fej-fej mellett kezdtek a csapatok, az első negyed után mindössze egyetlen pont volt a különbség a felek között a hazaiak javára. (17-16)

Levar Seals

egy triplával hozta vissza övéit. (23-24) Ezt követően valami megtört a Lazic-legénység játékában, a Körmend zsinórban 15 pontot jegyzett, amire egyedül Kuntic büntetője adta a választ. (38-25) A visszaúton való első lökést Kuntic adta meg, a fiatal játékos a mérkőzés első sikeres triplájával adta meg a felzárkózás alaphangját a 18. percben. A Szedeák végül hét pontra olvasztotta hátrányát a szünetig. (44-37) A harmadik felvonásban nem változott érdemben a különbség, ugyanakkor a vendégek két ponttal közelebb tudtak lopózni riválisukhoz, így komoly izgalmakat ígért az utolsó periódus. Jereminovék előbb háromra zárkóztak, amit a 34. minutumban

Kiss Zsolt

negyedik próbálkozásból negyedik sikeres trojkája teljesen eltüntetett. (73-73) A hajrá mégsem vált szorossá, miután a

Tóth Norbert

vezette hazaiak hat perc alatt 24 pontot szórtak, ezzel pedig a Szeged nem tudta tartani a lépést.

Nikola Lazic

tanítványai ezzel szezonbeli 12. vereségüket szenvedték el. A Szedeák legközelebb hazai környezetben játszik, szombaton 18 órától a Pécs látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Ami a statisztikát illeti

A találkozón a legkirívóbb különbség a hármaskísérletekben jelentkezett, a hazaiak összesen 39 alkalommal próbálkoztak a vonalon túlról, 13-szor sikeresen. A szegedieknél a vonatkozó mutató 19/7, amit nagyban javít a csapat kapitány Kiss Zsolt, aki négyből négy trojkát süllyesztett el.

Branko Jereminov

a gólpasszok terén teljesített a legjobban, 9 asszitjához csak a 7 utolsó passzt jegyző Popadic tud hasonlót felmutatni. A lepattanókat minimális különbséggel, 36-34-re nyerte a Körmend. A legtöbbször Ciric bizonyult a leghatékonyabbnak a palánk alatt a lecsorgó labdáknál, 13-szor szerezte meg ilyen módon a játékszert. Hazai oldalon

Déri Csaba

összesen kilenc játékosnak adott lehetőséget a pályára lépésre. A szegedieknél a kezdőötösön túl Kuntic játszott negyedóránál többet.

Ivan Stefanovic

hat,

három percet játszott,

Révész Ádámnak

pedig csak másodpercek jutottak.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 25. forduló:

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 97-82 (17-16, 27-21, 25-27, 28-18)

Körmend, városi sportcsarnok. Vezette: Kapitány G., Farkas G., Kovács N.

Körmend:

Ferencz 13/9, Walker, Seals 18/9, RICHARDS 20/9, Török 4.

Popadic 9, TÓTH 19/6, Latinovic 12/6, Farkas 2.

Déri Csaba.

Szedeák:

Jereminov 14, Kiss 12/12, Molnár A. 11/3, CIRIC 22/3, Balaban 11.

Kuntic 10/3, Stefanovic, Molnár B. 2, Révész.

Nikola Lazic.

Balaban (40').

IV. negyed 97-82 (17-16, 27-21, 25-27, 28-18)

40' Balaban faultolja Sealst, az amerikai mindkét büntetőjét pontra váltja, 95-80. Balaban kipontozódik Richards mellett, Révész áll be a helyére. Richards büntetői ülnek, 97-80. Stefanovic gyűjt még be egy lepattanót, Jereminovot szolgálja ki vele, 97-82. Itt a vége, nem sikerült a Szedeáknak a bravúr Körmenden. 39' Richards közelijére Ciric válaszol, 91-80. Popadic közelijével 93-80 az állás. 38' Jereminov veszít ismét labdát, Richards megy belőle ziccerben, 89-78. 37' Tóth most egy közeli lehetőséget vált duplára, majd Popadic csen labdát Jereminovtól és meg sem áll a kosárig, 87-77. Balaban szed össze egy lepattanót, Richards faultolja. A szegedi center az első büntetőjét dobja csak be, 87-78. 36' Tóth eredményes a palánk alól, 80-75. Tóth ismét, most egy triplát ereszt be, 83-75. Ciric szépít egy középtávolival, 83-77. 35' Walker passzát Tóth viszi be, ráadásul Molnár András faultolja is. A büntető bemegy, 78-73. Kunticcsal szemben Walker szabálytalan, a szegedi mindkét lehetőségét pontra váltja a rögzített szituációból, 78-75! 34' KISS ZSOLT egyenlít!!! A csapatkapitány trojkájával 73-73 az állás! Négyből négy eddig Kiss statisztikája a vonalon túlról! Latinovic, majd Molnár András sem tud triplázni, végül Tóth Norbert középtávolija zárja le a vezetés megszerzésért folyó kiélezett csatát. 75-73. 33' Jereminov szolgálja ki mesterien Ciricet, 73-70! 32' Balaban és Latinovic vált pontot, 73-68. 31' Ciric talál be egy középtávolival, egyetlen triplára a Szedeák a hazaiaktól! 69-66! Seals kimaradt hármasát Tóth gyűjti be, ismétlése pedig már elsüllyed, 71-66.

III. negyed 69-64 (17-16, 27-21, 25-27)

30' Kimarad a hármas Ciric előtt, de Jereminov szereli Popadicot és kosárig megy! 66-64! Tóth Norbert triplája révén megugrik kissé a hazai együttes, 69-64. Ettől függetlenül rendkívül izgalmas utolsó felvonásra van kilátás. 29' Kiss Zsolt enged el egy újabb hármast, ez is bemegy neki! 64-59! Ferencz közelije révén venne levegőt a Körmend, de Kiss Zsolt ismét eredményes a sarokból!!! 66-62! 28' Jereminov tör be, nem hagyja magát leszakítani a Szeged, 62-56! Balaban a harmadik faultját követi el, Richards pedig mindkét büntetőjét értékesíti, 64-56. Ciric labdavesztése után Popadic hagy ki egy triplát, ez volt a harmincadik körmendi kísérlet a vonalon túlról. 27' Ciric tör be, betalál és még egy faultot is kiharcol Tóth Norbertnek, 60-54! Ferencz és Richards triplája sem ül. Popadic hozza kihagyhatatlan helyzetbe Sealst a palánk alatt, 62-54. 26' Ciric gólpasszából Molnár András eredményes, már csak hat a differencia, 58-52! Balaban faultja okán Seals büntetőzhet: egyet bedob, meg még egyet - 60-52. Ciric próbálkozik hármassal, de nem megy be neki, ahogy a túloldalon Seals sem jár szerencsével. 25' Ferencz első hármasa kimarad, de Seals begyűjti a lepattanót, aztán újból kiszolgálja a társat, 58-46. Balaban talál be a palánk alatt, nyolcadik pontját jegyzi a center! 58-48! Jereminov révén zárkózik a Szedeák, 58-50! 24' Jereminov tör be ellentmondást nem tűrően, 52-43! Richards is betalál a vonalon túlról, 55-43. Molnár András! Neki is megy a trojka! 55-46! 23' Seals már a kilencedik körmendi hármast jegyzi, 52-39. Ciric passzából Molnár eredményes, 52-41! Seals triplája ezúttal már kimarad. 21' Richards hárompontosával kezdődik a játékrész, amire Molnár András válaszol egy közelivel, 47-39. Török hagy ki egy ziccert, de Richards begyűjti, a brit játékos rövid időn belül az ötödik pontját jegyzi, 49-39.

II. negyed 44-37 (17-16, 27-21)

21' Walker triplája kimarad, ahogy Richardsé is, de Ciric sem talál be középtávolijával. 20' Kuntic második hármasa már nem jön össze, Tóth Norbert pedig bedobja mindkét Jereminovval szemben befújt büntetőjét, 42-34. KISS ZSOLT! A cséká Kuntic passzt zúdítja a gyűrűbe a sarokból! 42-37! Popadic pontjai zárják a félidőt, 44-37. 19' Popadic, majd Seals előtt marad ki egy-egy tripla. 18' Ciric faultja után Latinovic büntetőzhet: egy bent, a második úgyszintén, 40-28. Balaban kimaradt ziccerét Ciric gyűjti és dobja be, 40-30. Andrija Ciric! Ha egy üzlet beindul! Ez a hármas is ül, 40-33! Tóth Norbert ráadásul szabálytalan, Ciric a büntetőt is értékesíti, 40-34! 17' Balaban veszít labdát, aztán Popadic oszt ki egy újabb asszisztot, ezúttal Seals keze sült el a vonalon túlról, 38-25. KUNTIC! Na, végre! Az első sikeres szegedi trojka! 38-28! 16' Seals faultolja Kunticot. A fiatal játékos az első büntetőjét kihagyja, a másodikat viszont már nem, 29-25! Latinovic süllyeszt el egy triplát, 32-25. Újabb hazai hármas, Farkas labdaszerzése után Popadic hozza helyzetbe Latinovicot, 35-25. 15' Stefanovic hagy ki egy hármast, hetedjére próbálkoztak már a vendégek, eddig még siker nélkül. Popadic kiválóan veszi észre a tisztán helyezkedő Latinovicot, aki szabadon dobhat, 29-24. 14' Popadic kimaradt dobását Farkas gyűjti be a palánk alatt, aztán ő már be is talál, 25-24. Popadic csen labdát Stefanovictól, Sealst indítja vele, aki zsákolási tudományát mutatja be a hazai publikumnak - 27-24. 13' Ferencs Csaba kimaradt hármasa után a túloldalon Kuntic eredményes! 20-22! Latinovic triplája kimarad, Ciric passzát pedig Molnár Bence értékesíti 20-24! De nem tud megúszni a Szedeák, Seals trojkája elsüllyed, 23-24. 12' Popadic közelije ül, ráadásul Molnár András már a harmadik faultját gyűjti be. Érkezik is helyette a testvére, Bence a pályára. Popadic a büntetőjét is bedobja, 20-18. Kuntic nagyon harcos, nem tudják megállítani a bekkek, 20-20! 11' Ciric első hármasa nem jó, szerencsére Walker is hasonló sikerrel próbálkozik, majd Ciric immár betörés után eredményes! 17-18!

I. negyed 17-16

10' Kuntic is a pályán, így már közelről láthatja Ferencz közeli kosarát, 17-14. Kuntic távolija nem ül, de Molnár András begyűjti a lepattanót és a kosárba ereszti, 17-16! Ez a vége a negyednek. 9' Ciric egalizál, majd Jereminov egy labdaszerzést követően ismét a Szedeák szekerét tolja hajszállal előrébb! 12-14! Popadic gólpasszát Ferencz süllyeszti el a vonalon túlról, ez már harmadik sikeres hazai dobás, a szegedieknél még egy sincs. 15-14. 8' Richards átadásából Török eredményes, Jereminov harmadik hármasa is pontatlan, így Richards triplájával ismét a hazaiaknál az előny. 12-10. 7' Balaban szabálytalan Sealsszel szemben, újabb büntetők következnek. Egy kimarad, a második már becsúszik, 7-8. Jereminov trojkája nem ül, de Ciricé a lepattanó, majd Balaban fejezi be ponttal az akciót! 7-10! 6' Ferencz dob, de pontatlanul, a lepattanó Jereminové, aki villámként száguld végig a pályán! 5-8! Richards harcol ki faultot Molnárral szemben, a légiós végül csak a második büntetőt dobja be, 6-8. Jereminov hagyja ki a második szegedi triplakísérletet. 5' Richards próbálkozik ismét kintről, az sem süllyed el, így Balaban fordíthat ismét a palánknál! 5-6! 4' Walker hibázza el az ötödik körmendi triplakísérletet, a túloldalon azonban Molnár András sem jár több szerencsével. 3' Balaban egyenlít a palánk alól, majd Richardst szereli, Jereminov gólpasszából pedig Ciric megfordítja az állást! 2-4! Ferencz trojkájával újra a hazaiaknál az előny, 5-4. 2' Ciric harcol ki faultot, de Balaban eladja a labdát. Török kísérletezik a vonalon túlról, de nem jó a hármasa. 1' Török közelijével indul a találkozó, majd Richards triplája marad ki.