Kosárlabda: megrángatta a Szedeák a soproni oroszlán bajszát + FOTÓK, VIDEÓ

szedeak_sopron17_gs

Bár egy kiváló hajrával szorossá tette az eredményt, végül 73-84-es vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák a vendég Soprontól az NB I/A 14. fordulójában.

Jól kezdett a szegedi együttes, 7-5 után Molnár András zsinórban öt pontot szorgoskodott össze, majd Kiss Zsolt mutatott be egy sikeres triplát, amivel leszakították magukról a riválist a hazaiak. (15-5) Sabáli Balázs azonnal időt is kért, ami eredményre vezetett, Milos Borisov vezetésével a negyed utolsó percére kiegyenlített a Sopron. (19-19) A játékrészt Darko Balaban büntetője zárta, amivel csapata megnyerte a felvonást. (20-19) A második tíz perc kezdetén Mario Perez Edwards fordította meg az állást, ami Trepák Zoltán trojkája kapcsán kapott nyomatékot. (20-24) Sokáig nem változott érdemben az állás, egészen a 18-19. percig, amikor Molnár dupláját követően Davorin Kuntic két büntető értékesítésével egalizált. (33-33) A végén a vezetés megszerzéséért támadhatott a Szedeák, de a vendégek egy ellentámadás közben kiharcolt faulttal, illetve az azt követő büntetővel még növelni is tudták fórjukat. (37-39)

Fordulás után Kiss a második hazai hármast dobta (40-43), de a soproniak két trojkával válaszolták rá Borisov és Ruják András jóvoltából. (40-49) Bár Nikola Lazic igyekezett ekkor időkéréssel elejét venni a nagyobb differencia kialakulásának, Tóth Gergelyék 14-gyel is elhúztak a 26. percre. (42-56) Balaban vezetésével némit még faragott a hátrányból a hátralévő időben a Szeged, de a gárda így is nehéz helyzetből várta az utolsó negyedet. (54-66) Ekkor már Révész Ádám és Mike János is pályára lépett, miközben a kevésbé jó formát kifogó Andrija Ciric már nem szállt vissza a folytatásban a meccsbe. Dénes Gábor ziccerével a 32. minutumban már 54-70 volt az állás, utána viszont beindult a hazai henger. Balaban hat pontot szerzett rövid idő alatt, majd Branko Jereminov kiválóan szolgálta ki Molnárt és Révészt is. (64-72) Matija Poscic egy duplával és egy azt követő büntetővel válaszolt, amire Mike triplája volt a reakció. (67-75) Másfél perccel a vége előtt Balaban zsákolásával már csak hat volt közte (71-77), de hiába, mert a soproniak jobban bírták a véghajrát, így végül győzelemmel távoztak az újszegedi sportcsarnokból.

Ami a statisztikát illet:

Bár dobószázalékban nincs igazán markáns különbség a felek között, 42,9 és 50,8 százalék ez a mutató, a távoli kísérletek területén jobban teljesítettek a vendégek. Míg Kiss Zsolték 22 triplából csak három alkalommal találtak a gyűrűbe, addig a túloldalon 25 kísérletet tízszer is pontokra tudtak váltani Borisovék. A lepattanók terén Balaban teljesített a legjobban, hétszer saját és hétszer az ellenfél palánkja alatt bizonyult a leghatékonyabbnak e tekintetben. Őt Poscic követi összesen 11 így megszerzett labdával, míg Ciric 8 lepattanót gyűjtött be. Jereminov a gólpasszok terén zárt az élen 9 assziszttal, lepipálva a soproniak irányítóját, Jermaine Thomast (5). A legtöbb időt 37 perccel Molnár, Balaban és Borisov töltötte a pályán.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 14. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Soproni Sördögök 73-84 (20-19, 17-20, 17-27, 19-18)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur T., Farkas G., Balog Gy.
Szedeák: JEREMINOV 9, Kiss 6/6, Ciric 4, MOLNÁR A. 15, BALABAN 32. Csere: Kuntic 2, Révész 2, Mike 3/3. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Sopron: THOMAS 9/3, Ruják A. 9/3, DÉNES 9/6, BORISOV 24/12, Tóth 6. Csere: POSCIC 14, Edwards 8/3, Trepák 5/3, Takács. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Simándi Árpád: “Ha az eredményt nézzük, bár nyilván minden mérkőzésen a győzelem a cél, ez egy kis különbségű vereség a listavezető ellen. Tudunk ugyanakkor ennél jobban játszani, és reméljük, hogy fogunk is.”

Sabáli Balázs: “Többet vártam. Nem dobtunk jól, védekezésben pedig időnként kapitális hibákat követtünk el. Thomas is csak a hajrára “ébredt fel”, ez a következő két rangadón kevés lesz.”

IV. negyed 73-84 (20-19, 17-20, 17-27, 19-18)

40′ Thomas a szélről megy be a palánk alá, 71-82, aztán Molnár kipördülő triplája után Balaban teszi a gyűrűbe a lepattanót. 73-82. Poscic is zsákol, 30 másodperc van vissza, 73-84. Jereminov félpályás kísérlete zárja a mérkőzést, amelyen a pontosabban célzó Sopron megérdemelt győzelmet aratott a végig szimpatikusan küzdő Szedeák ellen.

39′ Molnár kiválóan száguld be középen, aztán Balabant hozza kihagyhatatlan helyzetbe, 71-77! Thomas egy hármassal válaszol, sajnos a másik kosárnál nem tudja ugyanezt megtenni pár másodperccel később Molnár, 71-80.

38′ Mike második triplakísérlete kipattan, de a hazaiaké a lepattanó. Balaban befordul Poscic mellett, kétszer is, de egyik sem megy be. Kár érte nagyon. Megindulna egy ellentámadással a Szeged, de Borisov nagyon csúnyán letarolja Jereminovot. Ez a soproni negyedik faultja.

37′ Borisov passzából Poscic eredményes, ráadásul meg egy büntetőt is dobhat. Bemegy neki, 64-75. Mike János! Bevág egy triplát oldalról, 67-75! Poscic és Balaban révén gyors pontváltás, 69-77!

36′ A másik oldalon Jereminov estében ad álompasszt Révészhez, a fiatal társ pedig nem hibázik a palánk alól, 64-72! Edwardsnál kimarad egy hármas, de a Soproné a lepattanó.

35′ Ismét Balabanra jön ki a figura, ő pedig biztos kezűnek bizonyul, 60-72! Borisov hibázik oldalról, amiből megindul Jereminov, az irányító pedig végül Molnár Andrásnak oszt ki egy gólpasszt a palánk alatt. 62-72! Sabáli mester időt kér. Edwards tör be a szélről, de közeli kísérlete nem jó.

34′ Sőt, Darko Balaban most Jereminov passzából is eredményes, 58-70! Edwarstól érkezik a válasz, 58-72.

33′ Molnár hármasa ugyan kimarad, de Balaban bedobja a lepattanót, 56-70!

32′ Jereminov és Borisov triplája sincs bent, majd Thomas középtávolija marad ki. Jereminov eladott labdája után Borisov és Dénes indul meg, előbbi szolgálta ki utóbbit ziccerbe, 54-70. Időkérés a Szedeáknál.

31′ Révész után Mike is a pályán, lehetőséget ad a fiataloknak is Lazic edző. Poscic közelije a játékrész első kosara, 54-68.

III. negyed 54-66 (20-19, 17-20, 17-27)

30′ Jereminov büntetőből célozhat, Ruják volt vele szemben szabálytalan, akinek ez már a negyedik faultja volt. A hazai légiós egyszer talál be, 52-63! Edwards hát mögötti passzt Borisovtól, amit egy hármassal koronáz meg, 52-66. A negyedet Jereminov sikeres betörése zárja, 54-66!

29′ Borisov nagyon jó hatékonysággal dobálja a hármasokat, egyet most is bevág, 49-63. Balaban ellen egy fault, Tóth volt az elkövető. A szegedi center mindkét lehetőségét bedobja, 51-63! Egy gyors ellentámadásnál négy szegedi mehet egy sopronira, de hiába, a második visszaérő védő lekapja Molnár Balaban felé indított átadását.

28′ Molnár András nem tud értékesíteni egy ziccert, de érkezik Balaban és a lepattanót begyűjtve betalál, 47-58! Ruják is közelről eredményes, majd Molnár marad nagyon üresen a palánk alatt, amit már nem hagy kihasználatlanul, 49-60! A vendégek mestere időt kér.

27′ Balaban szerez két pontot és még büntetőzhet is. Bedobja, 45-56! Tóth válaszol, 45-58.

26′ Tóth Gergely eredményes közelről, igaz, előtte Thomasnál mintha kétszerindítás lett volna… 42-56.

25′ Dénes hármasa középről csont nélkül ül, 42-54. Kiss Zsolt próbálkozását viszont nem kíséri siker, ez a 11. kimaradt hazai tripla.

24′ Balaban kezére rácsapnak a palánk alatt, reklamál is, ahogy Lazic is hevesen ad hangot nemtetszésének. A sporik végül a Sopronnak adnak büntetőt… Meglehetősen sajátos döntés, egyértelműnek tűnt a fault. Borisovot ez nem nagyon érdekli, mindkét lehetőségét bedobja, 40-51. Balaban nagyot küzd a palánknál Posciccsal, ezúttal már befújják a szabálytalanságot vele szemben. A center mindkét büntetőjét bedobja, 42-51!

23′ Borisov már egymaga a harmadik trojkáját jegyzi, 40-46. Ruják is beszáll a triplaversenybe, nagyon üresen maradt a szélen, 40-49. Nikola Lazic időt kér.

22′ Molnár András mellett Dénes meglehetősen könnyen került a földre, nem is fújtak a sporik, de a középtávoli kimarad. Nem úgy Ruják közeli kísérlete, 39-43. Kiss Zsolt! Na, végre! A második sikeres hazai hármas a meccsen! 40-43!

21′ Ciric kimaradt közelije nyitja a félidőt, aztán Poscic fordul le erőszakosan Balabanról a palánk alatt, 37-41. Ciric harmadik hárompontos kísérlete sem jó.

II. negyed 37-39 (20-19, 17-20)

20′ Borisov hárompontosa után Balaban is betalál, potyognak a pontok, 37-38! Tóth Gábor eladott labdája után a vezetésért mehet a Szeged, de nem tudják megcsinálni a kombinációt. Az ellentámadás végén pedig Edwards harcol ki faultot. 1,2 másodperc vissza, amikor a légiós egyik lehetőségét bedobja, 37-39 a félidei eredmény.

19′ Borisov visszarántja a gyors ellentámadást indító Kunticot, a fiatal szegedi így büntetőzhet. Behajítja mindkettőt, 33-33! Balaban mesterien védekezik a betörő Edwards mellett, de Borisov középtávolijával ismét a vendégeknél az előny. 33-35. Kuntic zseniális passza után Molnár András ziccerét még Balaban támogatja meg kicsit a gyűrű felé, 35-35!

18′ Időt kérnek a soproniak. Jereminov és Molnár András a földön fekve is harcol a labdáért, küzdelmük gyümölcse pedig utóbbi játékos két pontja lett! 31-33!

17′ Borisov triplázna Ciric mellől, de nem jó a kísérlet, aztán Kiss Zsolté is kipattan a túloldalon. Végül Thomas eredményes egy középtávolival. 27-33. Molnár András kap tapsot egy remek betörésért, 29-33!

16′ Lefordul Balaban Takácsról és hibátlanul értékesíti a ziccert, majd Trepák válaszol, 25-31. Jereminov büntetőzhet Ruják András faultja okán. Az első olyannyira bedobja, hogy beragad a hálóba a labda, majd a másodikat sem téveszti el. 27-31!

15′ Molnár András tör be Trepák mellett, de nem tud betalálni. Szerencsére Ruják András is hasonlót mutat be a másik kosárnál. Sőt, Balaban egy faultot is kiharcol a sopronival szemben, egy büntetőt a kettőből be is dob, 23-26! Borisov viszont egy triplát értékesít, 23-29.

14′ Jereminov palánk alól Molnár Andrást játssza meg a szélen, de ismét kimarad a tripla, ahogy a túloldalon Trepák is hibázik távolról. Takács mellett védekezés közben Jereminov harcol ki faultot, büntetőzhet az irányító, és két sikeres dobással zárkóztatja is a hazai együttest. 22-26!

13′ Trepák torkon vágja a mellette szélként elsuhanó Kunticot, nem is vitatja a faultot. Lazic mester időt kér. CIricre jön ki a figura, ellenben a hármaskísérlet kimarad.

12′ Balaban ügyesen fordul le őrzőjéről, de kimarad a ziccer, aztán Trepák triplájával ellép ellenfelétől a Sopron. 20-24. Sőt, egy lerohanás végén Thomas is eredményes, 20-26.

11′ Ciric lopja le a betörő Dénes kezéről a lasztit, a túloldalon pedig Kiss Zsolt triplája marad ki. Nagy rohanással kezdődik a negyed, újabb labdaszerzés után Molnár András közelije bizonyul hatástalannak. A rohanást Edwards töri meg, büntetőt harcol ki a légiós a palánk alatt. Egyet bedob, meg még egyet, 20-21.

I. negyed 20-19

10′ Borisov szép csellel küldi el Kiss Zsoltot, majd kiegyenlít, 19-19. Borisov nagyon reklamál, a montenegróit szabálytalannak látták Balabannal szemben. A reklamálás nem hatja meg a sporikat, a szegedi center pedig az egyik büntetőjét gólra váltja, 20-19! Borisov távolija kimarad, majd Kuntic nyugtatja a többieket. Jól tette, megmaradt az állás, nyeri az első negyedet a Szedeák!

9′ Borisov szerez ismét egy duplát, Nikola Lazic pedig időt kér. Két pontra jött fel egy jobb periódussal a Sopron, 19-17. Balaban szereli Borisov, de Edwards hiába borítja fel Kunticot, nem tud betalálni.

8′ Dénes Gábor zárkóztatja a vendégeket egy triplával, 17-12. Ciric megveri egy az egyben Borisovot, aztán bedobja a középtávolit, 19-12! Poscic is betalál, ráadásul még bünetőt is dobhat. Nem véti el, 19-15.

7′ Ciric! Balaban asszisztjával megy be a palánk alá, 17-7! Borisovtól azonnal jön a válasz, 17-9.

6′ Vastaps a sportcsarnokban, Kiss Zsolt oldalról elenged egy kiváló triplát, 15-5! Sabáli Balázs azonnal időt is kér. Kiválóan kezd a Szedeák! Ruják András egyedül megy palánkig, 15-7. Kiss szorongatott helyzetben enged el egy hármast, majd a lepattanót Balaban gyűjti be, de ő sem tudja begyötörni, levédekezik.

5′ Thomas középtávolija pontatlan, pedig jó helyzetből célozhatott. Molnár András viszont sziporkázik, biztos kézzel hajított a gyűrűbe – sajnos vonalon belülről. 12-5!

4′ Thomas és Tóth játszották mattig az akciót, 7-5, majd Jereminov triplája pördül ki a gyűrűből. De jön Molnár András, és pontszerzés mellé büntetőket is kiharcol a lepattanóval! Bedobja, 10-5!

3′ Jereminov ismét! Az irányító gyönyörű passzal szolgálta ki az újabb duplát jegyző Balabant, majd Dénes trojkája pattant kifelé a gyűrűről. Balaban jól védekezik Dénessel szemben, túl jól is, büntetővel jöhet a soproni. Egy megy be, 5-3, de aztán Molnár András egy kosár alatti trükkel elcsitítja a vendégek kedélyét. 7-3!

2′ Borisov középtávolija ül, 1-2. A túloldalon Jereminov nagyszerűen hozza helyzetbe Balaban, a center nem is téveszt ó helyzetben, 3-2!

1′ Balaban hozta el a labdát, a hazaiaké az első attak. Az irányító törne be Tóth mellett, rögtön büntetőzhet is. AZ első kipattan a gyűrű tövéből, a második már bemegy, 1-0! Tóth Gergely triplával válaszolna, nem jön össze neki, majd Ciric előtt marad ki egy ziccer szép betörés után.

17.55: Sőt, Vida Mátét Bonifert Domonkos ajándékcsomaggal köszönti a zsűriasztalnál, e jelképpel tolmácsolva neki köszönetet az elmúlt öt évben a csapatért nyújtott teljesítményéért, munkájáért.

17.50: Ha jól látjuk, az ifjabbik Csorvási fivérrel együtt nézi majd meg a meccset a Szedeák egykori irányítója, Vida Máté is, aki a nyár óta “civil pályán” folytatja életét, Németországban vállalt munkát.

17.35: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, javában zajlik a bemelegítés a pályán. Hazai oldalon továbbra is hiányzik a sérült Csorvási Levente, aki ugyanakkor szurkolni eljött a társaknak. Szintén kimaradt a keretből Vágvölgyi Ákos, a fiatal tehetséget betegség hátráltatta a felkészülésben. Molnár Bence ugyanakkor vélhetően vállalni tudja a játékot, ellentétben a régebb óta hiányzó Wirth Ádámmal.