Kosárlabda: az idei utolsó hazait is behúzta a Szedeák + FOTÓK

2014. december 13., szombat
szedeak_kormend_14_12_13_mj

Idei utolsó hazai mérkőzésén bár korán tízpontos hátrányba került a Szedeák, azonban ezt követően kiválóan kosárlabdáztak Kiss Zsolték, és zsinórban harmadik győzelmüket aratták a Körmend ellen.

A Jászberény és a Zalaegerszeg elleni győzelmek után a Körmend ellen játszotta utolsó hazai bajnokiját 2014-ben a Naturtex-SZTE Szedeák,

Nikola Lazic

tanítványai tehát "mesterhármasra" törekedtek. Nem kezdődött jól a mérkőzés szegedi szempontból, bár

Jereminov

egy eladott labda után 6-2-re alakította az állást, a Körmend futott egy 7-0-t, majd 11-14 után egy újabb 7-0 következett a Körmend részéről, így a nyolcadik percben már tízzel vezetett a vendég csapat. (11-21)

Kuntic

triplája nagyon fontos volt, de a negyed végééig nem kapta el a fonalat a Szedeák, sem a palánk alatt, sem kintről nem jött a segítség,

Burgess

viszont egy dudaszó pillanatában elengedett triplával tizenegy pontosra hizlalta a körmendi előnyt az első játékrész után. Bár Jereminov labdát szerzett a második negyed első megmozdulásaként, azonban

Popadic

kettese után már 14-el vezetett a Körmend. (18-32) Azonban három gyors kosárral zárkózott a Szedeák, majd

Ciric

az addig összeszedett hat védőlepattanója mellé elsütötte első tripláját is, ami után csupán egyel vezetett már a Körmend. (35-36) Előbb Jereminov, majd

Balaban

tudott egyenlíteni, utóbbi látványos zsákolással alakította ki az állást a nagyszünetre, a Szedeák ledolgozta az első negyedben összeszedett 11 pontos hátrányát a második tíz percben. A nagyszünet után elképesztően kezdtek Kiss Zsolték: Jereminov és Ciric hármasa is ült, majd Ciric közelije után már ismét 11 pont volt a különbség a csapatok között, csak hogy már a szegediek javára, egy percen belül kétszer is időt kért a körmendi edző, azonban ez sem segített a vendégeken, hiszen ezt követően

Molnár András

már 14-re növelte a Szedeák előnyét. (59-45) Remekül játszott ebben a negyedben a szegedi csapat, szépen járt a labda a kezekben, és a védekezés is jól működött, bár a negyedet ismét egy Burgess-tripla zárta, de négypontos előnyből várhatta a zárónegyedet Nikola Lazic együttese. A negyedik negyedben nem tudott igazán közel férkőzni a Körmend a Szegedhez, amelynek támadójátéka kitartott az utolsó percekig,

Kiss Zsolt

triplákkal segítette az együttest, míg Balaban ha a Richards-szal szembeni nagy harcban is, de folyamatosan szállította a pontokat, Jereminov pedig pazarul mozgatta a csapatot, így végül tízpontos győzelmet aratott a Szedeák, amely zsinórban harmadik meccsét nyerte meg, és ezzel pozitív mérleggel áll a tabellán 11 mérkőzést követően. A Naturtex-SZTE Szedeák így tehát győzelemmel tudott búcsúzni a hazai pályától erre az esztendőre, a csapatra pedig még egy mérkőzés vár, jövő pénteken 18:30-tól Pécsen lépnek pályára Jereminovék.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 12. forduló:

Naturtex-SZTE Szedeák-Egis Körmend 93-83 (16-27,26-15,23-19,28-22)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T. Hegedűs T. Radnóti M. (Faidt)

Szedeák:

JEREMINOV 17/3, Vágvölgyi 1, Molnár A. 8, CIRIC 27/12, BALABAN 22.

Mike, Molnár B., Demeter, Kiss Zs. 11/9, Kuntics 7/3, Varga, Révész.

Nikola Lazic.

Körmend:

BURGESS 20/12, Lemon 11, Ferencz 9/9, Tóth 6, RICHARDS 21.

Sonyák 5/3, Popadics 8/3, Török 3, Németh, Doktor, Latinovics.

Ante Perica. Nikola Lazic: "Az elején tompák voltunk, a második negyedtől azonban elkaptuk a fonalat, és közönségszórakoztató mérkőzésen fordítottunk. Dicséret illeti a fiúkat, mert nyolc nap alatt három győzelmet arattunk." Ante Perica: "Kitűnő támadójátékot mutatott be a hazai csapat, változatos rohamainak a második negyedtől nem tudtunk ellenállni."

IV. negyed 93-8340' Richards még zsákol egyet, de már nincs jelentősége, 93-83. Itt a vége! Óriásit küzdve, kiváló védekezésének is köszönhetően győzte le a Szedeák a Körmendet, ezzel pedig pozitív mérleggel várhatja majd a Pécs elleni évzárót a jövő héten. 40'Burgess kipontozódott, így ő már nem térhet vissza, Vágvölgyi szerzi meg a labdát, majd Lemon üt oda neki, így büntetőzhet Vágvölgyi is: csak az elsőt dobja be, majd Lemonra technikait fújtak, így Kiss Zsolt is dobhat még egyet a vonalról: bent van, 90-81! Felállva tapsol a közönség, a hangulat pedig csak fokozódik Ciric sikeres hármasa után, 93-81! 39'Jereminov harcol ki egy faultot, és dobhat büntetőket: mindkettő bent van, 86-79. Balaban fordul be Richards mellett, azonban kiszédül a közelije. Burgess kettese sincs bent, Burgess faultja után pedig Ciric dobhat büntetőket: mindkettő bent van, 88-81! 38'Burgess kettese nincs bent, de Richards összeszedi a lepattanót, és be is dobja, 81-76. KISS ZSOLT! A harmadik triplája is bent van a csékának, 84-76. Lemon válaszol közelről, majd Vágvölgyi faultja miatt jöhet a plusz egy: ez is bent van, 84-79. 37'Ez a tripla nem ül Ferencztől, Vágvölgyié a lepattanó. Öt másodperce maradt a Szedeáknak, azonban Balaban be tudott fordulni, és bedobja a kettest, 81-72. Richards is egy közelit szerez, a két center kitesz magáért ma, 81-74. 36' Burgess szór egy újabb triplát, ezzel 79-72. Jereminovnak el kellett dobnia kintről, nem volt már idő másra. 35' Burgessnek is a negyedik faultja ez már Balabannal szemben, Balaban állhat oda a vonalra: csak az első van bent, 77-69. Ferencz triplája után Richards szedi össze bravúrosan a lepattanót, azonban Balabannak odacsap, és kimegy a labda, jöhet a Szedeák. Balaban közelről ismét, 79-69, ismét 10 az előny, időt is kér a Körmend. 35' Burgess passzából Sonyák teszi be közelről, 74-67, de Balaban visszatér a pályára, és rögtön egy kettest szerez, 76-67. Ugyanígy tesz Richards is, a körmendiektől mindenképpen kiemelhető a center, 76-69, majd ő is begyűjti a negyedik faultját. 34' Sonyák hármasa jön le, de a Körmendé a lepattanó, majd Balaban negyedjére szabálytalankodik, le is hozza őt Nikola Lazic. Richards csak az elsőt dobja be, így 72-65, azonban Ciric gyorsan válaszol egy közelivel egy betörés után, 74-65. 33' Molnár András kezéből kicsúszik Jereminov passza, azonban Lemon nem tudja bedobni a ziccert, elképesztő hiba, másodjára sincs bent! Kiss Zsolt hármasa most körbetáncol a gyűrűn, nincs bent. Molnár András szerez labdát Richardstól, kiválóan védekezik a Szedeák! 32' Jereminovval szemben szabálytalankodik Lemon, büntetőzhet Jereminov: mindkettő bent van, 72-64! 31' Richards hagyja ki a triplát, Kiss Zsolt viszont nem hibázza el kintről, 68-61, nagyon fontos tripla volt ez. Itt a válasz Ferencztől, ő is egy hármassal jelentkezik, 68-64, majd Molnár András robog végig a pályán egy szerzett labda után, 70-64! III. negyed 65-6130'Ciric állhat a vonalra: mindkettő bent van, 65-58, ez most nagyon kellett. Balaban közelije jön le a palánkról, ezt már végigtámadhatja a Körmend, Burgess pedig bedobja a triplát, 65-61, ez a harmadik negyed vége. Bár tíznél is többel vezetett a Szedeák, csak négy van közte a zárónegyed előtt. 29' Kuntic hármasa rövid lett, ellenben Burgess közelről beejti, 63-56, ezért most kár volt Kuntictól, ezt kéri tőle számon Nikola Lazic is. Nem jó a passz Kiss Zsoltnak, aki nem tudta bent tartani a labdát, majd Burgess kissé üresen maradt középen, nem volt mellette védő a lepattanónál, 63-58. 29' Balabannal és Richards-szal beszélget el a játékvezető külön, még a büntető előtt. Richards bedobja, 63-54. 28' Ciric remek csellel küldi el védőjét, de nincs bent a kettese, valahogy kiszédül, majd Richards csak a második csel után teszi fel a palánkra, de Balaban szabálytalankodik vele, azonban bent van a kettese, így dobhat még egy büntetőt is, de csak a Szedeák időkérése után, 63-53. 28'Balaban faultja Richards ellen, nagy csata ma az övéké: az első kihagyja Richards, a második büntetőjét viszont bedobja, 63-51. 28' Ciric szerez ismét labdát, ami után Kuntic-csal mehetnek ketten ziccerben, Kunticnak odaüt Ferencz, így dobhat két büntetőt: mindkettőt bedobja, 63-50. 27' Ciric kettese nem jó, azonban a passz pontosan Popadic elé kerül, aki Lemonhoz passzol, ő pedig bedobja a közelit, 59-50. Balaban válaszol a palánk alól, 61-50. Közben Ante Pericát kell figyelmeztetni, aki szinte már a pályán belül dobog a lábával folyamatosan. 26' Ezt most szépen megjátszották a körmendiek, Popadic csak bemutatta a passzt, majd kitették Burgessnek, aki bedobta a hármast, 59-48. Molnár Andrást szorította az idő, el kellett dobnia, nem lett jó. 25' Balaban teszi ki Kiss Zsoltnak, aki egyből rádobja a hármast, és ha ő megpróbálja a triplát... 57-45. Richards kihagyott közelije után Ciricé ismét a lepattanó, majd Molnár András fejezi be az akciót közelről, 59-45, az eddigi legnagyobb különbség a meccsen! 24'Richards teszi vissza Tóthnak,de Molnár András sapkája jó, sőt, Tóth még szabálytalankodik is! Jereminov elvállalja kintről, de ez most nincs bent, majd Richards fordul be, és jó a közelije, 54-45. 23' Jereminov a faultja után labdát szerez Burgess passza után, majd Balban fejezi be egy zsákolással az akciót Jereminov kiváló passza után, 52-43. Ciricé megint a lepattanó, majd az ő közelije is bent van, 54-43, tizenegy pontos a Szedeák előnye! Ismét időt kér a körmendi edző, kiválóan kezdi a harmadik negyedet a Szedeák! 22' Szép játék volt ez is, Balaban visszatette Jereminovnak, aki továbbhúzta Ciricnek, Ciric pedig kintről a kosárba, 48-43! Tóth is megpróbál egy triplát, de Balabané a lepattanó, majd Molnár András remek mozdulattal szerez kosarat közelről, 50-43, héttel vezet a Szedeák, úgy, hogy nemrég még 11 pontos hátrányban volt! Időt kér a Körmend. 21' Balaban faultja után Török következhet a vonalról: csak a második van bent, 45-43. 21'Mi támadhatunk először a harmadik negyedben, átvehetjük rögtön a vezetést. Bent is van, Jereminov nem is indíthatná jobban a játékrészt, mint egy triplával, 45-42! II. negyed 42-4220'16 másodperc van a nagyszünetig, Burgess Richardsnak teszi be, aki Balabannal küzd egy nagyot a palánk alatt, de nem tudja bedobni, így véget ér a második negyed, amelyben nagyot játszott a Szedeák, és ledolgozta 11 pontos hátrányát, és éppen 11 ponttal nyerte a második játékrészt, így döntetlenről folytatják a felek a nagyszünet után. 20' Richards ezt most bedobja, 40-42. Balaban lefordul, és látványos zsákolással egyenlít ki, 42-42! Időt kér a Körmend. 19' Elveszíti a labdát a Körmend, az egyenlítésért támadhat a Szedeák. Ciric hármasa kiszédül sajnos, így marad a 38-40. Richards közelije nincs bent, Jereminov szólója után azonban beejti, ez ma nagyon megy neki, 40-40! 19'Kiss Zsolt büntetőzhet Richards technikaija után, be is dobja, 36-40. Jereminov végül Ciricet választja, pedig nem így nézett ki az akció elején, aki betör, és beteszi a kettest, 38-40. 18' Richards könyökkel odasózott Balabannak, de jó a kettese, azonban Richards technikait kap reklamálásért. 35-40-es állásnál kér időt Nikola Lazic. 18' Richards nem kímélte Balabant, de nincs fault, majd az egész csarnok látta, hogy a Szedeák jöhetne oldalról, kivéve az az ember, aki ebben a kérdésben dönthet. Lemon közelije van bent, ezzel 35-38, Ciric dobása most nem jó. 17' Jereminov oszt ki egy asszisztot Balabannak, aki bedobja közelről a labdát, 32-36. Ciric hatodik védőlepattanója után támadhat a Szedeák, miután Lemon kettese nem volt jó. Ez igen, remek támadás végén Kiss Zsolt játssza ki Ciricnek, aki bedobja hármast, már csak egyel vezet a Körmend, 35-36. 16' Richards első kettesét, 28-36. Ciric megpróbálja a triplát, de kiszédül, ahogyan Töröké is. Jereminov remekül tör be, és szerez egy könnyed kosarat, 30-36. 15' Szépen járatja körbe a labdát a Körmend, de Lemon nem tudja bedobni a középtávolit a végén. Balaban közelije ismét nem ül, ezekért nagy kár. 14' Kuntic hármasa nincs bent, ahogy Popadicé sem. Mindössze egy triplát szerzett egyik a Szedeák, míg a Körmend már ötöt is. Csak kellett emlegetni, Ciric úgy dobja be a hármast, hogy még oda is ütnek neki, így jöhet a büntető: bent is van, 28-34. 13' Sonyák kezéből kicsúszik a labda Kuntic remek védekezése után, így kell a továbbiakban is. Balaban ismét a palánk alatt, de nem tudja betenni, viszont Lemon igen, 24-34. 12' Török kilépett a labdával, így jöhet a Szedeák. Balaban várja a megfelelő pillanatot a palánk alatt, és ezt most be is dobja, 20-32. Burgess triplája lejön, ellenben Jereminov bejátszása remek Balabannak, aki egy csel után bedobja, 22-32, sőt, Jereminov labdát lop, és Ciric-el ketten kijátsszák a ziccert, 24-32. Időt is kér Ante Perica, most lendületbe jött a Szedeák, 6-0-s futást produkált a szegedi csapat. 11' Jereminov szerez labdát a negyed nyitányaként, azonban inkább nem dobta rá Burgess szorításában, majd a középtávolija jó, 18-27. Sonyák is dob egy triplát, 18-30, majd egy eladott labda után könnyű kosarat szerez Popadic, 18-32. I. negyed 16-2710' Még néhány másodperce lesz a Szedeáknak támadni, nincs is bent Popadic triplája, azonban Kuntic-csal szemben úgy nyer párharcot, hogy a Körmend jöhet. Burgess a dudaszó pillanatában ereszti el a hármast, és sajnos beesik, így 11 pontos hátránnyal zárja az első negyedet a Szedeák, 27-16-ra vezet a Körmend 10 perc után. 10' Tóth Péter egy kettessel jelentkezik, 14-24. Jereminovot csúnyán meglöki Popadic dobás közben, Jereminov büntetőzhet: mindkettőt bedobja, 16-24. 9' Kuntic hármasa jó, ez nagyon kellett, 14-21. Popadic-csal szemben a szabálytalanság, jó a büntetője, 14-22. majd Tóth közelije nincs bent, ahogy Kuntic sem tudja betenni. 8' Balaban fordul be középütt, de nem tudja rátenni, ellenben Ferenczi a sarokból bedobja a hármast, 11-19, kezd ellépni a Körmend. Másodjára már nem jön össze Ferenczinek, de a lepattanó a Körmendé, Popadic középtávolija is ül, 11-21. 8' Török szerez kettest úgy, hogy Molnár András még faultol, jöhet a plusz egy Török részéről: nincs bent, 11-16. 7' Ciric hármasa rövid, majd kis közjáték után mindössze három másodperce marad a Körmendnek, hogy valamit kihozzon egy oldalbedobásból, nem sikerül. A vendégek edzője még mindig pöröl az időmérővel, közben büntetőzhetünk Burgess faultja után: Kuntic mindkettőt bedobja, 11-14. 7' Ferencz addig pattogtat, amíg végül elengedi kintről, be is hullik, 9-12. Egy eladott labda után Burgess robog végig, bekígyózik a palánk alá, és beteszi, 9-14, időt is kér Nikola Lazic. 6' Richards második faultja után Balaban dobhat kettőt a vonalról: csak a második van bent, 9-9. 5' Jereminov pazarul játssza ki a labdát Molnár Andrásnak, azonban a második tripla sincs bent Molnártól, a kontra végén viszont Tóth Norbert szerez egy kettest, 6-9. Ciric gyorsan válaszol, ez nem is tetszett a körmendi edzőnek, Ciric egészen könnyedén szerezhetett kosarat, 8-9. 5' Molnár András próbálkozik a triplával, de lejön, a túloldalt viszont Popadic a sarokból bedobja, 6-7. 4' Balaban harmadjára már nem hibázza el közelről, ezt szépen beejti, 4-2. A lepattanó Ciricé, majd megpróbálja a triplát is, de nincs bent, azonban az eladott labdával Jereminov robog végig, és bedobja a ziccert, 6-2. Vágvölgyi faultol középen, jöhetnek az első büntetők a meccsen, Richards végezheti el: mindkettő bent van, 6-4. 4' Molnár András szerzi az első kosarunkat, Jereminov pazar, pattintott passza után egyenlít Molnár András, 2-2. 3' Burgess ezt most ellépte, pedig ziccerben mehetett volna. Jereminov betörése után kiteszi Vágvölgyinek, aki egy kockázatos passz után Balabant játssza meg, de a center második kísérlete sincs bent. 2' Balaban keresi a helyet, majd ráteszi közelről, de nincs bent. Ciric olvasta remekül Richards szándékát, és ellopta a labdát, azonban egy faulttal megakasztják a vendégek a támadást. 1' Mi hoztuk el a labdát a feldobásnál, azonban gyorsan el is passzoljuk. Burgess teszi be az első közelit,bár elég látványosan ellökte magától Vágvölgyit... 0-2. 17:44 - Köszöntjük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok pedig pattogtatják a labdát a parkettán, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A Szedeákban ma sem tudta vállalni a játékot Csorvási Levente, rajta kívül mindenki hadra fogható. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!