Kosárlabda: folytatódott a Kosársuli fantasztikus sorozata

2014. december 13., szombat
Kosarsuli_Vas_Peter

A harmadik helyezett Tiszaújváros otthonában sem szakadt meg a Vásárhelyi Kosársuli győzelmi sorozata. A kék-sárgák nyolc mérkőzés után veretlenül állnak a tabella élén az NBI B csoportban. Elek András tanítványai nem pihenhetnek sokat, vasárnap este 18 órakor Hepp Kupa negyeddöntőn fogadják a Bonyhádot a Hódtói Sportcsarnokban.

A Kosársuli kezdett jobban, 6 perc után 6-13 volt az állás,

Genal, Varga Dániel

Vejinovics

villogott ekkor. Úgy tűnt a hazaiak idegesek voltak, rengeteg faulttal védekeztek, és miután

Rostás Imre

is beköszönt tovább nőtt a hátrányuk. A negyed hajrájában a korábbi válogatott, rutinos

Sitku Ernőt

küldte pályára

Brunyánszky István

edző és a januárban már a 43. életévét betöltő kosaras segítségével, valamint

Magyar

hármasával egy pontra jöttek fel a hazaiak. Genal kosarával indult a következő tíz perc (16-19). Percekig fej-fej mellett haladtak a gárdák, így a pálya szélére hívta fiait

Elek András

. A vásárhelyi időkérés ellenére

Varga Ádám

büntetőivel átvette a vezetést a Tiszaújváros. Kihagyott dobások és eladott labdák jöttek mindkét oldalon.

Benőcsnek, Magyarnak

Kóthaynak

jött ki jobban a lépés, egérutat nyerve ezzel a nagyszünetre, hiszen a vendég oldalon eeben az időszakban csak Genal tartotta velük a lépést, aki 14 pontot termelt a félidőre.

Mócsaiék

nem találták az ellenszert a hazaiak játékára, így gyorsan 9-re duzzadt a differencia a harmadik periódus elején (23.perc: 46-37). A negyed közepétől viszont megmozdult valami:

Vas

Gruda

rázta fel társait, sőt Rostás, Nyilas és Vejinovics góljai után fordult a kocka, így a tiszaújvárosiaknak jött jobban a pihenő, ami előtt 52-55 állt az eredményjelzőn. Izgalmasnak ígérkezett az összecsapás záró felvonása, amelynek első felében nem bírtak egymással a csapatok. Érződött a feszültség, sok dobókísérletet hibázott mindkét együttes (35. perc: 55-56). Pöstényi törte meg a gólcsendet, ezt Vejinovics ziccere és triplája követte a záró játékrész derekán, amire Mócsai egy duplát tett hozzá.(57-63) A rangadó végére még magabiztosabbá vált az előny. A második félidőben fantasztikusan teljesítő, mindössze 21 pontot kapó, ráadásul közel kétszer annyit szerző Vásárhelyi Kosársuli nyolc forduló után a bajnokság első helyéről veretlenül várja a vasárnap esti Bonyhád elleni Hepp Kupa negyeddöntőt, ami 18 órakor kezdődik a Hódtói Sportcsarnokban.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 8. forduló:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Vásárhelyi Kosársuli SE 60-75 (16-17, 23-17, 13-21, 8-20)

Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Gaál I., Bátovszky Zs. és Lengyel Á.

Tiszaújváros:

Kovács Z. 4, Béres D. 5, Varga Á. 10, Pöstényi 7, Kóthay 11. Csere: Magyar L. 4/3, Sitku E. 5, Benőcs 10, Kilyén 4, Kovács B. Edző: Brunyánszky István.

Kosársuli:

VEJINOVICS 12/6, Rostás I. 5, Vas 7, GENAL 14/3, Varga 9. Csere: Nyilas 6, Czibere 2, GRUDA 9, Kelemen 4, Rostás G. -. MÓCSAI 7. Edzők: Elek András és Utasi Gábor. Elek András: "Büszke vagyok a csapatra. Jól felkészültünk a Tiszaújvárosból és végül bedaráltuk őket. A győzelemből mindenki egyenlően vette ki a részét."

A 8. forduló további eredményei:

Debreceni EAC - Budafok 85-71, Bp. Honvéd SE - Szolnoki Olaj KK U23 84-76, TF Budapest - Óbudai Kaszások 72-81, Konecranes-Salgótarjáni KSE - EKF-Eger-KOK SE 112-87, Békési SzSK - Mercedes-Benz Gyár KA 83-66.

A bajnokság állása:

1. Vásárhelyi Kosársuli SE 1,00 (8 győzelem - 0 vereség), 2. Debreceni EAC 0,94 (7-1), 3. Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 0,88 (6-2), 4. Békési SzSK 0,81 (5-3), 5. Konecranes-Salgótarjáni KSE 0,75 (4-4), 6. Óbudai Kaszások 0,75 (4-4), 7. Bp. Honvéd SE 0,75 (4-4), 8. TF Budapest 0,71 (3-4), 9. EKF-Eger-KOK SE 0,69 (3-5), 10. Mercedes-Benz Gyár KA 0,58 (1-5), 11. Szolnoki Olaj KK U23 0,57 (1-6), 12. Budafok 0,50 (0-8).