Jégkorong: gálázva fejezte be az évet a Tisza Volán + FOTÓK

2014. december 14., vasárnap
tisza_volan_vitez038mj

Rendkívül magabiztos győzelmet aratott a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC utolsó 2014-es mérkőzésén, Kalocsa László legénysége a HK Vitezt verte hazai pályán 9-2-re.

Nem indult pedig könnyen az összecsapás a szegedieknek, hiszen a vendég együttes kétszer is vezetést szerzett az első felvonás során, ám előbbi

Salánki Attila

, majd

Ambrus András

révén mindkétszer sikerült az egyenlítés. A második felvonásban aztán nagyot fordult a meccs, az alig több mint tíz perc alatt duplázó

Ódry Tamás

Bosnyák Márkó

vezérletével alaposan elhúzott a volán. Az utolsó játékrész végül igazi gálává varázsolta a találkozót, miután Ódry további két, Bosnyák pedig tovább egy alkalommal terhelte meg

Aleksandar Fat

kapus hálóját.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - HK Vitez 9-2 (2-2, 4-0, 3-0)

Szeged, műjégpálya, 700 néző. Vezette: Fazekas Tibor, David Perduv, Darko Popovic.

Tisza Volán:

Szőke - Lippai, Szabó, Egyed, Ódry, Salánki - Balázs (kapus), Vígh, Varga, Ambrus, Molnár, Bosnyák - Hídvégi, Kovács, Hardi, Annus.

Kalocsa László.

Vitez:

Fat - Trifunovic, Radovic, Bog. Jankovic, Boj. Jankovic, Prokic - Lupulov (kapus), Dunda, Djokic, Ljutovac, Bogdanovic, Mikic - Zivkovic, Vrastanovic, Milivojevic, Orlov, Denic - Tesic.

).

20 perc + 10 perc fegyelmi (Bosnyák), ill. 20 perc + 2X10 perc fegyelmi (Bogdanovic, Dunda). Kalocsa László:

"Jó iramú, összességében véve sportszerű mérkőzést játszottunk, szívből gratulálok minden játékosomnak. Tulajdonképpen erre a játékképre gondoltam, amikor a mérkőzés előtt azt nyilatkoztam, hogy a nagyobb méretű pálya nekünk fog kedvezni. Ami nagyon fontos, hogy a kosarasokkal és a vízilabdásokkal teljesen egy időben zajlott a mi mérkőzésünk is, és még így is legalább 600-700 szurkoló minket választott!"