Jégkorong: egy góllal nyert a Volán Belgrádban

2014. december 7., vasárnap
tisza_volan_zvezda_mj-_DSC8773

Idegenben is legyőzte a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata a Crvena Zvezda együttesét. Kalocsa László legénysége egygólos sikerrel távozott a szerb fővárosból.

A két gárda

előző találkozóját

a szegediek nyerték saját közönségük előtt november elsején. A visszavágó is a magyar együttes szempontjából kezdődött jobban, igaz,

Bosnyák Márkó

vezető találatára majd' negyedórát kellett várni. (0-1) Ekkor még egyenlíteni tudott a Vörös Csillag, így döntetlen állásról folytatták a csapatok a második felvonásban. A 27. percben a fiatal

Annus Döme

passzából

Ódry Tamás

talált be, majd

Varga Dávid

is rövid időn belül mattolta a szerb kapust, így kettővel húzott el a Volán. (1-3)

Pleksa Jovanovic

szépítése után már az utolsó játékrészben járt a meccs, amikor a duplázó Ódry újra kettőre növelte a differenciát. (2-4) Mindez azt jelentette,

Varga Olivér

második gólja nem sokkal a vége előtt már nem esett túl nagy súllyal latba,

Kalocsa László

legénysége újfent legyőzte a Crvena Zvezdát.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

HK Crvena Zvezda - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 3-4 (1-1, 1-2, 1-1)

Belgrád, Pionir Ice Hall. Vezette: Nemanja Nikolic, Davor Bogdan, Aleksandar Dukic.

Crvena Zvezda:

Paunovic - Milinkovic, Varga O., Dordevic, Pozar, Rus - Janicijevic (kapus), Dabetic, Jemac, Dakovic, Protic, Jovanovic - Stojanovic U., Stojanovic N., Gacic, Danon, Krstic - Vojnovic.

Aleksandar Protic.

Tisza Volán:

Szőke - Lippai, Szabó, Egyed, Ódry, Fülöp - Balázs (kapus), Molnár, Hídvégi, Bosnyák, Varga D., Ambrus - Annus, Barcsik, Kovács.

- emberelőnyből).

4 perc, ill. 16 perc.