Kézilabda: Mezőkövesden is nyert a MOL-Pick

2014. november 18., kedd
zubaiszabolcspickszeged_szs

Idegenbeli győzelemmel hangolt a MOL-Pick Szeged a szombati, Dunkerque elleni újabb Bajnokok Ligája csatára. Bár Zubaiék négygólos hátrányban is voltak, de sima győzelmet arattak a Mezőkövesd otthonában.

Zubai Szabolcs

szülővárosa, míg a Pick Szeged egykori edzője, az első bajnoki címet szerző

Skaliczki László

ellen lépett pályára Mezőkövesden. Nehezen indult

Juan Carlos Pastor

tanítványai számára a találkozó, két hazai találatot követően akadozott a Pick játéka mind védekezésben, mind támadásban, ennek eredményeképpen a 11. percben már négy góllal is elléptek a hazaiak, miután

Lókodi

átlövésből lőtt

Wyszomirski

kapujába. (9-5) A folytatásban már nem tudott végig ilyen tempóban kézilabdázni a Mezőkövesd, a MOL-Pick zárkózott, de még a hazaiak vezettek - egészen a félidő utolsó percéig, amikor is

Balogh

értékesített hétméteresét követően már a szegediek vezettek. (13-14) A második félidő már jobban folytatódott Vadkertiéknek, főleg

Parrondo

Balogh

volt elemében, így a Pick folyamatosan növelte előnyét, így nyolc perccel a szünetet követően már négy volt közte, Skaliczki László időt is kért. Majd egyszer még közelített a Mezőkövesd (18-20), de a 7-1-s sorozat a Pastor-tanítványok részéről végleg eldöntötte a mérkőzést, amelyet végül hat góllal, 32-26-ra nyert meg a MOL-Pick Szeged. Ezzel továbbra is hibátlan mérleggel áll a Pick a bajnokságban a tabella tetején, Juan Carlos Pastor tanítványai legközelebb szombaton lépnek majd pályára, a vasárnapi Bajnokok Ligája meccs "visszavágóján", Dunkerque-ben, 14:30-tól.