Jégkorong: balszerencsés Volán-vereség a Partizan ellen + FOTÓK

2014. november 22., szombat
tiszavolan_partizan _ mj 046

Óriási küzdelemben végül egy góllal maradt alul a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a HK Partizan Beograd elleni derbin.

Aktívabban kezdte a mérkőzést a Partizan, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 2. percben

Aleksa Lukovic

szánta el magát távolról lövésre, lökete pedig utat talált a hálóba. (0-1) Az első harmad során sokszor nyomasztóan nagy volt a vendégek mezőnyfölénye, és a 14. minutumban még tovább nőtt a különbség a két csapat között. Ekkor

Marko Milovanovic

vezetett rá egy az egyben

Lippai Balázsra

, majd a védőt befűzve kilőtte

Szőke Attila

mellett a jobb felsőt. (0-2) A játékrész végén aztán összejött a szépítés a Volánnak, mert bár

Ódry Tamás

csak a kapufát találta el ziccerben, a bírók azonban jelezték, az őt követő szerb védő közben megütötte a botjával. Büntető következhetett, amit a sértett magabiztosan értékesített is. (1-2) A második harmadban már egészen más arcát mutatta

Kalocsa László

legénysége, egyenlő partnerei voltak mezőnyben a vendégeknek Egyedék, olyannyira, hogy a húsz perc lejártával sem változott az eredmény. Nem úgy az utolsó felvonásban, miután a 44. percben

Fodor Zoltán

rendkívül harcosan küzdve kikaparta a gesztenyét érkező Fodor Andrásnak, aki kihasználta az adódó lehetőséget, kiegyenlítve az állást. (2-2) Hiába, mivel az 52. minutumban ismét a vendégeknél volt az előny:

Marko Brkusanin

talált be egy jól irányzott átlövéssel

Pavle Ogrizovic

lekészítéséből. (2-3) Bár a hajrában mindent megtett az újbóli egalizálásért a Tisza Volán, az már nem sikerült, így a szerb együttes győzelemmel távozott Szegedről.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – HK Partizan Beograd 2-3 (1-2, 0-0, 1-1)

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas Tibor, David Perduv, Darko Popovic.

Tisza Volán:

Szőke - Lippai, Szabó, Egyed, Ódry, Salánki - Balázs (kapus), Molnár, Hídvégi, Fodor A., Fodor Z., Hardi - Vígh, Fülöp, Bosnyák, Varga, Ambrus - Barcsik, Annus, Kovács.

Kalocsa László.

Partizan Beograd:

Lukovic M. - Komazec, Brkusanin, Dragovic, Milovanovic, Terzic - Ganic (kapus), Korac, Lukovic A., Rakovic, Ogrizovic, Novakovic - Pavlovic, Pajevic, Deckovski, Vukovic, Duricic.

).

16 perc + 10 perc fegyelmi (Lippai), ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Rakovic). Kalocsa László:

"Egyetlen egy csapat sem, de mi végképp nem engedhetjük meg magunknak, hogy egy egész harmadnyi előnyt adjunk bárkinek. Az első játékrészben szinte kint sem voltunk a jégen. Utána már elkezdett a csapat szívvel-lélekkel hajtani, aminek meg is lett az eredménye. Meg lehetett zavarni az ellenfelünket, úgy gondolom, le is lehetett volna hozni a mérkőzést, de a hoki egy olyan sport, amelyben 60 percen keresztül kell ugyanazt a játékot produkálni. Nekünk ez ma nem sikerült. Gratulálok a Partizannak, azt gondolom, hogy nagyon jó meccset nyertek meg."

VÉGE 2-3 (1-2, 0-0, 1-1) 60' Lukovic átlövését kell védenie Szőkének, aztán kiütik a bekkek. Öt másodperc vissza, de támadás már nincs. Balszerencsés vereséget szenvedett a Volán. 59' Többen gólt kiáltottak már, Vígh távoli rakétájába tette bele az ütőjét Egyed, de nem volt szerencséje. 1 perc 28-cal a vége előtt Kalocsa László időt kér. Érzi, meg lehet még fogni ezt a Partizant, és igaza is van! Megint Vígh tüzel kintről, Lukovic ráhasal a korongra, miközben Ódry átesik rajta. Ha más nem, a nézők beüvöltik azt a korongot, de meg kell, legyen az egyenlítés! 58' Ódry adna Bosnyák elé a kapu előtt, de Pavlovic önfeláldozóan belevetődik. Oda az emberfór. 57' Kiegészül a Szeged, másfél percig emberelőnyben a hazaiak. 56' Milovanovic húz be balról, közvetlen közelről a kapufát találja telibe, aztán Brkusanin előtt is kimarad egy ziccer. Utána odaüt a bottal Szőkének, kisebb tumultus alakul ki a játékosok között, aminek feloldására kiküldik a sporik a magáról megfeledkező szerbet. 55' A publikum fújolása közben Salánkit küldik ki két percre a bírók gáncsolásért. 54' Szőkének jár a taps, Brkusanin egy az egyben sem tudta legyőzni. A szegedi kapuson aligha múlik ma a siker. 53' Fodor Zoltán összegörnyedve esik a jégre, Milovanovic talán odaütött neki a bottal. A bírók nem láttak semmit... 52' A kiskésit! Brkusanin vág a jobb felsőbe irtózatos erővel egy lekészítést. 2-3. "Ugye, mi jó barátok vagyunk?" - zengi szarkasztikusan a helyi hangfalrendszer a jól ismert slágert. Lippai és Rakovic tisztességesen megverték egymást, alig bírták őket szétszedni a sporik. A magyar játékos becsületére legyen mondva, a földről is felkelt az őt ütlegelő szerbbel szemben. Mindkét padra helyettesítő játékosnak is le kell ülnie, a meccs viszont öt az öt ellen folytatódik. 50' Sőt, Brkusanin és Rakovic újra megcsinálja a figurát - ezúttal is sikertelenül. 49' Brkusanin távoli bombáját Rakovic látványosan átugorja, Szőke azonban így is véd. 48' Molnár távoli átlövését védi Lukovic, sokkal határozottabb játékot nyújt a Szeged, mint az első harmadban, egyenlő erők küzdelme zajlik a jégen. Lippai kap két percet gáncsolásért, aztán viszont Ambrus ugrana ki a buliból, de Brkusanin lesprinteli. 47' Válaszolnának a szerbek, Rakovic közelről kétszer is megpróbálja mattolni Szőkét, de erőfeszítéseit nem kíséri siker. Hídvégi most Deckovskit eszközül használva löki arrébb a kaput. Úgy tűnik, koncepcionális dolog ez nála. 45' Mi maradt ki?! Ambrus lódult meg a jobb szélen, a kapu mögül Bosnyák elé tálalt, de a társ centikkel a bal alsó mellé továbbított. 44' Rakovic teszi a bal alsó mellé a neki szánt bejátszást, aztán Hídvégi pedig a kapura löki a szerbet. GÓÓÓL!!!! Fodor Zoltán küzdött nagyot két szerb védővel, valahogy középre tudta gyötörni a korongot, amelyet aztán az érkező Fodor András vágott a hálóba! Így is kell, srácok, 2-2! 43' Komazec távolról, Novakovic a kapu torkából - egyre megy, Szőke ma lehúzta a rolót. 42' Milovanovic lekészítéséből Aleksa Lukovic veszi célba a kaput, de nem elég pontos a kísérlet, Szőkét nem tudja vele meglepni. 41' Harmadjára is a szerbek hozzák el a korongot. Komazec lő távolról, kesztyűjét és ütőjét is elhajítja közben. Ráadásul a löketét Szőke könnyedén hárította. Salánki két percet kap. II. harmad 1-2 (1-2, 0-0) 40' Molnár lő távolról, Fodor Zoltán kanalazna bele a kapu előtt - sikertelenül. 5 másodperc vissza, amikor Milovanovic lőhet ziccerben, de nem találja el a bal felsőt, Szőke rátenyerel a korongra. Másra már nincs idő, az utolsó harmadra marad a döntés. 39' Fülöp takarít a kapu előtt egy bejátszást, beszorul a Szeged, aztán viszont kiegészülnek Kalocsa László fiai. 38' Paprikás a hangulat, Brkusanin üt oda a bottal Szőkének, bunyó nincs az esetből. Brkusanin most egy lövéssel kínálja meg a szegedi portást, aki viszont annak rendje és módja szerint védi a bal alsóra zúgó löketet. 37' Salánki előtt egy ziccer, kimarad, aztán az ellentámadással Komazec megy egyedül Szőkére, miközben hátulról kiverik a kezéből az ütőt. Egyed volt a csínytevő, két percet kap érte. 35' Ódry, Bosnyák, majd középen Ambrus lett volna a korong útja. Kicsivel hosszabb csak a bejátszás a kelleténél. 33' Megjön a közönség hangja, több száz ember harsogja, hogy "Hajrá Szeged!", a mieink pedig küzdenek is becsülettel az egyenlítésért négy a három ellen. Lejárt a páros büntetés. 32' Az első gólt jegyző Lukovic lett betonporos: úgy pattant le Vargáról, mintha a falnak ment volna neki. Érdekesség, hogy utána még a szerbet küldik le a bírók. 31' Beszorulnak a hazaiak, patthelyzet, aminek Szabó Dávid kiállítása vet átmenetileg véget. Öröm az ürömben, hogy Rakovicot is leküldik a sporik, négy a négy ellen a felek. Ogrizovic mattolná Szőkét, de nem jár sikerrel, a kapus második szándékból rá is tenyerel a korongra. 29' Bosnyák fülel le egy átadást, de szinte nullszögből az oldalhálót lövi telibe, majd ugyanő mehetne egyedül Lukovicra, de a portás kivetődve felszedi előle a korongot. 28' Milovanovic nagyon gyors, Molnárt és Hídvégit is simán lehagyja, a kapu előtt viszont nincs már szerencséje, Szőkét nem tudja becsapni. 27' Ambrus passza után Koracot csapja be középen Varga, ziccerben lőhet, de Lukovic mellett már nem fér el a kísérlet. Kiegészül a Partizan, oda a Volán fórja. 26' Milovanovic tartja meg középen a korongot, a balon érkező Ogrizoviccsal háromszögelne két védő szorításában, szerencsére egy leheletnyivel hosszabb a visszapassz a kelleténél. 25' Nyílik a büntetőpad ajtaja, Pavlovicot várják oda szeretettel. Látványosan akadályozta Ambrust. 24' Szőke veszekszik egy sort szelíden a koronggal - nagy helyzetben kapta el, jobb, ha a pakk megtanulja, ki a főnök. Varga előtt nyílik meg egy lövőcsel után a lehetőség, de Lukovic hárít. 23' Igyekszik letámadni a Szeged is, nagy csata alakult ki az utóbbi két percben a játékszerért - a mezőnyben. 21' Folytatódik meccs, 45 másodperc maradt a Volán emberhátrányából. Ismét a szerbek ragadják el a korongot. I. harmad 1-2 20' Az a fránya vas!!! Ódry indulhatott egyedül Lukovicra, de ziccerben a jobb oldali kapufát trafálta telibe, amiről kifelé pattant a kísérlet. De semmi gond! Testre ütésért Ódry büntetőzhet! GÓÓÓL!!! Ez az Tamás! Nem cifrázta, Lukovic mellett a hálóba vágta! 1-2! Komazec mosolyogva távozik, a harmad utolsó megmozdulásként ráijesztett saját kapusára egy emeléssel. Vége az első felvonásnak, amely során a Partizan dominánsabb játékkal, támadásban több határozottsággal szerzett vezetést. 19' Fülöp, mekkora mentés?! Milovanovic, majd Terzic elől is elkanalazza a jégen fekve! Salánkit kiküldik a sporik gáncsolásért. 18' Fodor András átadásával Fodor Zoltán kerülne helyzetbe, de az utolsó pillanatban lövés helyett inkább kifelé cselez. Nem úgy a meglóduló Duricic, Szőkének kell hárítania a közeli ziccert. Kapja is érte a tapsot a lelátóról! 17' Hosszú másodpercek óta csak a hazai kapu mögött zajlik a játék, de Hídvégiék jól zárnak, nincs rés a falon. 15' Lukovic is hasonlóan csinálná Vígh mellett, de az ő lövését Szőke már fogja. Kiegészülnek a vendégek. 14' A kutya fáját! Gól... Milovanovic verte meg egy az egyben Lippait, majd Szőke mellett a kapuba bombázott közelről. 0-2. 13' Na, ez már fineszes: Bosnyák lökdösődik kicsit Rakoviccsal, és bár ő kezdte a hajcihőt, a szerbet küldik le 2 percre. Kiharcolt kiállítás, kétségtelen. 12' Dragovic ütemtelenül játszaná meg Milovanovicot, amivel egyszerre csapja be a védőket és a társat. Szőke tolja oldalra a játékszert így. Brkusanin ziccerben mehet a bekkeket megelőzve, közeli kísérlete ki sem jön Szőkéről. "Spori, visszahúztak!" -jelzi a bíróknak, de nem jön az egyetértés. 11' Vukovic indul befelé jobbról, három szegedi mellett lavírozik el, de aztán lövését Szőke lábbal hárítja. 10' Gyorsan peregnek a percek, sokat van játékban a korong, egyelőre nagyobb helyzetek nélkül. De csak eddig! Korac bejátszását Rakovic pattintja a bal felső fölé. 9' Milovanovic is bemutatkozik, megkínálta éles szögből Szőkét, de a kapusnak ez nem okozott különösebb gondot. 7' Lippai javítja hibáját egy remek blokkal, miután Korac szerelte őt. Kezd stabilabbá válni a szegediek játéka, úgy tűnik, csak egy álmosabb kezdés műve volt a szerbek nyomasztó fölénye. 6' Varga hozza meg a nézők hangját, egy kis tili-tolival Terzicet etette meg, Helyzet sajnos nem lett belőle, de szép megoldás volt. 5' A macedón Deckovski úszott meg a balon, Fodor Zoltán az utolsó pillanatban nyúlt elé az ütővel. Fontos mentés volt. 4' Fodor Zoltán egy váratlan sprinttel megzavarja Lukovic kapust, de koronghoz már nem jut. Az elképzelés mindenesetre dicséretes. Nem tud építkezni Kalocsa László együttese, a Partizan azonnal letámadja ellenfelét a korong nélkül. 3' A Szeged egyelőre nem nagyon tud kijönni kapuja elől, aktívabban kezdenek a vendégek. 2' Ez baj... Gól, Aleksa Lukovic távoli lökete utat talált a hálóba. 0-1. 1' Milovanovic elopta a korongot Ódry elől, elkezdődött a meccs. Rögzítsük: Brkusaniné az első lövés, Szőke ezt gond nélkül kapta el. Molnáré pedig az első két perc, a sporik szerint bottal akasztott. 18.02: A bemutatás során - a szokásoknak megfelelően - a szegedi klub utánpótlás játékosai kísérik ki a Tisza Volánt a jégre. Szépen telnek a lelátók, a hangulat minden bizonnyal ma is fergeteges lesz - hát még, ha a hazaiak nyernének! 17.55: A felek már bevonultak az öltözőfolyosóra, készül a jég a csatára. A mieink fehér mezben, a vendégek feketében játszanak majd. 17.50: A belgrádiak keretébe bekerült Marko Milovanovic is, aki a két gárda tavaly november 23-i derbijén három gólt helyezett el a szegedi kapuban, további három találatnál pedig előkészítőként került be a jegyzőkönyvbe. Rá mindenképp érdemes lesz odafigyelni. 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán melegítenek. Jó hír hazai oldalon, hogy az előzetes hírekkel ellentétben Bosnyák Márkó és Hídvégi is vállalni tudja a játékot, így az egyedüli hiányzó a svéd Linus Schellin lesz a Volánból. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!