Női futball: hárman hibátlanok két forduló után

2014. szeptember 16., kedd
noifoci29_gs

A második forduló rendezték meg a hétvégén a megyei női bajnokságban, a tizenegy résztvevőből hárman maradtak százszázalékosak a második játéknap után.

A Csongrád megyei női bajnokságban a lányok csökkentett pályaméreten, a két tizenhatos között játszanak a pálya teljes szélességében 2x45 percet, 2x5 méteres kapura. A forduló szombati mérkőzésén az első körben a Nagymágocs ellen vereséget szenvedő HFC a Dorozsmai Bombázókat fogadta. Az

Ottlik Sándor

által irányított Bombázók egészen a meccs utolsó negyed órájáig pontszerzésre álltak, azonban előbb

Gugolya Bianka

megszerezte a vezetést a Hódmezővásárhelynek, majd a 84. percben

Jesenszki Dóra

végleg eldöntötte a mérkőzést, amelyet így 2-0-ra tudott megnyerni a HFC, begyűjtve ezzel első három pontját. Az első forduló legnagyobb különbségű győzelmét arató Mezőberény a St. Mihály FC-vel találkozott a második körben. A berényiek már a hetedik percben gólt szereztek, negyven perccel később pedig már kettő volt a St. Mihály hátránya.

Dékány Dóra

még szépíteni tudott az 57. percben, így izgalmas hajrának nézhettünk elébe, azonban a 76. percben

Bíró Nóra

végleg eldöntötte a találkozót, így a Mezőberény két győzelemmel kezdte a bajnokságot. A forduló legkevesebb gólját hozta a Kistelek és a Nagymágocs mérkőzése. A

Keresztes László

vezette Kistelek ezen a mérkőzésen debütált a bajnokságban, hiszen egy héttel ez előtt elmaradt a Komlósi Trans Baktó elleni találkozója. A találkozón egyetlen gól született, amit a 25. percben a nagymágocsi

Koszti Gabriella

szerzett, ez pedig három pontot ért a mágocsiaknak, akik így szintén hat ponttal állnak két fordulót követően. Nem volt hiány a gólokban viszont a forduló zárómérkőzésén, ahol a Szegedi AK a Komlósi Trans Baktó SC ellen játszott.

Cserenkó Szabolcs

lányai 30 perc alatt négygólos előnyre tettek szert, amit a félidőig még kettővel toldottak meg, a második félidőben pedig még ennél is eredményesebb játékot produkáltak a cserék nélkül kiálló Baktó ellen, a második játékrészben 10 gólt szereztek, így fölényes, 16-0-s győzelemmel folytatták a bajnokságot, ennek köszönhetően pedig az élre is állt a SZAK. A Szegedi VSE és a Csanytelek hétvégére kitűzött mérkőzése elmaradt.

Megyei női bajnokság, 2. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Dorozsmai Bobázók 2-0.

Gól: Gugolya Bianka, Jesenszki Dóra.

Mezőberényi FC - St. Mihály FC 3-1.

Gól: Hídvégi Rita, Bereczki Dorina, Bíró Nóra ill. Dékány Dóra

Kisteleki TE - Nagymágocs SE 0-1.

Gól: Koszti Gabriella

Szegedi AK - Komlósi Trans Baktó SC 16-0.

Gól: Sasvári Annabella (3), Géczi Bettina (2), Fehér Zsuzsanna (2), Török Lilla (2), Seprényi Dóra Ilona (2), Vékes Vivien Dzsenifer (2), Hethési Kinga, Varga Zsuzsa, Frankó Nikolett Anett.