Labdarúgás: debreceni döntetlennel kezdett a Szeged-Grosics a Ligakupában

2014. szeptember 2., kedd
dvsc_szeged2011

Döntetlennel kezdett a regnáló magyar bajnok otthonában a Szeged 2011-Grosics Akadémia együttese a Ligakupa B csoportjában.

A két együttesben - a sorozatban megszokottak szerint - elsősorban fiatal, vagy általában kevesebb lehetőséget kapó játékosok léptek pályára, ugyanakkor így is szerepet kaptak korábbi magyar válogatott labdarúgók, mint

Tímár Krisztián

. A találkozó 33. percében vezetéshez jutottak a vendégek, miután egy távoli lövés

Verpeczről

éppen

Manga

elé került, a fiatal támadó pedig a hálóba passzolt. (0-1) A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a debreceni közönség, majd fordulás után egy szegedi kapufát. A végére aztán összejött az egyenlítés a hazai alakulatnak, miután a

Sós

buktatásáért megítélt büntetőt

Ludánszki

értékesítette. A csoport másik mérkőzésén a Kecskemét szoros győzelmet aratott a Békéscsaba otthonában.

Labdarúgó Ligakupa B csoport, 1. forduló:

Debreceni VSC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-1)

Debrecen, Oláh Gábor utcai stadion. Vezette: Berger József (Szpisják Zsolt, Medovarszki János).

DVSC:

Verpecz - Barna, Kovács G., Lázár, Varga (Tóth G. 75'), Balogh (Karikás 72'), Volas (Dombi - a szünetben), Ludánszki, Böszörményi (Sós 23'), Bereczki, Györky (Sándor 77').

Kondás Elemér.

Zaharia - Szabó P., Szabó Cs., Tímár, Zabari (Mészáros M. 84'), Oláh G. (Hegedűs -a szünetben), Zelenyánszki, Fitos, Pászka (Máté P. 68'), Kovács B. (Kéri 58'), Manga (Oláh L. 58').

Nyilas Elek.

Ludánszki (80' - tizenegyesből), ill. Manga (33').

Kéri (73'), Máté P. (83'). Nyilas Elek:

"Arra jó a Ligakupa, hogy a tehetséges fiatalok élesben is megmutathassák, hogy mennyit fejlődtek, hol tartanak. A mai mérkőzést illetően csak pozitívan tudok nyilatkozni a játékosaimról, mind a hozzáállás, mind a mutatott produktum okán. Azt gondolom, a játék képe és a helyzeteink száma alapján akár a győzelmet is megszerezhettük volna."

Békéscsaba 1912 Előre - Kecskeméti TE 2-3 (1-3)

Vólent (19'), Birtalan (53'), ill. Gréczi (9'), Novák (22'), Szabó (33').