Kézilabda: harmadik sikerét aratta a MOL-Pick

2014. szeptember 13., szombat
pick_tatabanya27_gs

A legutóbbi Pick-bajnoki címet szerző edző, Skaliczki László által irányított Mezőkövesd ellen folytatta a bajnokság a MOL-Pick Szeged: Vadkertiék a Cegléd elleni nyitányhoz hasonló meccsen ismét több, mint tízzel nyertek.

A mérkőzés egy perces gyász szünettel kezdődött, a napokban elhunyt legendás labdarúgóra, a Móravárosi Kinizsiből indult

Sándor Károlyra

emlékeztek az újszegedi sportcsarnokban. Akárcsak a Cegléd elleni nyitómérkőzésen, most is nehezen kezdett a MOL-Pick, a 10. percben három góllal is vezetett a vendég Mezőkövesd (3-6), majd

Juan Carlos Pastor

időkérését követően összekapta magát a szegedi csapat, aminek eredményeképpen a félidőig mindössze csak további négy gólt dobott a kövesdi gárda, ellenben a Pick a 15. percben

Ancsin

góljával előbb visszavette a vezetést, majd folyamatosan lépett el ellenfelétől, és

Bombac

félidő előtt esett találatával hatgólos fórra tett szert. A második játékrészben tovább növelte előnyét a Pick,

Sierra

is jól szállt be a meccsbe a kapuban, a 41. percben pedig számolhatott a csarnok publikuma, hiszen 10 gól volt a két csapat között. (24-14) A meccs utolsó periódusában Sierra bravúrjai mellett a támadásban is eredményes volt a MOL-Pick, a Mezőkövesd nem tudott tíz alá menni, a végén pedig a fiatal

Sztojanov

is lehetőséget kapott, a Pastor-csapat végül tizenkét góllal bizonyult jobbnak a Mezőkövesdnél, így harmadik bajnokiját is megnyerte a Pick, amely legközelebb ismét hazai környezetben lép parkettre, a Balmazújváros ellen jövő szombaton 18 órától játszanak Ancsinék.

Férfi kézilabda NB I. 3. forduló:

MOL-Pick Szeged-Mezőkövesdi KC 33-21 (16-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.

Wyszomirski - Parrondo 2, Balogh 2/1, BOMBAC 4, Zubai 4/1, Ilyés 2, Vadkerti 4. Csere: SIERRA (kapus), ANCSIN 5, , Blazevic 1, Prodanovics 4/2, Robledo 1, Vranjes 4, Sztojanov.

Juan Carlos Pastor. Mezőkövesd: Liszkai - Vasics 3, Dzono 1, Pavlovic, RADNIC 6, Szepesi, Trivkovics. Csere: Volarevivc (kapus), LÓKODI 4, Szepesi, Pálos 2, Molnár, NAHAJENKA 4, Purgaszemi 1, Terenyi, Cuzic.