Vb-2014: az olaszok is elhasaltak Costa Rica előtt, Anglia kiesett

2014. június 20., péntek
olaszorszag_costa_rica

Costa Rica egy góllal megverve Olaszországot, második meccsét is megnyerte, és továbbjutott a D jelű kvartettből. Joel Campbellék sikerével az is eldőlt, Anglia már biztosan nem érhet oda a nyolcaddöntőbe.

Az első félidő nagyobb része mezőnyjátékkal telt el, úgy tűnt, az olaszok saját játékukat játsszák, s közben átengedik a területet Costa Ricának. A közép-amerikai együttes támadott, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, az európai csapat védelme rendre lefülelte a labdákat a kulcspillanatokban. Harminc perc után aztán

Balotelli

jutott óriási gólszerzési lehetőséghez, de ziccerben hibázott, alig két perccel később pedig a tizenhatos vonaláról eresztett meg egy életerős lövést, de a Costa Rica-i kapus hárította a kísérletet. A félidő hajrájához közeledve a másik kapunál

Buffonnak

is akadt dolga,

Bolanos

18 méterről érkező lövését tolta szögletre. A szünetre mégsem vonultak gól nélküli döntetlennel a felek, Costa Rica több veszélyes támadást is vezetett, s a 44. percben a csapatkapitány

Ruiz

fejesgóljával a vezetést is megszerezte. Fordulás után

Cesare Prandelli

olasz szövetségi kapitány

Antonio Cassano

személyében újabb csatárt küldött a pályára Balotelli mellé, de a gépezet változatlanul akadozott, a Costa Rica-iak védelme jól zárt, sőt még ellentámadásokra is futotta a közép-amerikaiak erejéből. Az olaszok néha már-már görcsösen próbálkoztak, hogy egyenlíteni tudjanak, ez azonban nem sikerült nekik, igaz, a hajrához közeledve látszott, egyre kevésbé hisznek abban, hogy gólt tudnak szerezni. Costa Rica ezzel a sikerrel története során másodszor jutott vb-n a nyolcaddöntőbe, előzőleg 1990-ben került be a legjobb 16 közé. Az olaszok a harmadik fordulóban Uruguayjal, míg Costa Rica Angliával találkozik jövő kedden.

D csoport, 2. forduló

Olaszország – Costa Rica 0–1 (0-1)

Recife, Arena Pernambuco, 40 285 néző. Vezette: Osses (chilei).

Olaszország:

Buffon – Abate, Bonucci, Chiellini, Darmian – De Rossi – Candreva (Insigne, 57'), Pirlo, Motta (Cassano - a szünetben), Marchisio (Cerci 69') – Balotelli.

Szövetségi kapitány:

Cesare Prandelli.

Costa Rica:

K. Navas – Gamboa, Duarte, G. González, Umana, J. Díaz – Ruiz (Brenes 81'), Borges, Tejeda (Cubero 68'), Bolanos – J. Campbell (Urena 74').

Jorge Pinto.

Gólszerző:

Ruiz (44').

Balotelli (69'), illetve Cubero (71').

A csoport állása:

1. Costa Rica 2 2 - - 4-1 6 pont – már továbbjutott 2. Olaszország 2 1 - 1 2-2 3 3. Uruguay 2 1 - 1 3-4 3 4. Anglia 2 - - 2 2-4 0 – már kiesett

3. forduló:

június 24.: Olaszország-Uruguay, Natal 18.00 június 24.: Costa Rica-Anglia, Belo Horizonte 18.00