Labdarúgás: szép győzelemmel búcsúzott a Szeged-Grosics Maglódón

2014. június 1., vasárnap
szeged2011_maglod42_gs

Magabiztos győzelemmel hagyta maga mögött a Szeged-Grosics az NB III Közép csoportját, július 8-án kezdődik a felkészülés az NB II-re.

Labdarúgó NB III közép csoport 30. forduló:

Maglódi TC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-3 (0-1)

Maglód, 300 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Tőkés Róbert, Berecz Attila).

Maglód:

Roma - Murinai, Szkuncz, Csepregi (Lukács 79'), Bogdán, Hollauer, Domonyi (Szalai 71'), Szőke, Lanczor (Lázár 67'), Weisz, Németh.

Merczel János.

Belecan - Kéri, Kapic, Farkas, Zabari, Dombai, Máté, Kovács (Szabó 71'), Pászka (Ács 79'), Zelenyánszki (Bartyik 76'), Manga.

Nyilas Elek.

Máté (29', tizenegyesből 85'), Zelenyánszki (64').

Szőke (12'), Murinai (28'), Németh (41'), illetve Pászka (68').

Németh (84'). Nyilas Elek: "Egy olyan csapat otthonába látogattunk, aki nem kisebb téttel lépett ellenünk pályára, mint az NB III-as tagság kiharcolása. A mérkőzés legnagyobb üzenete számomra: a srácok bebizonyították, hogy mind játékban, mind pedig hozzáállásban profi szemlélet uralkodik a klubnál. Bizonyság arra is ez a győzelem, hogy jó csapat a miénk, és szituációtól függetlenül, a negatív hangok, találgatások ellenére is mi mindig csak a sajt játékunkat és az eredményességet tartjuk szem előtt. Külön örülök annak, hogy az a négy akadémista, aki ma lehetőséget kapott, maximálisan megfelelt, és sokat tett a győzelemért. Még egyszer hangsúlyozom, nagyon sajnálom, hogy a szimpatikus Maglód ennek az eredménynek a hatására kénytelen búcsúzni az NB III-tól, de profik vagyunk, és az érzelmek nem határozhatják meg szereplésünket. Így a szezon végén szeretnék mindenkinek köszönetet mondani, aki segítette a csapat munkáját, a játékosoknak, kollégáknak és a vezetőségnek egyaránt. Az egész szezonnal kapcsolatban annyit fűznék hozzá, hogy ahonnan nyáron elkezdtük az építkezést, így egy év távlatából kifejezetten pozitív eredményt mutattunk fel, napról napra fejlődtünk, ennek meg is lett az eredménye. Azt, hogy a legjobb második pozíciónk feljutó helyet ér, lehet szerencsének is nevezni, de ehhez meg kellett előznünk 45 csapatot az NB III-as mezőnyben."

91'
Vége a találkozónak.
87'
Mátét vágták fel, a 22 méteres szabadrúgást Ács ívelte rá, de a sorfalról szögletre pattant a bőr.
85'
GÓÓÓL! A büntetőnél most sem hibázik Máté, a jobb felsőbe teker. 0-3
84'
...aki ezért mehetett is zuhanyozni idő előtt.
84'
Ács a középkörből Kérihez passzolt, aki 16-oson belülre tört, de buktatta őt Németh...
80'
Egy 22 méteres hazai szabi suhan el a bal felső léc fölött.
79'
Ismét szinkronban cserélnek a csapatok. A Maglódnál Csepregi mehet pihenni, jöhet helyére Lukács. A Szeged-Grosicsnál Pászka megy és Ács jön.
78'
Egy hazai szöglet Kéri fején csusszan az öt és felesen belülre, onnan vágják ki Kapicék.
76'
Bartyik váltotta Zelenyánszkit.
75'
Próbálkozik a Maglód, de a szegedi védelem jól zár.
71'
Mindkét csapat cserél. A hazaiaknál Domonyi helyett jött Szalai, a Szegedben Szabó érkezett Kovács helyére.
70'
Jobbról jött be a labda, a beívelést kapura fejelte 7 méterről Weisz, de Belecan vetődve védet.
68'
Pászka Németh buktatásáért kapott sárgát.
67'
Maglódi csere: Lanczor helyén Lázár.
64'
GÓÓÓL! Belecan kirúgása Dombainak, aki Mangát ugratja ki a jobb szélen, a beadásra érkezik Zelenyánszki és közép a hálóba lő. 0-2
62'
Mátét vágták fel, a 24 méteres szabadrúgást pedig Farkas lőtte fölé.
59'
Az egyik oldalon Belecannak kell lehúznia egy oldalsó szabadrúgást, a másik oldalon Máté lövi fölé a 18 méteres pontrúgást.
55'
Maglódi támadás a bal szélen, a veszélyes beadást szorongatott helyzetben Farkas vágja ki a mezőnybe.
52'
Pászka indította Zelenyánszkit, Roma futott ki kapujából, s rúgta el előle a labdát.
50'
A szegedi védőknek kellett kifejelnie egy maglódi szögletet.
49'
Harc a középpályán szegedi aktivitással, de egyik kapus sem forog veszélyben.
46'
A Maglód elkezdte a második játékrészt.

45'
Félidő.
44'
Kéri mellett elrobogott Lanczkor, a kapu előtt 2 méterre gurult el belőtt labdája, de senki sem ért oda.
43'
Egy maglódi szögletnél Belecan labdára vetődve mentett.
41'
Manga buktatásárért Németh kapott sárgát.
40'
Pászka labdáját Zabari adta be, Zelenyánszki a kapu fölé emelt 12 méterről.
35'
Farkas ívelt a bal szélen Zabarinak, akit a szögletzászlónál buktatták, a szabit bent Pászka lőtte kapura, alig fölé.
32'
Farkas Márk kapott lapot.
29'
GÓÓÓL! Máté a bal felsőbe vágta a labdát. 0-1
28'
Az eset miatt Murinai kapott lapot.
28'
Mangát buktatták a 16-oson belül.
22'
Egy maglódi szögletet Belecannak kell a mezőnybe öklöznie, a hazaiak percei telnek most, támad a Maglód.
20'
Most Kovács kap kedvet egy lövéshez hasonló távolságról, az övé is alig megy mellé.
18'
Pászka 18 méteres lökete téveszt célt, úgy 30-50 centivel.
17'
Egy szegedi szögletet Dombai fejelt épphogy fölé.
13'
...az ígéretes szabit a sértett 17 méterről a sorfalba lőtte.
12'
Szőke kapott sárgát Pászka buktatásáért...
11'
Formás támadás végén, Máté és Roma együtt mentek a labdára, a bogyó a kapus mögé került, de végül menteni tudott a portás.
9'
A Maglód visszahúzódik védekezésnél, a Szeged hosszú bejátszásokkal próbálkozik, de les, vagy bedobás lesz belőlük. Egy hazai kontra végén a balról érkező beadást a 11-es pont magasságában fejelte meg rosszul Lanczkor.
4'
Pászka passzából Dombai lőtt kapura a 16-osról, a hazai kapus vetődve védett.
2'
Az első akciónál közbe kellett avatkoznia Romának: egy előre vágott labdára startolt Pászka, a kapusnak kivetődve kellett megelőznie a szegedi támadót.
1'
A Szeged-Grosics kezdett.

17.55:

Felvonulnak a csapatok, a hazaiak világoskéken, a vendégek pedig fehérben játszanak majd.

17.45:

Nemrég állt el az eső, egy zivatarfelhő "kényeztette" a csapatokat és a nézőket, de nem túl sokáig, a pálya sem ázott fel nagyon. Már most közel 200-300 néző jött el a kis NB III-as arénába.

A mérkőzés Karakó Ferenc sípjelére 18 órakor kezdődik!