Női futball: meg kell harcolnia a bennmaradásért a SZAK-nak + FOTÓK

2014. május 21., szerda
honved_szak_008_szzs

Elszalasztotta lehetőségét a biztos bennmaradás kivívására a SZAK, így a kiesés elkerüléséért, egyben az osztályozóért kell megküzdeniük a szegedi focista lányoknak.

Komoly tétje volt a mérkőzésnek a szegedi csapat számára, hiszen egy esetleges pontszerzés, vagy győzelem azt jelenthette volna, hogy az együttes megszerezheti a biztos bennmaradást jelentő 5-6. helyet, ehhez azonban kellett volna az alsóház másik mérkőzésén is egy kedvező eredmény. A Honvédnak csak a presztízs miatt volt fontos a meccs, hiszen az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a rájátszás után is a 8. helyen végeznek. A fentiek ellenére a Honvéd kezdte aktívabban a találkozót! Már a 3. percben megszerezte a vezetést:

Staar Gabriella

lőtt szabadrúgásból, 18 méterről a rövid sarokba. A kapus hozzáért, de már csak beljebb tudta segíteni a labdát (1-0). A gyors gól megfogta a Szegedet, így többet birtokolta a labdát a hazai csapat. A 10. percben

Serenaj Aurora

tört be balról a tizenhatos előterébe, kettőt tolt a labdán, majd egy egészséges lövést eresztett el 16 méterről, azonban

Földesi Lilien

a levegőben úszva kitolta a labdát a hosszú sarok elől. Kellett néhány perc, mire kijött a nyomás alól a vendég együttes, és akciókat vezetett. A 21. percben

Szil Tünde

indította egy mértani pontosságú labdával

Zimányi Kovács Anikót

, aki mélységből érkezve az őt szorongató védő és a kimozduló kapus között a hálóba pöccintette a labdát (1-1).

honved_szak_011_szzs

Közben a másik alsóházi mérkőzésen a Femina megszerezte az egy, majd kétgólos vezetést, így a vendégegyüttesnek a döntetlennel állt a zászló. Ez meghozta a szegediek játékkedvét és előbb

Papp Dorina

, majd

Zimányi Kovács Anikó

révén veszélyeztettek, de lövéseik elkerülték a kaput. Válaszul a másik kapu előtt is veszélyhelyzet alakult ki.

verte meg a védőjét a szélen, majd mintaszerűen adott be, azonban lapos lövése elcsúszott az üres kapu torkában a berobbanó

Dénes Dorottya

előtt. Jött a válasz: Papp Dorina 30 méterről célozta meg a kaput, de lövése lepattant a védőkről, mielőtt utat találhatott volna a hálóba. A 36. percben egy kapu előtti kavarodás után csak nagy üggyel-bajjal tudták kivágni a labdát a szegedi védők. A 40. percben azonban már nem volt ilyen szerencséjük, hiszen

Nagy Dzsenifer

hazaadását a vendégkapus felrúgta a mezőnybe, ahol

megszerezve a játékszert egyedül indult el, majd három SZAK játékost kicselezve tisztára játszotta magát, és betörve a büntetőterületen belülre a jobb sarokba lőtt (2-1). A második játékrész szegedi rohamokkal kezdődött. Egy szögletet követően kipattant a védőkről a labda, amire Zimányi Kovács Anikó érkezett, és 20 méterről csak kicsivel lőtt mellé. Az 52. percben

Szil Tünde

ívelhette be a

Szalai Ágnes

által kiharcolt szabadrúgást, de a labda milliméterekkel elcsúszott az érkező

Lipták Lilla

feje felett. Az 58. percben Zimányi Kovács Anikó végzett el egy szabadrúgást balról, 20 méterről, a sorfal felett átszálló kemény lövést azonban

Novotny Gréta

a levegőben úszva derékmagasságból kitenyerelte. A 62. percben góllá érett a szegedi nyomás. Egy középpályás labdaszerzés után a befelé mozduló Papp Dorinához került a labda, aki két védőn is átverekdte magát, majd az elé visszapattanó labdát 10 méterről a hálóba lőtte (2-2).

honved_szak_015_szzs

Közben jött a hír, hogy az Újpest egyenlített a másik mérkőzésen, így már csak a győzelem jelenthette a SZAK-nak a biztonságos 6. helyet. Ennek megfelelően tovább támadott a csapat: a 72. percben Szalai Ágnes riogatta a hazaiakat, de hiába tört be a tizenhatoson belülre, a hosszúra lőtt labdája centiméterekkel elkerülte a bal alsó sarkot. Kinyílt a SZAK, és mindent egy lapra feltéve rohamozott, teret adva így a hazai kontráknak. A 86. percben egy előre vágott labdát

Kardos Bernadett

akart kifejelni, de a labda már leszállóágban találta meg, így az nem kifelé, hanem a kapu felé pattant. Staar Gabriella csapott le az ajándéklabdára és a kétségbeesetten menteni igyekvő vendégkapus fölött a hálóba emelt (3-2). Ezzel elszálltak a szegediek reményei a pontszerzésre, így a kiírás szerint május 25-én, vasárnap 11 órakor Szegeden, a Felső Tisza parti stadionban jön az élet-halál harc első felvonása a 8. helyen végzett Budapesti Honvéddal a 7. helyért. A párharc 2 nyert mérkőzésig tart, a továbbjutó csapat pedig ezt követően osztályozót játszik az NB II. 2 helyezettjével (várhatóan a ZTE és a Dorog párharc győztesével). Összességében elmondható, hogy a SZAK-nak megvoltak a lehetőségei és egyenlő partnere tudott lenni a Honvédnak idegenben is, azonban nem tudott élni a Femina által felkínált lehetőséggel, elsősorban a védelem bizonytalanságai miatt. Innentől kezdve minden rúgott és kapott gólnak jelentősége lesz, hiszen aki hibázik, könnyen búcsút mondhat az első osztálynak! Mivel a szegediek végeztek a 7. helyen, így ők a pályaválasztók és ha három meccsen dőlne el a továbbjutás, akkor otthon játszhatják az utolsó mérkőzést is - ez mindenképpen előnyt jelent! Nem maradt más hátra, mint ezt kihasználni!

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás 6. forduló:

Budapesti Honvéd - Szegedi AK 3-2 (2-1)

Budapest, Bozsik József Stadion. Vezette: Horváth II. János (Dósa-Rácz Kitti, Laklia Ágnes)

Honvéd:

Novotny - Zvara, Bíró, Gaál-Szabó, Siska, Seranaj, Vachter (Nagy S. 87'), Dénes (Kajdy 87'), Molnár R., Krivanjeva (Külüs 46'), Staar.

Salkovics Gábor.

SZAK:

Földesi - Dóczi, Nagy Dzs., Szil, Kardos, Szalai, Harcel (Lévai 55'), Marsi, Lipták (Végh 80'), Papp, Zimányi Kovács.

Cserenkó Szabolcs.

Staar (3', 87'), Seranaj (40'), ill. Zimányi Kovács (21'), Papp (62'). Salkovics Gábor (Bp. Honvéd):

"Ez egy nyugodtabb mérkőzés volt minden szempontból. A SZAK egy rendkívül sportszerű csapat! Szeretünk velük játszani, de nem amiatt, mert most nyertünk, hanem azért, mert ellenük a futballról szól a mérkőzés. Sok jó játékosuk van, de most nem játzsottak olyan jól, így sikerült ellenük nyernünk. Mindenképpen léptünk előre a múlt héthez képest, de sok sérültünk van, és ez nehezíti a dolgunkat. A következő hetekben is a Szegeddel fogunk ki-ki meccset játszani. Kemény párharc lesz, mert mindkét csapat bent akar maradni az NB I-ben!"

Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"A három góllal, amit kaptunk nagyban segítettük a Honvédot a győzelem megszerzésében, hiszen olyan elemi hibákat vétettünk, amit ezen a szinten nem lehet elkövetni. A támadószekció és a két szélsőhátvédünk úgy gondolom kitett magáért, hiszen rúgtunk idegenben két gólt. Annak külön örülök, hogy hosszú idő után a sérüléséből felépülő Papp Dorina is betalált, remélem, hogy ez lökést ad neki. Jövő héten mi látjuk vendégül Szegeden a Honvédot. Bízom benne, hogy otthon más felfogásban fogunk játszani és jobb eredménnyel fogunk zárni!"

Staar Gabriella (Bp. Honvéd):

"Nagyon örülök a győzelemnek, pláne annak, hogy én rúgtam a győztes gólt! Ez azonban csapatmunka, így együtt örülünk a sikernek. Egyértelműen a győzelem volt a cél, mindent meg is tettünk ennek érdekében, küzdöttünk, hajtottunk! A Szeged egy jó csapat, nehéz ellenük játszani, de ha némi szerencsével is, azt hiszem ez alkalommal megérdemelten nyertünk."