Női futball: a kapusteljesítmény döntött + FOTÓK

2014. május 5., hétfő
feminaszak_009_szzs

Jóllehet kiegyenlített meccset vívott a Femina otthonában a SZAK, ezúttal is gólképtelennek bizonyult a szegedi egység, a két kapus közötti különbség döntőnek bizonyult.

A két csapat a tavaszi szezonban már kétszer játszott egymással, és mindkétszer szoros mérkőzést produkáltak, így a SZAK a múlt heti Honvéd elleni hazai vereség után meglepetésre készült. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. Bár a Femina többet birtokolta a labdát, a SZAK-nak voltak veszélyesebb a kontrái. A 16. percben

Szalai Ágnes

lépett ki egy labdával két védő között, 10 méterről lőtt, de az utolsó pillanatban beleléptek a löketbe, így szögletre pattant a labda. A szögletet követően Papp Dorina ugrott fel fejelni, de megbillentették a levegőben, így nem tudott a hálóba fejelni. A 19. percben

Horváth Hanna

vállalkozott lövésre 22 méterről, de labdája jócskán a kapu fölé ment. A 24. percben

Zimányi Kovács Anikó

próbálkozott, de a védőkről visszapattant labdát hiába küldte meg újra nagy erővel, lövése középre ment, így

Molnár Eszternek

nem okozott gondot védeni azt. A 26. percben egy szöglet után a védőkről kipattanó labdával Horváth Hanna pontosan indította a bal oldalon megiramodó

Lengyel Anitát

, aki jól centerezett, az érkező

Balogh Nikolett

pedig a felső kapufára fejelte a labdát. Rá egy percre ismét Horváth Hanna volt szemfüles. Egy szegedi bedobást követően megszerezte a labdát, majd tolt rajta egyet, és ismét messziről lőtt kapura, azonban ismét fölé bombázott. A 29. percben 26 méterről, bal oldalról végezhetett el szabadrúgást a Femina.

Kanta Krisztina

lőtt kapura, s lapos lövése a vetődő

Földesi Lilien

hóna alatt vágódott a bal alsó sarokba (1-0). A 35. percben

Szil Tünde

ívelt be egy szabadrúgást a bal oldali oldalvonaltól. A hazai védőkről kipattanó labdát

Dudás Diána

12 méterről bődületes erővel küldte kapura, azonban Molnár Eszter egy reflexmozdulattal óriási bravúrral tenyerelt a felső lécre. A 41. percben Szil Tünde indult meg a középpályán, majd miután kicselezte emberét, Kanta Krisztina ígéretes helyzetben lerántotta őt. Zimányi Kovács Anikó végezte el a szabadrúgást, de erőtől duzzadó lövése valamivel elkerülte a jobb felső sarkot.

feminaszak_001_szzs

A második félidőben egy még agresszívabb vendégcsapat jött ki a pályára, azonban egy elkerülhető gól átmenetileg ismét megtörte lendületüket. Egy szögletet követő beadást hárított a szegedi védelem, de a rövid felszabadítást követően az oldalvonaltól induló

Zólyomi Rebeka

a kővé dermedt vendégkapus mellett az alapvonal mellől a hosszú sarokba gurított (2-0). A 60. percben

Beke Adrienn

végzett el egy 35 méteres szabadrúgást balról, ami megpattant valakin, így sokat vesztett erejéből. A könnyűnek tűnő labdáért lehajolt a kapus, azonban kipattant róla a labda, ami az érkező Tasnádi Rita könnyű zsákmánya lett: két méterről a hálóba kotorta az ajándékba kapott játékszert (3-0). A 69. percben egy balról átívelt labdával

Hegyi Szilvia

lépett ki, de 8 méterről fölé bombázta a labdát. A 84. percben Szil Tünde ütötte be az üresbe a labdát Szalai Ágnes elé, aki a betört vele a tizenhatoson belülre, majd Beke Adrienntől szorongatva megpróbálta kilőni a jobb alsó sarkot. A hazai kapus azonban ismét a helyén volt, és jól zárva a szöget szögletre tenyerelte a lövést. A 87. percben egy bedobást követően Szil Tünde passzolt középre az üresen álló Zimányi Kovács Anikónak, aki bal lábbal 20 méterre lövésre szánta el magát, azonban az ígéretes lehetőséget Molnár Eszter jó helyezkedéssel hiúsította meg, és begyűjtötte a középre érkező labdát. A 90. percben Beke Adrienn 18 méteres lövését védte magabiztosan Földesi, ezzel ért véget a mérkőzés.

feminaszak_008_szzs

Csalódott lehet a szegedi csapat, hiszen egy kiegyenlített mérkőzésen kapott ki meggyőző különbséggel. Mondhatnánk, hogy a mai napon kapusteljesítmények közötti különbség döntött, de ha reálisak akarunk lenni, akkor meg kell jegyeznünk, hogy rúgott gól nélkül nehéz meccset nyerni, és a SZAK hetek óta adós a rúgott gólokkal. Mivel az Újpest otthon nagy küzdelemben begyűjtötte a Honvéd ellen a 3 pontot, így nehéz helyzetbe kerültek a vendégek, hiszen a matematika azt mondja, hogy csak két győzelemmel lehet esélye a 6. helyre, ami biztos bentmaradást jelent. Ellenkező esetben jön az orosz rulett...

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás 4. forduló:

1. FC Femina - Szegedi AK 3-0 (1-0)

Budapest, Budai II. László Stadion. Vezette: Bartkó Dániel (Puskás Gabriella, Dósa-Rácz Kitti)

Femina:

Molnár E. - Gyöngyösi, Szeitl, Beke, Balogh H. (Laky 78'), Zólyomi, Kanta, Horváth H., Lengyel (Hegyi 68'), Balogh N. (Tasnádi 35'), Bernhardt.

Herczku István.

SZAK:

Földesi - Dóczi (Végh 71'), Nagy Dzs., Szil, Dudás, Szalai, Harcel, Lévai, Lipták (Kardos 34'), Papp, Zimányi-Kovács.

Cserenkó Szabolcs.

Kanta (29'), Zólyomi (55'), Tasnádi (60').

Kanta (41'), Bernhardt (87'), ill. Papp (75'). Herczku István (Femina): Az első félidőben bealudt a csapat, és így nagyon sok helyzetet adtunk a Szegednek. Olyan ki nem kényszerített hibáink voltak, amik érthetetlenek voltak a számomra itt jött ki a heti edzésmunka. A második félidőben változtattunk a felfogásunkon, és már látszottak játékra utaló jelek. Nem futballoztunk jól, a múltkori meccshez hasonlítva nagyon gyenge volt a játék, de ami máskor nem sikerült, az most bement, ezzel nyertük meg a mérkőzést. Cserenkó Szabolcs (SZAK): Az első félidőben volt három helyzetünk, amit nem használtunk ki, az ellenfél viszont egy szerencsés szabadrúgásból betalált, innentől kezdve az előny a hazai csapatnál volt. Ezután kaptunk újabb két olyan elkerülhető gólt, amit NB I-es szinten nem lehetne megengedni. Az ilyen sorozatos hibáknak köszönhetjük azt, hogy ott tartunk, ahol jelenleg vagyunk! Lengyel Anita (Femina): A meccs elején eléggé dekoncentráltan játszottunk, nem igazán sikerült visszaadni azokat a dolgokat, amiket az edzésen gyakoroltunk. Azután azonban felvettük a ritmust, uraltuk a mérkőzést, és megérdemelt győzelmet arattunk. Zimányi Kovács Anikó (SZAK): Nagyon nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után, mert nem úgy jöttünk fel Budapestre, hogy ilyen nagy lesz a különbség a két csapat között. Nem a technikai különbségek döntötték el a mai találkozót, és nem is az, hogy nem akartuk a győzelmet, hanem fejben nem voltunk ott. Ennek talán az lehet az oka, hogy mostanában nem igazán megy a szekerünk, nem tudunk betalálni és nyerni, így nagy a nyomás rajtunk, mert eléggé hátul kullogunk. Továbbra is a bentmaradás a cél!