Labdarúgás: a Gyula nem akarta, a Szeged-Grosics igen a győzelmet + FOTÓK

2014. április 19., szombat
gyula_szeged_2011_31_gs

Egy gyors és egy potya góllal szerzete meg a biztos győzelmet a Szeged-Grosics a szomszéd ellen Gyulán.

Erre szokták mondani, hogy gyenge meccs volt. Fel-feltűntek harcos mozdulatok, küzdelmek, de elég gyakran ütötte fel a fejét a totyorgás is. A Szeged mintha ma nem tudott volna gyorsító sebességbe kapcsolni, a Gyula pedig megilletődött és tanácstalan játékkal rukkolt elő. Helyzete a vendégeknek akadt több, a hazaiak egy kapufát tudnak felmutatni, egy-egy betörést, éles beívelést, de sokat nem kellett Molnárnak tornáznia. Ezek a meccsek szoktak döntetlenre végződni, ma azonban Fortuna és Germán feje segített. Ezen a találkozón gyorsan túl kell lépni, kiszállni a 10 éves Opelből és beülni egy kék-fekete Ford Mustangba.

Labdarúgó NB III Közép csoport 23. forduló:

Várfürdő-Gyulai Termál FC - Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-2 (0-1)

Gyula, Gyulai Termál FC Sporttelep. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Berecz Attila)

Gyula:

Nagy B. - Vincze, Dragan (Kondoros 80'), Dócza, Sipos, Kukla (Kristóf 80'), Bálint, Okos, Zádori E., Zádori S., Fritea.

Popovits Pál.

Szeged-Grosics:

Molnár - Kéri, Szabó Cs., Farkas M., Zabari, Markovic, Máté, Ács, Zelrnyánszki (Dombai 77'), Kovács B. (Manga 69'), Germán (Pászka 86').

Nyilas Elek.

Germán (5'), Markovic (50')

Vincze (41'), Kukla (71') illetve Zabari (26'), Farkas (64'). Popovits Pál:

Mindkét gólunknál két egyéni hiba döntött, fiatal játékosaimnak egy pillanatra megremegett a lábuk, nincsenek még teljesen felkészülve az ilyen rangadókra. A játékban egyenlő partnerei voltunk a Szegednek, az ő kapufájuk bement, a miénk nem, jobban használták ki a helyzeteiket.

Nyilas Elek:

Az talán elmondható a meccsről, hogy nem forgott veszélyben a győzelmünk, de ezen kívül nem sok más pozitívum. A maki nap nem láttam azt a fajta alázatot, dinamikát, felfutásokat, felvállalt egyéni akciókat, amik eddig jellemezték játékunkat. Megpróbáljuk megkeresni ennek az okait, hogy javíthassunk. A mai nap még az egyetlen lényeges dolog a 3 pont megszerzése volt ez sikerült, szokták mondani, hogy akkor jó egy csapat a gyenge játékkal is tud nyerni, de mindezt félre téve, nem ülhetünk a babérokon, ezzel a győzelemmel azért nem lehetünk maradéktalanul elégedettek.

90+2
Vége.
90+1
Okos kap lapot szövegért.
90'
kettő perc a ráadás.
89'
Az utolsó tíz percre már feladta a Gyula, nincs erő a játékukban, a Szeged tartja a zsugát.
86'
Germán megy le, Pászka fel.
82'
Nagy öklöz ki egy szegedi szabit.
80'
Kettős csere a hazaiaknál. A sérült Kuklát Kristóf váltja, Kondoros Dragan helyére jön.
77'
Dombai érkezik Zelenyánszki helyére.
76'
Farkas fejesét védi Nagy vetődve, később Máté bombáz 23 méterről alig mellé.
74'
Meleg pillanatok Molnár kapujánál, előbb a kapusnak kell kifutva elrúgnia egy labdát a hazai támadó elől, később pedig egy bődületes kapufa után nyújtózott a hazai keeper: Zádori S. a balról tüzelt a felső lécre a 16-oson belülről
71'
Kukla kapott lapot.
69'
Kovács helyén Manga.
64'
Utánrúgás Farkas részéről, lapot ért.
63'
Zelenyánszki lépett meg a bal szellőn, betört a 16-oson belülre, a lezárt rövid sarok előtt visszagurított, érkezett Zabari, akinek lövésébe beleléptek.
59'
Előbb Zabari felívelését öklözi ki Nagy, majd Zelenyánszki bedobását hárítja a védelem, a középpályás centerez is később, de az alapvonalon csúszik ki a tekerése.
55'
A gól feltüzelte a hazaiakat. A szegedi térfélen folyik a játék, több lepattanót kell felszednie Molnárnak, helyzet egyelőre nincs.
50'
GÓÓÓL! De még milyen! Az eddig magabiztos Nagy Bálint Antal ritkán látható potyát kap. Egy haza passzolt labdával rúgja mellbe az őt letámadó Markovicot 15 méternél, a labda pedig szépen becsorog a kapuba, Nagy reményt vesztve sprintel a labda után. 0-2
49'
Máté távoli szabadrúgását fogta Nagy.
46'
Úton a labda, csere nem volt a félidőben.
46'
... És még egy sarokrúgás, Molnár öklöz, sípszó: félidő.
44'
Két hazai szöglet a végére, fejjel tisztáznak a vendégek.
42'
Germán gurít vissza Markovicnak, aki estéből lő 17 méterről, jobbról, egy méterre mellé.
41'
Vincze kapott lapot.
40'
A gyulaiak indításai rendre Molnárnál halnak el, a szegedi labdák pedig bedobásra pörögnek ki.
36'
Elakadnak a támadások sorra, legutóbb Kéri futott fel lendületesen, de nem tudta megcsinálni a cselt a jobb szélen, a másik oldalon pedig lesre futott a haza szélső.
31'
Egy felívelt szabadrúgást húz le Molnár. Nagy a küzdelem, a Szeged mintha egy kicsit jobban dominálna.
28'
Fritea lövése csúszik szögletre egy belépő védőlábról.
26'
Zabari labda elrúgásért sárgul be.
24'
Egy perccel később a szegedi védő 20 méterről tekeri a felső lécre a bőrt egy bedobást követően.
23'
Zelenyánszki készíti le a labdát Markovicnak, aki jó erővel lő sarokra 18 méterről, Nagy bravúrral véd.
22'
És itt az első szöglet, Kéri Tomi mentett csúsztatva. Fritea életveszélyes tekerését Dragan fejeli alig fölé.
18'
Egy kényszerítő után Germán passzolta vissza Ácsnak hosszan a bogyót, így azt felszedte az öt és felesen Nagy kapus.
16'
Egy jobb oldali mélységi felívelést a felfutó Dócza csúsztat a jobb kapufa mellé egy méterrel.
12'
A mezőnyben kiegyenlített küzdelem folyik, újabb helyzet egyelőre nincs, legutóbb a gyulai Sipos két hatalmas bedobása okozott némi feladatot hátul Kériéknek.
7'
A szegedi oldalon Molnár ölel magához egy lefejelt labdát, a másikon pedig Zelenyánszki nagybedobását húzza a kapu fölé belsővel Germán.
5'
GÓÓÓL! Jobb oldalon Kovács ment el, élesen, magasan ívelt be, középen pedig tök üresen érkezett Germán és 6 méterről a jobb felsőbe fejelt, a kapufáról vágódott a hálóba a bőr. 0-1
3'
Az első pillanatokban a hazaik nyomtak, de egy kontrából a Szegednek akadt lehetősége. Ács emelte Kovács elé, akit az utolsó pillanatban szereltek.
1'
A Gyula kezdett.
17.00: Választás, pár perc csúszással kezdünk. 16.58: És már itt is vannak a csapatok, a hazaiak kék mezben oldalt fehér csíkkal és kék alsószerelésben, a Szeged-Grosics tiszta fehérben játszik majd. 16.53: Az eget nézve több eső már nemigen lesz, viszont kicsit tréfás lehet a talaj, olyan csusszanós fajta. Közel százan-százötvenen már lehetnek a lelátón. 16.50: Folyik a labdás bemelegítés, egy tucatnyi rendőr is megérkezett, lehet, hogy jönnek a szegedi ultrák? 16.40: Üdvözlünk mindenkit a Gyula stadionjából, míg Szegeden ragyogó nap sütött, itt kisebb esőfelhők váltják egymást, egy hűvösebb széllökés pedig a levegőt hűti. Az előbb 10 percig esett, most minden csendes. A pályán kiváló a gyep, a lelátón pedig már gyűlnek az emberek. Kezdés: 17.00!Beharangozónk itt olvasható!