Labdarúgás: a Dabast is lebirkózta a Szeged 2011

gyula_szeged_2011_16_gs

Nem ment könnyen, de végül összejött sorozatban a harmadik győzelem is, így tovább tart a szegediek “aranyos” versenyfutása a Soroksárral.

Győzelmi kényszerben várta az NB III Közép csoport 25. fordulóját a Szeged 2011-Grosics Akadémia. A kék-feketék 54 ponttal a tabella második helyén álltak a hétvége előtt az 57 pontos Soroksár SC mögött, ráadásul úgy, hogy a listavezető két mérkőzéssel nyert többet, e tekintetben is jobb tehát a mutatója. Nyilas Elek legénysége tisztában volt vele, nincs a saját kezében a sorsa, ugyanakkor ha reménykedni akar, a bajnoki cím megszerzéséhez feltehetően az összes hátralévő meccsét nyernie kell. Szombaton a tizenegyedik pozíciót elfoglaló Dabas látogatott Gyulára.

A mieink várták jobb passzban az összecsapást, ugyanis a székesfehérvári 1-0-s vereséget követően igencsak összekapták magukat, 6-2-re ütötték ki a Baját, majd 2-0-ra nyerték a Várfürdő-Gyula elleni presztízsderbit. A dabasiak ezzel szemben utolsó két találkozójukon vereséget szenvedtek, a Rákosmente vendégeként 4-1-re kaptak ki, majd odahaza 3-2-re a Maglódtól. Kötelező feladat a kék-feketéknek – mondták erre a szakértők, hozzátéve azonnal: sokszor éppen ezeknek a megoldása a legnehezebb!

Az első félidő igazolta is a labdarúgás ezen tételét vagy ha úgy tetszik, örök igazságát. Elképesztően defenzív hadállást választott a Dabas, behúzódott saját kapuja elé, minden erejével őrizte tizenhatosát, és változatos eszközökkel tördelte a játékot. Folyamatos futball nem tudott kialakulni, a Pest megyeiek taktikai faultokkal akadályozták meg a hazaiak gyors kombinációit, illetve ha úgy hozta a helyzet, nem röstelltek arra rúgni a labdát, amerre álltak. A Szeged 2011 – nem meglepő – nem találta a saját játékát, görcsösen erőlködtek csupán Ács Leventéék. A szünetig néhány átlövésre futotta erejükből, a magabiztosnak tűnő Scheilinger György dabasi kapus eszén azonban nem tudtak túljárni, így 0-0-lal fordultak a felek, mely állás egyértelműen a vendégekre nézvést volt hízelgő. A mieink tudták: több, sokkal több kell a folytatásban a hőn áhított sikerhez!

A szünetben Nyilas Eleknek sikerült is feltüzelnie a srácokat, akik a második félidőben már gólokat is szereztek. A 70. percben Zabari Dávid szerzett vezetést, Kovács Balázs indítása után okosan és szemfülesen lőtt a hálóba. 6 minutummal később Slobodan Markovic duplázta meg az előnyt, aki a Zelenyánszki szöktetésével kilépő Ács testvéri passzát továbbította a üres kapuba. A vendégeknek pedig nem volt erre válaszuk. Időközben a Soroksár hazai pályán Lisztes Krisztiánnak a hajrában elért találatával 1-0-ra verte a Szekszárdot, így mindkét bajnokesélyes diadalmaskodott, öt fordulóval a vége előtt maradt a hárompontnyi különbség.

Ami a folytatást illeti, a Szeged 2011-Grosics Akadémia május 4-én (vasárnap) 17.30-kor a Dunaharaszti MTK vendégeként lép majd pályára.

A labdarúgó NB III Közép csoport 25. fordulójában:

Szeged 2011-Grosics Akadémia – FC Dabas 2-0 (0-0). Gyula, Grosics Gyula Akadémia, 200 néző, vezette: Atyánszky László (Sebestyén László, Bornemissza Norbert).
Szeged 2011: Molnár – Kéri, Szabó Cs., Farkas, Zabari, Markovic, Máté, Ács, Bartyik (Zelenyánszki 58′), Kovács (Pászka 77′), Germán (Dombai 70′). Vezetőedző: Nyilas Elek.
Dabas: Scheilinger – Szabó B., Danyis, Szirtesi, Buczkó (Dobray 75′), Gáspár, Győri, Hegyes (Feczesin 75′), Bozsik, Mráz, Kovacsik (Volenszki 80′). Vezetőedző: Honti József.
Gólszerzők: Zabari D. (70′), S. Markovic (76′)

Nyilas Elek: “Nehéz mérkőzés volt, hiszen olyan ellenféllel csaptunk össze, mely az életéért küzd, meg akarja őrizni NB III-as tagságát. Tudtuk, hogy zártak, masszívak lesznek a dabasiak, erre is készültünk. Látszott, az határozza meg a derbit, mikor sikerül gólt szereznünk. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, ám akkor ezekkel még nem tudtunk élni. A játékkal azonban nem volt gond, a dinamikával, a párharcok, az egy-egy elleni küzdelmek megnyerésével, a passzokkal elégedett lehettem már akkor is. A szünetben arról beszéltem, hogy folytassuk így tovább, fárasszuk nagy lendülettel a vendégeket, és majd csak hibára kényszerítjük őket, illetve kiemeltem, a rutinosabb futballistáinktól a kulcshelyzetekben jó döntésekre van szükség. Így is történt aztán a folytatásban, és örülünk neki, hogy megszületett az újabb győzelem.”