Kézilabda: tovább küzdenek az NB II-es dobogóért a makói és a vásárhelyi lányok

2014. április 29., kedd
szeghalom_mako

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjának 19. fordulójában a dobogós helyezésért küzdő makói és vásárhelyi lányok is nyerni tudtak, míg a kistelekiek hazai pályán szenvedtek vereséget a csorvási együttestől. A forduló rangadóján az orosháziak otthon tartották a két pontot a Szarvas ellen.

Meglepetésre a langyosan és sok hibával kezdő vásárhelyiek ellen a vendégek szeretek vezetést (8. perc: 3-4). A folytatásban felébredtek a hazaiak és

Kothencz

remek védései mellett zsinórban öt gólt lőve állva hagyták a vendégeket (14. perc: 8-4). A játékrész második felében még két gólra visszakapaszkodtak a túrkeveiek (21. perc: 12-10), de a félidő végére visszaállt a négy gólos különbség. Szünet után percek alatt eldöntötte a találkozó sorsát a HLKC, hiszen hat góljukra a vendégek mindössze két büntetőből lőtt találattal tudtak válaszolni (39. perc: 22-14). Ettől kezdve már csak a hazai győzelem gólkülönbsége volt kérdéses, így mindkét oldalon szóhoz jutottak a cserejátékosok is. A vásárhelyi fiatalok igazán meghálálták edzőjük bizalmát, hiszen 7-1-re nyerték az utolsó kilenc percet úgy, hogy a vendégek egyetlen gólja időn túli hétméteresből esett. A találkozó érdekessége, hogy - a játékvezetők érthetetlen vezetési stílusa miatt - összesen 16 kiállítás történt egy olyan találkozón, amelyen egyetlen kirívó szabálytalanságot sem láthattak a nézők.

hlkc_turkeve

A vártnál nehezebben szerezték meg a két bajnoki pontot Szeghalmon a makói lányok. A hazaiak az első játékrészben jelentősnek tűnő előnyhöz jutottak, amit a makóiak csak nagy hajrával a találkozó végére tudtak megfordítani.

Női kézilabda NB II dél-keleti csoport, 19. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC - Túrkevei VSE 35-20 (16-12)

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Hirth Gy., Őry I.

Vásárhely:

Kothencz - Hegyi V. 5, Németh Zs. 2, Török B. 3, Mészáros V. 3, Tószegi K. 7 (4), Hegyi D. 6. Csere: Tóth O. (kapus), Sajtos 3, Szabó P. 2 (1), Blaskovics G. 1, Fürcht 1, Krumesz 1, Becsei M., Török M. 1.

Gaál Adrienn.

8/4, ill. 6/5.

16, ill. 16 perc. Gaál Adrienn:

"Mindenki kötelezőnek könyvelte el ezt a győzelmet, de az első félidőben látottak miatt bizony néhány új ősz hajszállal gyarapodtam. Ekkor a vendégek akarata érvényesült, hiszen igyekeztek lassítani és széttördelni a játékot, amivel elérték azt, hogy szoros maradt az eredmény. A második félidőben már voltak jó védések, jó sáncok és ebből gyors indításokból lőtt góljaink, amelyek az eredményben is megmutatkoztak. A következő fordulóban megyünk Kistelekre és ahhoz, hogy megmaradjon az esélyünk a dobogóra, nyernünk kell."

Juniorok:

Hódmezővásárhelyi LKC - Túrkevei VSE 45-28.

Szeghalmi NKC - Maros-menti NKSE 26-27 (15-11)

Szeghalom. Vezette: Katona J., Konyár I.

Makó:

Dani - Sárkány 7(4), Kovács 4 (2), Szebehelyi 1(1), Kürti 6, Kozserán B. 5, Matyi 3. Csere: Kozserán K., Cseh (kapusok), Fodor 1, Nagy N., Práger, Méreg, Molnár.

Baunok Bernadett. Baunok Bernadett:

"Katasztrófálisan kezdtük a mérkőzést a hazai pálya előnyét végig élvező vendéglátók ellen. Fokozatosan találtunk magunkra és a mérkőzés végére belehajszolta csapatomat a győzelembe a bennünket elkísérő lelkes szurkolótáborunk, a Lángszórós Alakulat."

Juniorok:

Szeghalmi NKC - Maros-menti NKSE 18-18.

A 19. forduló további eredményei:

Kisteleki KK - Csorvási SK 18-29 (11-14), Orosházi NKC II. - Szarvasi NKK 32-30. A Békéscsabai ENKSE II. és a KSI SE csapatai szabadnaposak voltak.

A bajnokság állása:

1. Orosházi NKC II. 16 11 2 3 527-426 24 2. Maros-menti NKSE 17 11 1 5 456-419 23 3. Szarvasi NKK 15 10 2 3 439-369 22 4. Békéscsabai ENKSE II. 15 11 0 4 427-360 22 5. Hódmezővásárhelyi LKC 15 9 2 4 428-370 20 6. Csorvási SK 15 9 1 5 369-352 19 7. Kisteleki KK 15 4 1 10 352-416 9 8. Szeghalmi NKC 15 3 1 11 383-472 7 9. Túrkevei VSE 16 2 2 12 381-423 6 10. KSI SE 15 0 2 13 327-482 2 A 20. fordulóban megyei derbire kerül sor, amelyen a kistelekiek a vásárhelyi lányokat fogadják május 3-án (szombaton) 15 órai kezdettel a kisteleki sportcsarnokban, míg a makóiak szintén szombaton 17 órakor igazi rangadón, hazai pályán fejezik be a bajnoki küzdelmeket a bajnoki címre törő Békéscsabai ENKSE II. ellen. Az utolsó két fordulóban

Baunok Bernadett

tanítványai szabadnaposak lesznek, tehát a dobogós álmaik megvalósításához egyrészt feltétlenül győzniük kellene, de még akkor is az ellenfelek eredményeitől függ az, hogy ki kerül majd az első három közé. a forduló további párosítása: Szarvasi NKK - Csorvási SK és KSI SE - Orosházi NKC II. A Szeghalmi NKC és a Túrkevei VSE csapatai szabadnaposak lesznek.