Kézilabda: a makói lányok nyerték a megyei derbit

mako_vasarhely002

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjának 18. fordulójában megyei derbire került sor Makón, ahol a hazaiak ötgólos győzelmet arattak a vásárhelyi lányok ellen.

Makón a vendég vásárhelyiek kezdtek jobban, de a negyedóra végére 9-9-nél utolérték őket a hazaiak. A folytatásban fokozatosan elhúztak a makói lányok és a szünetre öt gólosra nőtt az előnyük. A második félidő elején percekig állt a játék, mivel a helyi “Lángszórós alakulat” konfettivel szórta meg a pályát. A második játékrész első negyedórájában többször játszottak emberelőnyben a vásárhelyiek, akik azonban még kettős előny ellenére sem tudtak faragni a hátrányukból (45. perc: 26-20). A következő öt perc azonban a vendégeké volt, akik két gólra megközelítették a Baunok-tanítványokat (51. perc: 27-25). A hazaiak azonban erősíteni tudtak (54. perc: 29-25) és végül magabiztos győzelmet arattak, amivel életben tartották halovány dobogós reményeiket. A dobogóra azonban veresége ellenére a vásárhelyiek az esélyesebbek, igaz ehhez a hátralévő négy találkozójukat hozniuk kell.

Kézilabda, női NB II dél-keleti csoport 18. forduló:

Maros-menti NKSE – Hódmezővásárhelyi LKC 34-29 (19-14)
Makó, 150 néző. Vezette: Daru P., Fődi R.
Makó: Dani – Sárkány 10, Kovács A. 5, Szebehelyi 4, Kürti 3, Kozserán B. 7, Matyi 5. Csere: Kozserán K., Cseh (kapusok), Fodor, Nagy N., Páger, Méreg, Molnár. Edző: Baunok Bernadett.
Vásárhely: Kothencz – Hegyi V. 2, Németh 5, Hegyi D. 4, Mészáros 1, Tószegi 7, Sajtos 5. Csere: Tóth O., Molnár (kapusok), Török B. 3, Becsei 1, Blaskovics G. 1, Szabó P., Fürcht. Edző: Gaál Adrienn.

Baunok Bernadett: “Fantasztikus hangulatban, nagyszerű teljesítményt nyújtva, bravúros győzelmet szereztünk egy jó csapat ellen. Külön gratulálok junior csapatunknak, akik győzelmével már matematikailag is eldőlt, hogy dobogón végeznek.”

Gaál Adrienn: “Nehéz mérkőzésre számítottunk a jó erőkből álló hazaiak ellen és ez be is igazolódott, ezzel együtt nagy bennem a hiányérzet. Jobb egyéni teljesítményekkel és összeszedettebb csapatjátékkal elkerülhettük volna a vereséget.”

Juniorok: Maros-menti NKSE – Hódmezővásárhelyi LKC 25-22 (14-10).

Kisteleki KK – Orosházi NKC II. 21-30 (10-20)
Kistelek. Vezette: Fogl F., Tomkovics Á.
Kistelek: Gera P. – Lajos B., Sándor P. 5, Bárkányi 8, Sándor L. 3, Kertész A. 3, Sándor F. 2. Csere: Száva (kapus), Jeremiás, Bitó-Sisák, Juhász S., Tóth K. Edző: Onozó István.

Juniorok: Kisteleki KK – Orosházi NKC II. 24-26 (11-13).

A 18. forduló további eredményei: Szarvasi NKK – KSI SE 27-25, Túrkevei VSE – Csorvási SK 21-24. A Békéscsabai ENKSE II. és a Szeghalmi NKC szabadnapos volt.