Kézilabda: a makói lányok nyerték a megyei derbit

2014. április 18., péntek
mako_vasarhely002

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjának 18. fordulójában megyei derbire került sor Makón, ahol a hazaiak ötgólos győzelmet arattak a vásárhelyi lányok ellen.

Makón a vendég vásárhelyiek kezdtek jobban, de a negyedóra végére 9-9-nél utolérték őket a hazaiak. A folytatásban fokozatosan elhúztak a makói lányok és a szünetre öt gólosra nőtt az előnyük. A második félidő elején percekig állt a játék, mivel a helyi "Lángszórós alakulat" konfettivel szórta meg a pályát. A második játékrész első negyedórájában többször játszottak emberelőnyben a vásárhelyiek, akik azonban még kettős előny ellenére sem tudtak faragni a hátrányukból (45. perc: 26-20). A következő öt perc azonban a vendégeké volt, akik két gólra megközelítették a Baunok-tanítványokat (51. perc: 27-25). A hazaiak azonban erősíteni tudtak (54. perc: 29-25) és végül magabiztos győzelmet arattak, amivel életben tartották halovány dobogós reményeiket. A dobogóra azonban veresége ellenére a vásárhelyiek az esélyesebbek, igaz ehhez a hátralévő négy találkozójukat hozniuk kell.

Kézilabda, női NB II dél-keleti csoport 18. forduló:

Maros-menti NKSE - Hódmezővásárhelyi LKC 34-29 (19-14)

Makó, 150 néző. Vezette: Daru P., Fődi R.

Makó:

Dani - Sárkány 10, Kovács A. 5, Szebehelyi 4, Kürti 3, Kozserán B. 7, Matyi 5.

Kozserán K., Cseh (kapusok), Fodor, Nagy N., Páger, Méreg, Molnár.

Baunok Bernadett.

Vásárhely:

Kothencz - Hegyi V. 2, Németh 5, Hegyi D. 4, Mészáros 1, Tószegi 7, Sajtos 5.

Tóth O., Molnár (kapusok), Török B. 3, Becsei 1, Blaskovics G. 1, Szabó P., Fürcht.

Gaál Adrienn. Baunok Bernadett:

"Fantasztikus hangulatban, nagyszerű teljesítményt nyújtva, bravúros győzelmet szereztünk egy jó csapat ellen. Külön gratulálok junior csapatunknak, akik győzelmével már matematikailag is eldőlt, hogy dobogón végeznek."

Gaál Adrienn:

"Nehéz mérkőzésre számítottunk a jó erőkből álló hazaiak ellen és ez be is igazolódott, ezzel együtt nagy bennem a hiányérzet. Jobb egyéni teljesítményekkel és összeszedettebb csapatjátékkal elkerülhettük volna a vereséget."

Juniorok:

Maros-menti NKSE - Hódmezővásárhelyi LKC 25-22 (14-10).

Kisteleki KK - Orosházi NKC II. 21-30 (10-20)

Kistelek. Vezette: Fogl F., Tomkovics Á.

Kistelek:

Gera P. - Lajos B., Sándor P. 5, Bárkányi 8, Sándor L. 3, Kertész A. 3, Sándor F. 2.

Száva (kapus), Jeremiás, Bitó-Sisák, Juhász S., Tóth K.

Onozó István.

Juniorok:

Kisteleki KK - Orosházi NKC II. 24-26 (11-13).

A 18. forduló további eredményei:

Szarvasi NKK - KSI SE 27-25, Túrkevei VSE - Csorvási SK 21-24. A Békéscsabai ENKSE II. és a Szeghalmi NKC szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Orosházi NKC II. 15 10 2 3 495-396 22 2. Szarvasi NKK 14 10 2 2 409-337 22 3. Békéscsabai ENKSE II. 15 11 0 4 427-360 22 4. Maros-menti NKSE 16 10 1 5 429-393 21 5. Hódmezővásárhelyi LKC 14 8 2 4 393-350 18 6. Csorvási SK 14 8 1 5 340-334 17 7. Kisteleki KK 14 4 1 9 334-387 9 8. Szeghalmi NKC 14 3 1 10 357-445 7 9. Túrkevei VSE 15 2 2 11 361-388 6 10. KSI SE 15 0 2 13 327-482 2 A Húsvéti ünnepek miatt nem lesz forduló a hétvégén a női kézilabda NB II-ben, legközelebb április 26-án az alábbi párosításban játszák a csapatok a 19. fordulót: Hódmezővásárhelyi LKC - Túrkevei VSE (04.26 szombat 17.00 Hódtói Sportcsarnok), Kisteleki KK - Csorvási SK (04.26 szombat 15.00 Kisteleki Sportcsarnok), Szeghalmi NKC - Maros-menti NKSE (04.26 szombat 18.00 Szeghalmi Sportcsarnok), Orosházi NKC II. - Szarvasi NKK. A KSI SE és a Békéscsabai ENKSE II. csapatai szabadnaposak lesznek.