Futsal: hiába küzdött, kikapott az UTC Szombathelyen

2014. április 4., péntek
puskascsaba_utc_haladas23_gs

Közepes iramú mérkőzésen, nagy küzdés után maradt alul Szombathelyen a számos helyzetet kihagyó UTC a Haladással szemben.

A közvetítést a GS-VILL 94 Kft. támogatta.

Gyors gólváltásokkal indult a találkozó, amelyből a házigazdák jöttek ki jobban: Ondrejó Tamás révén szép góllal szerzett vezetést az UTC, ám percek alatt fordítottak a házigazdák, így 5 perc elteltével már 2-1 volt az állás. Az első félidő folyamán az enyhe fölényben játszó Kertész utcaiak több helyzetet is kihagytak, míg végül a félidő derekán Dürgő Péter egyenlített újabb szép találattal, majd döntetlen állásnál kissé alábbhagyott a lendület. A fordulás után sokáig folytatódott a küzdős-küszködős játék, amelynek során egyik csapat sem tudta gólra váltani a helyzeteit. A hajrában aztán a válogatott Gyurcsányi Zsolt segédletével Vidák Balázs két villanása eldöntötte a csata sorsát - Puskás Csaba hatméteresből szerzett találatával még élt a reménye az UTC-nek a pontmentésre, ám a végjátékban is kimaradtak a helyzetek. 4-3-as győzelmével a Haladás egy pontra közelítette meg a 7. helyen álló, az alsóházat vezető UTC-t, amelynek azonban két hazai mérkőzése következik, ahol győzelmi reményekkel lépnek majd pályára Hegyesi Zsolték.

Férfi futsal NB I alsóházi rájátszás 4. forduló:

Swietelsky-Haladás VSE - UTC Futsal Team 4-3 (2-2)

Szombathely, Arena Savaria, 200 néző. Vezette: Ábrahám Tibor, Czinder Imre (Juhász Bálint).

Haladás:

Lugosi - Horváth P., Vidák, Borsi, Gyurcsányi.

Németh P., Halmos, Schimmer, Rácz, Hajmási, Bánfalvi, Kondor, Kajáry (kapus).

Pálmay Tamás.

UTC:

Tombácz - Puskás, Hegyesi, Dürgő, Ondrejó.

Juhász, Bullás, Berndt, Szentes-Bíró, Bilics, Bánóczki, Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

Vidák (3', 34', 37'), Horváth P. (4'), ill. Ondrejó (2'), Dürgő (11'), Puskás (39' - hatméteresből).

Vidák (39'), ill. Hegyesi (28'), Puskás (29'). Brinszky Adrián:

"Győzelmi reményeinket nem sikerült megvalósítanunk, s ezt elsősorban önmagunknak köszönhetjük, úgy tűnik a péntek esti futsal nem fekszik nekünk... Nem történt tragédia, nem a játékkal volt a baj, egyszerűen nem volt szerencsénk. A soron következő két hazai meccsünket meg kell nyernünk, hogy megtarthassuk pozíciónkat."

VÉGE!

40'

Folyamatosan 5 a 4 ellen támad az UTC. Újabb labdavesztés, Gyurcsányi mehetne az üres kapura, de Tombácz visszaér. Sőt, remek labda Ondrejónak, aki jó helyzetben van, de "kilövi a csarnokból" a labdát. Időt kér a Haladás. Még 29 mp vissza, az egálért hajt az UTC! Gyurcsányitól szerez labdát az UTC. Hegyesi kiszorított szögből lő, kapufa! Ondrejótól elpattan a laszti, nem sikerül visszaszerezni. Ennyi a vége.

39'

Tombácz folyamatosan feljön támadásban, megússza az egyik labdavesztést kapufával az UTC.

39' GÓÓÓL!

Puskás

beveri a hatméterest!

4-3

!

39'

A hatoson belül kezez az egyik hazai védő, befújja a spori hatméteresnek!

38'

Időt kér Brinszky Adrián. Elmenni látszik a hajó...

37' GÓÓÓL!

Elpasszolja a labdát a Hali, Hegyesi hozhatná 2 az 1 ellen, az ellenattaknál Vidák és Gyurcsányi hozza, előbbi lő, ez is benn van, miután kipasszolják a védőt és Tombáczot,

4-2

.

35'

Horváth Péter labdaszerzés után viszi végig, Tombácz véd nagyot!

34' GÓÓÓL!

Vidák Balázs

elé tálal Gyurcsányi, a címzett köszöni, majd védhetetlen bombát ereszt a léc alá,

3-2

.

33'

Ondrejó lövését védi a kapus. Aztán Ondrejó és Hegyesi passzolgat, a visszahúzott labdát előbbi lövi, véd ismét Lugosi.

32'

Felállt fal ellen járatja körbe a labdát a szegediek, Juhász fut be, Bullásnak passzol vissza, kontráz a Hali, Tombácz szemmel védi a kapu mellé tartó fejest.

30'

Hazaadás után Tombácz rúgja ki rosszul, a fent ragadt Gyurcsányinak emelik vissza, fejel, Bullásról megy ki.

29'

Puskás is, miután összerúg Borsival.

28'

Hegyesi kap jogosan sárgát.

27'

Most az UTC hozza fel a labdát, Ondrejó 2 az 1 ellen Hegyesivel, előbbi a kapus mellett, de nem tudja jól elrúgni a lasztit, visszazárnak a védők, sikerül kivágni a kapu torkából.

26'

Zajlik tovább a mezőnymunka, a kapuk nem forognak veszélyben.

25'

Bánóczki fut be a hosszúra, Horváth előző megmozdulásához hasonlóan, de a kapufa külső élét találja el.

24'

Horváth Péter fut be a hosszúra egy passzra, lövését kispárgázza Tombácz!

23'

Hosszú ideig úgy támad az UTC, mintha létszámfölényben lenne: Ondrejó Bilicsnek, ő vissza, de felsőlécet talál a lövés.

22'

A játék képe nem változott az első félidőhöz képest, nagy a küzdelem minden labdáért.

21'

Az UTC kezdi a második félidőt, a második sorral.

SZÜNET!

20'

Helyzetmentesen ér véget a félidő.

19'

Nem igazán vannak helyzetek, inkább csak faultok, amiket vagy befújnak a sporik, vagy nem. Most épp 4-3 ide e tekintetben.

17'

Szép szögletvariáció után Hegyesi labdájával Dürgő, Ondrejónak tovább, ő a hosszú kapufát lövi meg, Hegyesi lemarad róla.

15'

Brusztolós, helyzetmentes percek után Tombácz Berndtnek dobja ki a lasztit, aki Juhászt indítja be, ő aztán helyzetből lő. Lugosi stoppolja le a labdát, majdnem ráül, túlcsordul rajta, de elkapja még, mielőtt Juhász odaérne.

13'

Juhász taccsrúgását Berndt pörgeti kapura, leér Lugosi, hárítani tud.

12'

Vidák is tud táncolni a labdával, aztán nagyot lő, flipperezik a bogyó Tombácz keze és a kapufa között, megússza az UTC.

11' GÓÓÓL!

Érett a szegedi gól, s

Dürgő

aratja le a termést! Düki az alapvonalról emel kapura nullszögből a kapus füle mellé, és befér a laszti hosszúba, brávó!

2-2

!

10'

Ondrejó takarásból lő, lábbal hárít Lugosi, a kipattanóval Puskás szambázik, eljuttatja Ondrejóhoz, aki keresztbe lő, de nincs érkező.

9'

Tombácz véd hatalmasat a hosszún egyedül érkező Horváth Péterrel szemben.

8'

Dürgő nagy helyzetben, miután Tombácz kirúgja, leveszi Düki a hatosnál, lő, de nagyot véd Lugosi.

7'

Szegedi fölény, de meddő. Újabb vendég szöglet, Bánóczki tiszta helyzetben, lőhetne is, de akasztják... És elmarad a büntető...

6'

Hegyesi ismét szöglet után, ezt is védi a kapus.

5'

Bullás ütközik a kapussal, nincs büntető, Imre felkel, jól van. Bilics szöglet után, nagyot véd Lugosi.

4' GÓÓÓL!

Labdát veszít félpályán az UTC,

Horváth Péter

elhozza, végigviszi, lövése a kapufa belső éléről pattan be,

2-1

, máris fordít a Haladás.

3'

Horváth Péter 12 méterről lő, Tombácz véd.

3' GÓÓÓL!

Egy oldalberúgás után a hatoson álló Gyurcsányit nem tudja szerelni az UTC, tovább passzol

Vidáknak

, aki Tombácz hasa alatt gurítja be,

1-1

.

2' GÓÓÓL!

Rosszul elvégzett taccsrúgás után az UTC jön a hazai hatos magasságában, Ondrejó a hosszúról adja a mélységben érkező Hegyesinek, visszakapja a betörő

Ondrejó

, és be is rúgja!

0-1

!

1'

A Haladás kezd. A hazaiak tiszta fehérben, a szegediek tiszta feketében játszanak. Tapogatózó játékkal kezdenek a felek.

18.10:

A bemutatások zajlanak, nagyjából 100-150 néző tapsol a csarnokban. Rövidesen kezdünk!

18.00:

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik az UTC szombathelyi derbije. A szegediek rendben megérkeztek távoli riválisukhoz, s javában melegítenek az ellenféllel egyetemben.

Kezdés: 18.15!

Tombácz Róbertéknak van miért visszavágniuk a Haladásnak, hiszen az alapszakaszban idegenben is és itthon is vereséget szenvedtek a szombathelyiektől, ráadásul a hazai vereséget követően dőlt el, hogy a Kertész utcaiak nem jutnak a felsőházba. A rájátszás a hetes szám bűvöletében telik eddig a Brinszky-legénységnek, hiszen a debreceni 7-7 után legutóbb a Rubeolának is hetet gurítottak Hegyesiék, s míg az első meccs döntetlen lett, a Csömör ellenit nyerték a szegediek. A Haladás a Nagykátát idegenben verte, majd meglepetésre otthon alulmaradt a DEAC-cal szemben, legutóbb pedig a Rubeolával döntetleneztek Pálmay Tamás tanítványai.