Vízilabda: a Szeged nyerte a bajnokjelöltek csatáját Szolnokon + FOTÓK

2014. március 7., péntek
szolnok_beton_DSC9245

Remek kezdés, majd gyengébb folytatás után egy négyperces büntetés a Diapolo Szeged javára fordította a bajnoki szuperrangadót Szolnokon.

Remekül kezdte a

Decker Ádámot

szemsérülés miatt nélkülöző, új nevén, Diapolo Szeged VE-ként vízbe szálló Tisza-parti együttes a találkozót, hiszen

Lukas Seman

gólra váltotta a csapat első emberelőnyös lehetőségét, majd a következőnél ugyan kiegészültek

a novemberi hazai kupafiaskó

óta visszavágásra készülő szolnokiak, ám

Tóth Márton

ki tudta használni a védekező formáció pillanatnyi hiányosságait. Sőt, a harmadik szegedi találat is emberelőnyből született, a háromszoros olimpiai bajnok

Molnár Tamás

villant. A novemberi kupadöntőre kísértetiesen emlékeztető szegedi villámrajt érezhetően ismét megfogta a hazaiakat, akik csak

Nagy Viktor

remek védéseket mutatott be. A hazaiak összeszedték magukat védekezésben a második negyed elején, s miközben a Szeged többször is hibázott támadásban, a pontatlanságokat kihasználva

Vámos Márton

Stefan Mitrovic

akcióból, majd

Pásztor Mátyás

szabaddobásból szerzett góljaival egyenlített a feltámadó Szolnok két perccel a szünet előtt (4-4). Tóth Márton azonban egy kiállítást követően remekül ejtett egy ziccert a szolnoki kapuba, s mivel a hátralévő időben sem

Vincze Balázs

, sem

Kovács István

időkérése nem eredményezett gólt, így 5-4-es szegedi vezetéssel cseréltek térfelet a csapatok. Csak ötödik emberelőnyét tudta értékesíteni a Szolnok - erre a harmadik negyed elején került sor, s Vámos duplázása ismét egált eredményezett. A folytatásban mindkét gárda remekül védekezett, kapusaik is állták a sarat.

Aljosa Kunac

meglehetősen korai kipontozódását követően már nem először támadhatott a szolnoki csapat a vezetésért, majd a folytatásban újabb emberfórokat kapott a listavezető, s a rendkívül fegyelmezett szegedi védekezés dacára - ugyanakkor újfent kimaradó szegedi lehetőségeket és emberelőnyöket követően - félperccel a negyed vége előtt Mitrovic káprázatos ejtése révén először vezetett a meccsen a házigazda (6-5). A zárójátékrész elején hiába hozta el a labdát a Szeged, a szerb légiós hatalmas kapufás góljával már kettővel vezetett a Szolnok a bajnokjelöltek csatájában, igaz, csak rövid időre, mert Molnár Tamás váratlan távoli lövésére nem számított Decker kapus (7-6). Kellett is ez a zárkóztató találat, hiszen akkor már 12 perce tartott a szegedi gólcsend. Azután váratlan fordulat következett be: a hazai drukkerek heves tiltakozása ellenére Pásztort ütésért négy perces, csere nélküli büntetéssel sújtották a játékvezetők a 28. percben, s ugyan Szivós kihagyta az ilyenkor járó ötméterest, az emberelőnyben a Vincze-csapat nem kegyelmezett: egymást követő három támadásából kevesebb mint másfél perc alatt három gólt szerzett a vendég együttes

Juhász Zsolt

, Szivós, és

Hegedüs Gábor

révén (7-9). Kettős emberelőnnyel szimplához jutott a Szolnok is a 30. percben, ezt a korábban Szegeden jeleskedő

Török Béla

váltotta gólra két perccel a vége előtt. A hajrában Tóth Márton lövése a kapufán csattant, majd Gocic kipontozódása után Molnár Tamás kettős emberelőnyben ugyan nem tudta bebiztosítani a győzelmet, ám a Szolnok nem tudott egyenlíteni a hátralévő időben. Pásztor Mátyás meccset eldöntő megmozdulását követően aratott parádés és fontos győzelmével a Diapolo Szeged visszavágott az őszi hazai fiaskóért Hosnyánszkyéknak, fontos skalpot gyűjtve be az alapszakasz hajrájához érkezve.

Férfi vízilabda OB I, 21. forduló:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - Diapolo Szeged VE 8-9 (1-4, 3-1, 2-0, 2-4-)

Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezette: Németh András, Fekete Balázs.

Szolnok:

DECKER A. – Gocic 1, VÁMOS 2, Jansik D., Vörös, Kis, MITROVIC 3.

Hosnyánszky, Aleksic, Török 1, Pásztor 1.

Kovács István.

NAGY V. - Kiss Cs., JUHÁSZ 1, Kunac, Seman 1, TÓTH M. 2, Szivós 2.

MOLNÁR T. 2, Hegedüs 1, Jansik Sz., Sánta, Vincze M.