Kézilabda: pontokat rabolt Algyőről a Kecskemét

2014. március 25., kedd
kszse_kecskemet

Némi meglepetésre hazai pályán botlott a KSZSE a mezőny alsó részébe tartozó, ám ezúttal bravúrosan játszó Kecskemét ellen.

A mérkőzésre továbbra is nagyon tartalékosan készült a KSZSE, sőt

Martus Dorinára

sem számíthatnak hosszú ideig. A mérkőzésen az első félidőt uralták a hazaiak, többször is négygólos előnyre tettek szert, ám a Kecskemét szívós játékkal egyenlített a végére, sorozatos ziccerek kihagyása után (12-12). A második játékrészben is szoros volt a mérkőzés, vendég vezetés után fordított a szegedi csapat, majd a végjáték döntetlenről indult, mely az egykori csupaszív Pick-játékos,

Borsodi Péter

által irányított Kecskemét javára dőlt el, a hazai helyzetek sokaságának elhibázása után. A KSZSE-ből többen is alul teljesítettek a mérkőzésen, ugyanakkor örömteli, hogy

Homoki Regina

ismét tehetségéhez méltóan tudott játszani. Két hét szünet következik a bajnokságban, ami után várhatóan már teljes kerettel tudnak

Bucholcz-Huba Dóra

tanítványai Gyömrőre utazni.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 20. forduló:

Kézilabda Szeged SE-Algyő - Kecskeméti NKSE 26-27 (12-12)

Algyő, 150 néző. Vezette: Vágó Ilona, Vágó Barbara.

KSZSE:

Almási – Lőrincz 1, Hámori 5/2, HOMOKI 11/1, Farkasinszki 2, Sebők 3, Draxler O. 6/2.

Varga (kapus), Lengyel, Kiss, Draxler D. Szénási, Faragó, Balogh.

Buchholcz-Huba Dóra.

7/5, ill. 5/4.

4 perc, ill. 10 perc. Buchholcz Huba Dóra:

"A sikert jobban akaró csapat győzött, jókor jön a két hét szünet, hogy rendezzük a sorokat."

Junior mérkőzés: Horváth Nikolett 18-szor talált a hazai kapuba

Kézilabda Szeged SE - Kecskeméti NKSE 28-34 (15-13)

Algyő, 50 néző. Vezette: Csorba, Kis.

KSZSE:

VARGA – Kovács 2, FARAGÓ 7, Kiss 2, SEBŐK 10/1, Lengyel 1, Karácsonyi 1.

Máté-Tóth (kapus), Frányó 2, Benák 2, Borbás, Kertész 1/1, Kis P.

Vojkovics Gyula.

3/2, ill. 6/4.

6 perc, ill. 14 perc. Vojkovics Gyula:

"Jól kezdtük a mérkőzést, sajnos a végére elfogyott az oxigén és rossz döntéseket hoztunk."