Kézilabda: egy félidőn át kilenc ember ellen játszottak a makói fiúk

Gera NorbertA férfi kézilabda NB II dél-keleti csoportjának 14. fordulójában a bajnokjelölt algyőiek idegenben is nyerni tudtak az Orosháza második gárdája ellen, míg a makói fiúk egygólos vereséget szenvedtek a hazai pálya előnyeit egy félidőn át alaposan élvező Hajdúszoboszlótól.

Amint arról már beszámoltunk, a listavezető algyőiek ötgólos (26-31) arányú sikert értek el Békéscsabán, az Orosházi FKSE II. csapata ellen és hét fordulóval a bajnokság befejezése előtt három ponttal vezetik a tabellát.

A sérülések és betegségek miatt erősen tartalékos összeállítású makói gárda négyórás utazást követően érkezett meg Hajdúszoboszlóra. Az előjelek tehát baljósnak tűntek, hiszen Gera Norbert edző tervezett kezdőcsapatából többen is hiányoztak. A csapat honlapja szerint az első félidőben a nyíregyházi játékvezetők kritikán aluli bíráskodásukkal sorozatosan a vendégcsapatot súlytották. Ebből adódóan a makói játékosok nagyon idegesen játszottak és több technikai hibát is elkövettek. Gera edző több alkalommal is kifogásolta a játékvezetést és talán ez is hatással volt arra, hogy a második félidőre az már tárgyilagosabb lett ugyan, de ekkorra már hat góllal vezettek a hazaiak. A második félidőben remek játékot mutatott be a makói együttes, előbb utolérték ellenfelüket, majd az 55. percben már Vojkovicsék vezettek 26-24-re. A felzárkózás azonban sokat kivett a játékosokból és nem sikerült megtartaniuk az előnyt, sőt az utolsó másodpercekben a hazaiak a győzelmet jelentő gólt is megszerezték.

Férfi kézilabda NB II dél-keleti csoport, 14. forduló:

Hajdúszoboszlói KSKE – CONTITECH-Makói KC 31-30 (16-10)
Hajdúszoboszló. Vezette: Tóth G., Sándor T.
Makó: Avramov – Morva 3, Papp D. 3, Sárosi 3, Zöldy 3, Csöndes 2, Vikor 4. Csere: Patakfalvi (kapus), Kander, Sóti, Ormándi, Kovács M. 7, Vojkovics 5. Edző: Gera Norbert.
Juniorok: Hajdúszoboszlói KSKE – CONTITECH-Makói KC 56-18 (27-9)

A 14. forduló további eredményei: Orosházi FKSE II. – FKSE Algyő 26-31, UNITRADE Kunszentmárton KSK – Törökszentmiklósi KE II. 30-22, Martfűi KKKE – Békéscsabai BDSK 21-22, Újkígyósi KC – Törökszentmiklósi Székács KE 29-31, P&P Félegyháza – Püspökladányi KE 34-19.

12. Törökszentmiklósi KE II. 16 1 1 14 385-473 3

A 15. forduló valamennyi találkozóját már korábban lejátszották, így a hétvégén nem lesz forduló. Legközelebb március 22-én a Makó Félegyházán, míg az Algyő Martfűn lép pályára.