Női futball: ötöst adott Szolnokon a SZAK + FOTÓK

2014. február 25., kedd
szolnokimav_szak_001_szzs

Négygólos sikerrel folytatta felkészülését a három hét múlva kezdődő tavaszi folytatásra a Szegedi AK női labdarúgócsapata.

A Szegedi AK NB I-es női labdarúgócsapata elkezdte a tavaszi felkészülést. A téli szünetben a csapat egy játékost igazolt: fél évre kölcsönvette az FTC-től a szegedi nevelésű, volt utánpótlásválogatott kerettag

Marsi Krisztinát

, aki a tavaszi szezonban megoldást jelenthet jobbhátvéd poszton. Első edzőmeccsét Szolnokon játszotta a SZAK, a helyi NB II-es együttes ellen. Az első húsz perc idény eleji játéka után egy szögletet követően

Szil Tünde

jó ütemben érkezett, és szép mozdulattal fejelte a hálóba a labdát (0-1). A 38. percben

Zimányi Kovács Anikó

viharzott el

Végh Emesével

a jobb szélen. Megfutotta a védőjét, majd a tizenhatoson belül befelé húzva az elfekvő kapus mellett a hálóba passzolt (0-2). A második félidő egy szegedi labdavesztéssel indult a középpályán, amiből a Szolnok vezetett támadást. Az akciót megakasztotta a vendégcsapat a tizenhatos előtt, de a 20 méterről elvégzett szabadrúgást a 47. percben

Benák Alexandra

a sorfal és a rosszul helyezkedő kapus fölött a hálóba emelte (1-2). Két perccel később Szil Tünde kapott egy kissé hosszúra sikerült passzt a középpályán, de még meg tudta tolni a labdát, amely így a jó ütemben kilépő Zimányi Kovács Anikó elé került, aki lendületesen rávezette a kapusra a játékszert és higgadtan a hálóba helyezett (1-3). Az 52. percben Zimányi Kovács ütött be egy kiváló labdát az üres területre, amelyre

Guth Renáta

Szalai Ágnes

is rástartolt, de végül Szalai ért oda hamarabb, és az elvetődő kapus fölött a hálóba emelt (1-4). Ezek után Zimányi Kovács Anikó percei következtek, aki néhány perc alatt három kapufát is rúgott, de a jó próbálkozások ellenére nem sikerült a hálóba találnia. Nem sokkal később Guth Renáta próbálkozott két lövéssel, de a hazai kapus kétszer is megnyerte vele szemben a párharcot. Kis idővel később

Harcel Boglárka

emelt a védők fölött Szil Tündéhez, aki a kilépő kapusba bombázta a labdát. A 69. percben Szalai Ágnes csapott le egy keresztbe passzolt labdára a tizenhatos sarkán, majd kapura tört, és a kilépő portás mellett kilőtte a hosszú sarkot (1-5).

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Szolnoki MÁV - Szegedi AK 1-5 (0-2)

SZAK:

Földesi - Marsi, Szil, Harcel, Lipták - Szalai, Zimányi-Kovács, Lévai, Dudás - Végh, Kasznár.

Guth, Kardos.

Cserenkó Szabolcs

Zimányi Kovács 2, Szalai 2, Szil, ill. Benák. Cserenkó Szabolcs:

"Idény eleji, néha kissé döcögős játékkal magabiztos győzelmet arattunk, és szép gólokat lőttünk, de rengeteget kell még dolgoznunk céljaink eléréséhez."