Labdarúgás: Dóra János mentett döntetlenre Vásárhelyen (FRISSÍTVE)

2014. február 12., szerda
fk_hfc27_gs

Bár a szünetben még vezettek a hazaiak, végül döntetlenre végződött a Hódmezővásárhelyi FC és az FK 1899 Szeged szerda esti felkészülési mérkőzése.

Gyászszünettel kezdődött a találkozó, amelyen a tragikus balesetben, 21 évesen elhunyt, a HFC utánpótláscsapataiban nevelkedett, majd játékvezetőként is tevékenykedett

Varga Zsoltra

emlékeztek a jelenlévők. Bátran kezdett az FK, de néhány perc után átvette a játék irányítását a hazai együttes. A 9. percben egy remek támadás után meg is szerezte a vezetést a HFC,

Bernát Péter

lőtte a léc alá, 1-0. A folytatásban is többet birtokolták a labdát a vásárhelyiek, de elképesztően sok hibával építkeztek, így képtelenek voltak a vendégek kapuja elé kerülni. Feltűnő volt, hogy az irányító szerepkört betölteni próbáló, rutinos Varga Róbert sorozatosan ívelésekkel próbálkozott, és ezek többségét a szegedi védők könnyedén hárították. A vendégek ritkábban jutottak el a hazai kapuig, de ezek a támadások szinte mindig veszélyt jelentettek

Vasas

kapus kapujára. A legnagyobb szegedi helyzet a félidő utolsó percében maradt ki, amikor egy bal oldali beívelést

Varga Martin

fejelt kapura, de a léc alá tartó labdát a vásárhelyiek portása a léc fölé ütötte. A szünetben mindkét oldalon több csere történt, és ez a vásárhelyiek játékába hozott némi javulást. A 48. percben Bernát szerzett labdát a vendégek kapuja előtt, azonban kissé elhamarkodottan lőtt, és

Meszes

kapusról az alapvonalon túlra perdült a labda. Az 54. percben újabb gólszerzési lehetőséget hagytak ki a hazaiak, Meszes kapus egy hazaadás után rosszul szabadított fel,

Szabó Márk

az üresen maradt kapura ívelt, de a labda néhány centivel elkerülte a jobb alsó sarkot. A 63. percben a mérkőzés helyzetét hagyták ki a vásárhelyiek, Bernát átadását

Rácz Dezső

az üresen tátongó kapu helyett a felső kapufára emelte. A második félidő első nagy szegedi helyzetére a 68. percig kellett várni, amikor egy vendégszöglet után Varga Martin kapura húzott labdáját

Nagyistván

kapus ütötte a léc fölé. A következő negyedórában egymás hibáiból éltek a csapatok, az FK igen tisztességesen küzdött, a hazaiaknál viszont átadási és labdakezelési hibák sokaságát láthatta a gyér számú szurkolótábor. Az utolsó tíz percben többet próbálkozott az FK, és ennek a 89. percben meg is lett az eredménye. Ügyetlenkedő a hazai védők között

Dóra János

szerzett labdát, és 16 méterről lőtte a vendégek egyenlítő találatát, 1-1. Összességében

Hüvös Gábor

joggal lehetett elégedettebb a lefújáskor, hiszen játékosai végig nagyon lelkesen küzdöttek, és jó néhány szép akciót vezettek. Hazai oldalon

Dezső Ferencnek

viszont inkább csak a mérgelődés maradt. Elképesztő volt látni, hogy magukat rutinosnak tartó játékosok sorozatosan rosszul passzoltak, a fiatalok nem akartak futni, volt olyan, aki kivezette a labdát az oldalvonalon túlra, mások átestek a nagy nehezen lekezelt labdán. Két és fél hét múlva kezdődik a tavaszi idény, így jó néhány vásárhelyi labdarúgónak ideje lenne elgondolkodnia azon, hogy ezzel a teljesítménnyel jogosan tart-e igényt a listavezető gárda mezének felvételére.

Felkészülési mérkőzésen:

Hódmezővásárhelyi FC - FK 1899 Szeged 1-1 (1-0).

Hódmezővásárhely. Vezette: Csuka F.

HFC:

Vasas - Jesenszki, Grósz, Tóth J., Marton - Huszka, Kökény, Varga R. - Hatvani J., Bernát, Konc A. Csere: Nagyistván (kapus), Varga M., Juhász S., Keller Z., Szabó M., Rácz D. Vezetőedző: Dezső Ferenc.

FK Szeged:

Meszes - Heredea, Boldizsár, Forró, Németh A. - Dedovics, Imre, Gyurkovics, Péter-Szabó - Dóra J., Varga M. Csere: Szőcs, Simon M., Péntek, Csuka, Fejes, Lajkó. Vezetőedző: Hűvös Gábor.

Bernát P., illetve Dóra J. Dezső Ferenc:

"Mindenekelőtt szeretném részvétemet kifejezni a Varga családnak, hiszen a tragikus balesetben elhunyt Zsolti egykoron nekem is játékosom volt. Az egész csapat megrendüléssel értesült a szomorú hírről, és ez valószínűleg a pályán nyújtott teljesítményekben is nyomot hagyott. Pontatlanul játszottunk és rossz döntések sorozatát hoztuk ezen a találkozón. Bízom benne, hogy a bajnoki rajtig hátralévő időszak meghozza a várt formajavulást is."

Hüvös Gábor:

"Nagyon elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, rendkívül harcosan, agresszíven és az eddigi találkozókhoz képest pontosabban, jobban is játszottunk. Sok helyzetet alakítottunk ki, és ezekből az egyiket sikerült is értékesítenünk. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés alapján igazságos döntetlen született, és egyenlő partnerei tudtunk lenni a Vásárhelynek."