Kézilabda: osztálykülönbséggel verte a PLER-t a Pick + FOTÓK, VIDEÓ

pick_pler_mj 33Egyetlen pillanatra sem hagyott kétséget a Pick Szeged a győzelem felől a PLER ellen, a végén az ifi játékosok is verték a fővárosiakat.

A két csapat közötti különbség már az első percektől fogva kiviláglott, a Pick Szeged gyakorlatilag tetszése szerint érte el góljait, s a szünetre már 17 gólos előnybe került. A második félidő elején az ellenfél kihasználta a hazaiak kisebb hibáit, de ez lényegében nem módosított a mérkőzés képén. Hamar túllendült a “hullámvölgyön” Juan Carlos Pastor egysége, s a második félidő jelentős részében az ifijátékosok parádéjával húszgólosra növelve előnyét kiütéssel verte a tabella utolsó előtti helyezettjét, 41-20-ra.

Férfi kézilabda NB I 17. forduló:

Pick Szeged – PLER-Budapest 41-20 (23-6)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1100 néző. Vezett: Baranyi Antal, Szloska Krisztián.
Pick: Mikler – Vadkerti 4, Ilyés 3, Mindegía, Hegedűs 3, Balogh 5, Gidai 3. Csere: Tatai (kapus), Larholm 8/3, Blazevic 1, Prce 2, Lasica 3, Zubai 3, Stojanov 2, Fekete 3, Árpási 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
PLER: Szabó T. – Vancsics 3/1, Marczinkó, Kaló 1, J. Mikita 2/1, Bakos 2, Németh. Csere: Kránitz (kapus), Varga L. 1, Lókodi 7/1, Rév, Oláh 3, Scheuring 1/1, M. Mikita. Vezetőedző: Hutvágner István.
Hétméteres: 3/3 ill. 8/4.
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc.

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a mérkőzésről!

60′ Indítanak a vendégek, trükkös-cseles szélső megoldás, de Tatai lekapcsolja. Lasica alakítja ki a 41-20-as végeredményt.

59′ Újabb vendéggól, 40-20. Prce beadása rossz.

58′ Oláh, 40-19. Ilyen kaliberű győzelmet a széteső Kecskemét ellen aratott a Pick, ez a tavalyi meccs 50-18 lett.

57′ Fekete lövi ki a felső sarkot, 40-18.

56′ Lókodi farigcsál a sokból, 7. gólja, 39-18.

55′ Fekete ziccere, 39-17. A Pick ifi is veri a PLER-t.

54′ Árpási első gólja, 38-17.

53′ Scheuring Balázs hetesből, 37-17.

52′ Oláh, 36-16. Fekete Bálint is gólt lő! 37-16!

51′ Tatai védi Lókodit. Stojanov dupláz a túloldalon szélről, 36-15.

50′ Németh jócskán fölé. Larholm pontos, 8. gólja ez, 35-15.

49′ Lókodi lő, 33-15. Árpási Patrik beállóban, Sulc mezében. Mellé pattint, de hetes. Larholm is meglepődik, de belövi döbbent arccal, 34-15.

48′ Lasica remekül a szélről, 33-14! Prce sáncolja Oláh lövését. Rév szerez labdát, Lókodi helyzetben, szerelik.

47′ Larholm ismét, 32-13. Lókodi rossz megoldása. Aztán Lókodi lépéshiba után lő, 32-14.

46′ Oláh passzából lő hatalmas gólt Lókodi, 31-13. Kiállítás a vendégeknél.

45′ Oláh labdájával Lókodi tör be, 31-12. Fekete Bálint is benn a hazaiaknál. Tatai véd ismét!

44′ Tatai remekel, joggal élteti a B-közép! Larholm hetesből, 31-11, köztehúsz.

43′ Larholm hagy ki egy lehetőséget, az indításra Tatai ront ki. Hegedűs Márk veri az ellenfél kapusát, 30-11.

42′ Gidai harmadik gólja indítás után, 29-11. Oláh átlövése Tatain hal el.

40′ Kimaradó helyzetek mindkét oldalon.

39′ Bakos nagy átlövése, ez is benn, 27-11. Úgy tűnik nem nagyon veszi komolyan a meccset a Pick, de ez nem is csoda. Balogh Zsolt ránk cáfol, 28-11.

38′ Eladja a labdát az ellenfél, Gidai lerohan, 27-10. Mikler véd egy nagy lövést!

37′ Újabb eladott labda, indít a PLER, a pattogó labdát Vancsics üti be futtából, megadják. Tatai vitatja, két percet kap. Füttykoncert az edzőmeccsen – kérdés, hogy a játékvezetői munka miért alacsonyodott le az ellenfél gyatra játékának színvonalához? 26-10.

36′ Mikita hetest lő, Tatai most alulmarad, 26-9. Mikita támadás végén lő, Tatai lábbal véd!

35′ Ilyés eladja a labdát, Vancsics az indítás után, 25-8. Larholm passza után Hegedűs beállóból, 26-8.

34′ Oláh belemenés után, és kétszer is indult, de megadják a sporik. 25-7. Leindít a PLER. Nem jön össze, de hetest harcol ki Mikita. Nagy hetesét Tatus védi!

33′ Vadkerti hát mögötti passza, Stojanov a szélről, 25-6.

32′ Larholm legyint, 24-6. Balogh szerez labdát, Rév szereli lerohanás közben.

31′ Tatai a kapuban, véd is egy nagyot, miután a PLER kezd. Stojanov is benn.

SZÜNET!

30′ Varga László lépésgyanúsan tör át a védelmen, de szabaddobás. Lókodi talpról ugrik, véd Mikler. Larholm időntúli szabaddobása, feladja a kapusnak.

29′ Zubai könnyedén tör be, de szabálytalanok vele. Balogh eladja. Eladja a PLER is, Vadkerti 4. gólját lőheti így, 23-6.

28′ Balogh Zsolt újabb találata, 22-6.

27′ Rév lőhet hetest, Mikler révületben, ezt is védi.

26′ Rév Mátyás szélről száll be, Mikler véd! Vadkerti a szélről, 21-6.

25′ Larholm zseniális passzát Zubai hasonlóan emeli át a kapuson, 20-6.

24′ Lókodi lövése után kipattanó, Varga László ismétel, 19-6, plusz egy kiállítás.

23′ Mikler véd, Zubai Szabolcs szerez újabb gólt, 19-5.

22′ Balogh próbálkozik egyedül betörni, hetes, de nem! Lasica labdaszerzés után tör előre, be is vágja, 18-5! Komolytalan.

21′ Prce ismét, 17-4. Bakos farag, 17-5.

20′ És Prce első gólját szerzi a Pickben! 15-4. Mikler véd. Larholm triplázik, 16-4.

19′ Zubai beállóból szerencsésen pattint be, 14-3. Kaló Dávid háttal a kapunak, estében, beállóból, 14-4.

18′ Zubait találja arcon egy lövés, alaposan belenézett Szabi, rövid ápolás. Lasica szerez labdát, de nincs lerohanás. Gidai mezőnykapusként, amíg emberhátrányban a Pick támadásban.

17′ Balogh lő gólt ismét, 12-3. Larholm is indulhat, 13-3. Számol a B-közép, tízig. Vadkerti kap két percet.

16′ Balogh Zsolt ismét, 10-2. Ilyés rohan le, 11-2. Lókodi lő hetest, véd Mikler, de az ismétlés már benn, 11-3.

15′ Bakos takarásból lő, véd Mikler. Németh a szélről Lókodi labdájával, összezár Roli lába. Marad a labda a PLER-nél. Mikler ismét. Aztán elől eladjuk az indítást. Hetest kapnak a vendégek. Lókodi bedobja, 9-2.

14′ PLER-támadás. Hazai attak jön, de ez is eredménytelen, labdát szereznek a vendégek. Mikler véd ismét nagyot. Vadkerti ziccere, 9-1.

13′ Hegedűs forog be, de lenn a lába, mégis szabaddobás. Mindegíától szép játék indul, Gidai fejezi be a szélről 8-1!

12′ Belemenés után lerohanna a Pick. Végül felállt fal ellen támadnak a hazaiak.

11′ Időt kér a PLER. Újabb támadásuk akad fenn a hazai falon.

10′ Bakos emelkedik az égbe, de a lövését Mikler védi! Marczinkó ismét megsérül, leviszik.

9′ Mikler véd egy hetest, Vancsics most kihagyta. Balogh Zsolt kés a vajba, 7-1!

8′ Vadkerti indul meg szerzett labdával, belövi, de kiszórják róla Mikitát, 6-1.

7′ Németh átlövését védi Mikler. Blazevic indul, 5-1! Elég sima lesz, ha így haladunk.

6′ Hegedűs forog be, hetes ez is, és egy ápolás, Marczinkó, ki is állítják, amiért Hegedűst földre vitte. Jön Larholm, 4-1!

5′ Ilyés indul meg ismét, 3-0! Aztán hetest harcol ki a PLER, Vancsics értékesíti.

4′ Nem bír a szegedi nyílt védekezéssel a PLER. Vadkerti zavar kinn. Mikita lövését szedi le Mikler.

3′ Mikita hibáz a zöldeknél. Hegedűs az indítás után, 2-0.

2′ Óra híján csak saccoljuk az időt. Kimarad a vendégek támadása, majd a szegedi is.

1′ A Pick kezd. Ilyés is, 1-0. Nincs eredményjelző, úgy tűnik, egyhamar nem is lesz… Az ifin még működött.

18.00: Névsorolvasás, felsorakoztak a fiúk a két térfélen, dübörög a B-közép. A vízilabdás-kézilabddás vezérdrukker, Cattani 48. születésnapját ünnepli, köszöntik őt is külön. Boldog Születésnapot kíván a SZEGEDma is!

17.55: A bemutatások következnek rövidesen. Az imént az újonnan érkezett Prcét köszöntötték.

17.50: A jelenlegi svéd légiós, Jonas Larholm a szezon végén ugyancsak elhagyja a Picket, ám nem maradunk skandináv nélkül: hétfőn mutatja be a klub új svédjét, a szélső, ugyancsak olimpiai ezüstös Jonas Källmant (kiejtési segédlet: kb. Sjellman). Hogy a zuhanyhíradó szerint beharangozott világbajnok hispán kapus, José Manuel Sierra mikor érkezik Szegedre, arról még nem szól a fáma.

17.45: Az új igazolás, Nikola Prce – aki Fero Sulc elszerződése után érkezett – 14-es mezben lép pályára, és ismét a csapat soraiban üdvözölhetjük Marko Lasicát is.

17.40: A hazai csapatban ismét ott van pár ifjú tehetség az ifiktől, a Pick II-ből. Így Nikola Stojanov (Kekezovity mezében 6-ossal), Gidai Máté, Fekete Bálint, Árpási Patrik (a Katarba igazolt Fero Sulc mezében).

17.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Pick PLER elleni bajnokija. Melegít mindkét csapat, a mieink kékben, a vendégek zöld-fekete szerelésben gyakorolnak, de ez tűnik a meccsdressznek is.

Kezdés: 18 óra!

2014-ben először lép pályára tétmérkőzésen a Pick Szeged, ráadásul hazai pályán kezdi meg a tavaszt Juan Carlos Pastor legénysége, amelyre a PLER-nél komolyabb kihívások is várnak az elkövetkező két hónapban az EHF-kupa csoportmeccseinek képében. De ne szaladjunk annyira előre! Szombat este 18 órától a PLER-Budapest egysége látogat az újszegedi sportcsarnokba, amely csak a tisztes helytállásban bízhat, bár a Tisza-parti nemzetközi alakulattal szemben már az is annak számítana, ha az őszi mérkőzésen elszenvedett 11 gólos vereséget (26-37) tudnák tartani.

Az őszi mérkőzés óta edzőcsere volt a fővárosiaknál, Zsiga Gyula október közepén távozott a kispadról, helyét az addig az ifistákat vezénylő Hutvágner István vette át, akivel az addig 0 pontos egység kétszer győzni tudott – a Cegléd és a Győr ellen -, valamint döntetlenezett az Orosházával, így 5 pontjával a 12., utolsó előtti helyen telelt. A téli átigazolási szezonban két érkezője volt a gárdának, a Gyöngyösről visszatérő Oláh Tamás, valamint az Orosházáról érkezett Lókodi Gergő személyében. A felkészülés során három edzőmeccséből háromszor nyert a pestszentlőrinci egység, a Dabas, a tata és a Vecsés gárdáját győzték le.