Atlétika: arattak a Titán fiataljai az OB-n

fedett_ob_2014_titan1aKét arany- mellett három ezüst és egy bronzérmet hódítottak el a Titán Triatlon Club újonc és serdülő korú atlétái a múlt hétvégén Budapesten rendezett Fedett pályás Magyar Bajnokságon.

“A pénteki tornatermi edzésen azt mondtam atlétáimnak, hogy négy-öt érmet várok tőlük, mivel úgy gondoltam, mindenki kiváló állapotban várja idei első bajnokságunkat. Szinte napra pontosan tíz évvel ezelőtt teljesítettük a legeredményesebb fedett pályás versenyünket ebben a korcsoportban, amelyet most túlszárnyaltunk, pedig sokkal szerényebb volt a felkészülésünk! Sem edzőtábort, sem kéthetente megtartott fővárosi edzéseket nem tudtunk finanszírozni atlétáink részére. Ennek ellenére, köszönhetően a kedvező időjárásnak, a versenyzőink megkapták a megfelelő edzésterhelést” – kezdte beszámolóját Menyhárt Zoltán edző.

“Nagyon vártam már, hogy a 2001-es évfolyam is csatlakozzon a honi bajnokságokhoz, mivel több olyan tehetség is edz nálam ebből az évfolyamból, akik majd meghatározói lehetnek a későbbiekben ennek sportágnak. Az első napon ők kezdtek, 600 méteren három szegedi leányzó rajtolt el, és közülük Répássy Hanna egészen elképesztő futással hódította el a magyar bajnoki címet. Ráadásul igen komolyan túlszárnyalta még az általam tervezett 1’40,00-ás eredményt is, pedig már ez is elég lett volna a sikerhez, lévén, a második helyezett 1’42,61-el ért célba. Kicsivel később Darabos Aliz okozott kisebb meglepetést azzal, hogy 300-on nagyot küzdve bronzérmet szerzett” – részletezte a szakember.

“A második napon mindhárom serdülő atlétám egy-egy ezüstéremmel gazdagodott a távfutók mezőnyében, de egyikük sem maradt el sokkal az aranyérmes időtől sem. Kovács Gergely kicsit későn kezdte meg szerintem a megszokott kiváló hajráját, Darabos Aliz pedig túlzottan is csak a saját futamában lévő kiváló ellenfeleire koncentrált, mert bár abban első lett, de az előző futam győztese gyorsabbnak bizonyult. Hallósy Levente lassan már megszokja a második fokot, ezúttal ismét egy erős utolsó 200 méternek köszönhette ezüstérmét. Az újonc leány 4×200-as váltónk kissé kockázatos váltásokkal ugyan, de fölényesen nyert a sprinterek között, amit nagyon meg is érdemeltek a lányok, miután egész télen szabadtéren kellett edzeniük! Ehhez megjegyzésként annyit szeretnék fűzni, hogy két arany-, három ezüst- és egy bronzérem az első bajnokságról elég bizonyíték arra, hogy ezek a fiatalok is megérdemelnék a megfelelő támogatást a város részéről…” – zárta gondolatait Menyhárt Zoltán.