Kézilabda: fölényes győzelem, második helyen telelnek a vásárhelyi lányok

2013. december 9., hétfő
HLKC 2013

Az utolsó fordulót játszották a csapatok a női kézilabda NB II őszi idényében. A vásárhelyi lányok kiütéses győzelmükkel feltették a koronát az egész őszi szezonban nyújtott remek teljesítményükre. A kistelekiek Békéscsabán vendégszerepeltek és - mint az egész ősz folyamán - ezen a találkozón sem fogadta őket kegyeibe Fortuna. A makói lányok szabadnaposak voltak.

Vásárhelyen már a találkozó előtt is biztos volt, hogy az utolsó őszi forduló eredményétől függetlenül dobogós helyen telelnek a HLKC lányai. A zárófordulóban az utolsó helyen álló, igen tehetséges, de nagyon fiatal Központi Sportiskola csapata látogatott a Hódtói Sportcsarnokba. Tószegi két bombagólja adta meg a találkozó alaphangját, de a fővárosi fiatalok öt percig állták a versenyt a hazaiakkal. A következő öt percben azonban

Krumesz, Török Bianka, Sajtos, Becsei

Németh

is betalált és máris hét gól volt a hazaiak előnye (10. perc: 9-2). A magabiztos vezetés talán a kelleténél jobban megnyugtatta a hazaiakat, míg a vendégek válláról levette a felelősség terhét és némileg faragni tudtak tetemes hátrányukból (15. perc: 12-7). A három sérült játékosát ezúttal is nélkülöző hazaiak húzóemberei - Tószegi, Németh, Török és Sajtos - azonban egy fokozattal feljebb kapcsoltak és a következő tíz percet 7-0-ra nyerték, miközben kapujukban a csereként beállt kapus,

Kothencz

lehúzta a rolót (25. perc: 19-7). A félidő hajrájában a hazaiak két fiatalja,

Fürcht

Szabó Patrícia

is két-két gólt ért el és 13 gólos előnnyel vonulhattak pihenőre a vásárhelyiek. Szünet után a hazaiak cseresora kapott lehetőséget Gaál Adrienn játékos-edzőtől és a kezdők közül csak egy-két játékos volt egyszerre a pályán. Ez a felállás a vendégeknek annyiban kedvezett, hogy nem nőtt lényegesen a különbség a hazaiak javára (36. perc: 26-13, 43. perc. 45. perc: 34-18). Az utolsó tíz percet ismét alaposan megnyomták a hazaiak és bár közel álltak a húsz gólos vezetéshez (52. perc: 37-18, 55. perc: 38-19), de ekkor már többször is hiba csúszott a támadások befejezésébe, így ez nem jött össze. Összejött viszont a negyven lőtt gól, így a nézők vastapsa méltán szólt a fiatal hazai együttesnek.

Női kézilabda NB II délkeleti csoport 11. forduló:

Hódmezővásárhelyi LKC - KSI SE 40-21 (23-10)

Hódmezővásárhely. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.

HLKC:

Molnár M. - Krumesz R. 1, Németh Zs. 7(1), Török B. 5, Gaál A., Tószegi K. 7, Sajtos D. 6.

Kothencz (kapus), Becsei 4, Szabó P. 3(1), Fürcht 6(1), Török M 1.

Játékos-edző:

Gaál Adrienn.

KSI SE:

Miklós K. - Kőházi 2, Rausch 1, Nagy C. 2, Kruzslicz B. 6, Szabó E., Imre Zs. 1.

Bakó (kapus), Bagi K. 3, Rácz A. 2, Bencze B. 2, Bacsa F. 1, Kiefer G. 1, Nagy P., Kovács K., Bozó D.

Ökrös Csaba.

3/3, ill. -/1.

2 perc, ill. 2 perc. Gaál Adrienn játékos-edző:

"Ellenfelünkről tudtuk, hogy nagyon fiatalok, de nagyon tehetségesek. Az ősszel az is bebizonyosodott, hogy mi is tudunk nagyon szélsőségesen játszani, így szándékosan nem mondtam azt, hogy ennek az összecsapásnak mi vagyunk a nagy esélyesei. Ugyanakkor bíztam benne, hogy a mérkőzés alakulása lehetővé teszi számunkra, hogy fiataljaink is több lehetőséget kapjanak a korábbiaknál. Ez be is következett és nagyon örültem egyrészt annak, hogy bizonyítani tudtak, másrészt annak, hogy ilyen nagy arányú győzelemmel zártuk az őszi idényt."

Juniorok:

Hódmezővásárhelyi LKC - KSI SE 22-32.

Békéscsabai ENKSE II. - Kisteleki KK 23-22 (10-14)

Békéscsaba. Vezette: Major G., Takács T.

Kistelek:

Száva Á. - Bárkányi Cs. 7 (1), Lajos B. 2, Sándor F. 4, Juhász S., Sándor L. 3, Sándor P. 6.

Gera P. (kapus), Tóth K.

Onozó István.

2 perc, ill. 2 perc.

1/2, ill. 1/3. Onozó István:

"Győzelmi esélyt szalasztottunk el, ma a szerencse sem volt mellettünk."

Juniorok:

Békéscsabai ENKSE II. - Kisteleki KK 36-6.

A 11. forduló további eredményei:

Csorvási SK - Orosházi NKC II. 32-26, Szeghalmi NKC - Szarvasi NKK 27-38, Lajosmizse NKK - Túrkevei VSE-Lechler 40-31. A Maros-menti NKSE szabadnapos volt.

A bajnokság állása az őszi idény után:

1. Szarvasi NKK 10 7 3 0 315-237 17 2. Hódmezővásárhelyi LKC 10 7 2 1 292-240 16 3. Orosházi NKC II. 10 7 1 2 338-281 15 4. Maros-menti NKSE 10 7 0 3 273-243 14 5. Csorvási SK 10 6 1 3 262-245 13 6. Békéscsabai ENKSE II. 10 5 0 5 265-277 10 7. Lajosmizse NKK 10 4 1 5 292-298 8* 8. Szeghalmi NKC 10 3 1 6 292-323 7 9. Kisteleki KK 10 2 1 7 237-275 5 10. Túrkevei VSE-Lechler 10 1 1 8 244-266 3 11. KSI SE 10 0 1 9 225-350 1 * egy büntetőpont levonás A bajnokságban most két és fél hónapos szünet következik. A tavaszi idény február 23-án rajtol, amikor a vásárhelyiekhez az orosháziak, Kistelekre a lajosmizseiek látogatnak, míg a makói lányok a Túrkeve csapatát fogadják. A rendkívül kiegyensúlyozott bajnoki küzdelem izgalmas tavaszt ígér. Az élmezőnyben az első és az ötödik helyezett között - amelyben ott találhatók a vásárhelyi és a makói lányok is - mindössze négy pont a különbség. A kistelekiek sok nehézséggel küzdve, balszerencsés őszön vannak túl, így egy lényegesen jobb tavaszi szerepléssel is csak a hatodik helyezésre lehet esélyük.