Kézilabda: a vártnál nehezebb győzelem Tunézia ellen

2013. december 9., hétfő
Görbicz Anita

A magyar női kézilabda-válogatott nehezen győzött Tunézia ellen a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának hétfői 2. fordulójában.

A meccs nem hozta lázba a szurkolókat, csupán néhány tucat magyar szimpatizáns érkezett Újvidékre. A 4. percig kellett várni az első gólra, majd

Jauadi

Kovacsicz

gólpárbaja következett, aminek előbbi sérülése vetett véget. A ferencvárosi szélső nem állt le, csapata nyitó öt góljából hármat vállalt. Később

Görbicz

vette át szerepét, de mivel a védőfal nem zárt megfelelően, így változatlanul szoros volt az állás.

Kisst Herr

váltotta a kapuban, ám

Dauadi

ellen neki sem ment. A 24. percben a látványos súlypontemelkedéssel bíró tunéziai átlövésével lett 12-12. A szünet előtt Kovacsiczot kétszer,

Szekerest

egyszer kiállították, majd

Szucsánszki

kettős emberhátrányban betalált. Az afrikai együttes két napja a románok ellen összesen 17-szer volt eredményes, most félidőben már 15 gólnál járt. A második felvonás elején rövid időre megint a tunéziaiaknál volt az előny, ám utána rendezte sorait a Hajdu-csapat, és sorozatban négyszer talált be. A magyar csapatot ez sem nyugtatta meg, a lelkes ellenfél pedig még emberhátránya alatt is az egyenlítésért harcolt, Görbicz pedig két büntetőt hagyott ki. Mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, a 20-18-as magyar vezetés "befagyott" a félidő derekán. Erről az afrikaiak léptek el előbb, ráadásul

Tomorit

kiállították és Szucsánszki hétméteres rontott. A kilencperces magyar gólcsendet ki is használták a tunéziaiak, és az 51. percben átvették a vezetést. Végül

Triscsuk

betalált, a hajrában pedig Tomori góljaival használta ki a magyar együttes

el-Gaui

kiállítását, ez pedig eldöntötte a találkozót.

Hajdu János

szövetségi kapitány a találkozót követően elmondta, talán időben jött ez a figyelmeztetés a csapatnak, ugyanis a folytatásban ennél keményebb csaták várnak az együttesre. "Hiába próbáltam meg sokat cserélni, nem sikerült megtalálni azt a sort, amely biztos győzelemhez segített volna bennünket" - mondta a szakvezető. A tunéziaiakat irányító

Paulo Jorge de Moura Pereira

kiemelte, többen is felülmúlták önmagukat csapatából, amely végig egyenrangú partnere tudott lenni az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatottnak. "Azért is nagy szó ez az eredmény, mert több játékosommal is csak a repülőtéren, a világbajnokságra utazás előtt találkoztam először" - tette hozzá az edző.