Gazdaságvédelmi akcióterv

Jégkorong: újvidéki gálával tért vissza a győzelmek útjára a Tisza Volán

tisza-_volan_belgradstar_mj-28Újvidéken nyert a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC csapata, Kalocsa László tanítványai a HK NS Stars együttesét ütötték ki idegenben 9-1-re a Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság 7. fordulójában.

A szegedi alakulat utoljára november 9-én, a HK Vitez elleni hazai összecsapáson nyert mérkőzést, azóta zsinórban három vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni Bosnyák Márkóék. A javítás reményében utaztak tehát a volánosok Újvidékre és a kezdést követően igen hamar magához is ragadta a kezdeményezést a magyar csapat. Varga Dávid a 15. percben szerezte meg a vezetést, majd a harmadban további három gólal terhelték meg a vendégek Ivan Belic kapuját Kis Attila és a duplázó Pilcsik Tamás jóvoltából. (0-4) A folytatásban sem volt több szerencséje a szerb gárdának, szegedi részről Egyed Máté és Ódry Tamás is betalált már, mire Luka Sibinovic révén legalább egyszer válaszolni tudtak a hazaiak. (1-6) A végjáték aztán ismét a Tisza Volán örömjátékát hozta, Ambrus Andrásék további három alkalommal zörgették meg az idő közben beállt Stefan Gnip hálóját, így a végeredmény nyolcgólos kiütés lett, amivel Kalocsa László legénysége megszakította egy hónapja tartó nyeretlenségi sorozatát.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság, 7. forduló:

HK NS Stars – Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 1-9 (0-4,1-2,0-3)
Újvidék. Vezette: Aleksic Uros, Nikolic Nemanja, Bogdan Davor, Drozdik Sandra.
NS Stars: Belic – Milojkovic, Milicevic, Cemgeri, Pajic, Sibinovic (1) – Gnip (kapus), Tumbas, Damjanovic, Kozarski, Savuljic, Pemac – Milic, Jerkovic N., Nikolic, Jerkovic J.
Tisza Volán: Balázs – Maslac, Lippai, Ambrus (2), Ódry (1), Bosnyák – Kormos (kapus), Bantovics, Varga (1), Pilcsik (2), Schellin, Egyed (1) – Szabó, Wehli, Fodor, Kis (1), Barcsik (1). Vezetőedző: Kalocsa László.
Gól: Varga (Schellin, 14:07: 0-1), Kis (Fodor, 16:04: 0-2), Pilcsik (Egyed, 17:11: 0-3), Pilcsik (Fodor, 19:31: 0-4 – emberelőnyből), Egyed (Bosnyák, 30:40: 0-5), Ódry (32:10: 0-6), Sibinovic (Tumbas, 33:28: 1-6 – emberelőnyből), Ambrus (Bosnyák, 40:25: 1-7), Barcsik (50:00: 1-8), Ambrus (54:18: 1-9).
Kiállítás: 16 perc + 3×10 perc fegyelmi büntetés (Savuljic 2, Damjanovic) , ill. 16 perc + 3×10 perc fegyelmi büntetés (Varga, Ódry, Egyed).

Szoboszlai Dominik lett a szezon legjobbja Ausztriában

A magyar válogatott játékost a bajnokságban szereplő klubok vezetőedzői és a elnökei szavazatai alapján választották legjobbnak.

Forma–1: Bottas nyerte az idénynyitó Osztrák Nagydíjat

A koronavírus-járvány miatt csaknem négy hónapos csúszással kezdődött az idény.

Bemutatták a kézilabda Bajnokok Ligája új trófeáját

A “robotkar” helyett ezentúl egy hálóban landoló labdáért küzdenek majd Európa legjobb kézilabdacsapatai.