Jégkorong: újvidéki gálával tért vissza a győzelmek útjára a Tisza Volán

2013. december 15., vasárnap
tisza-_volan_belgradstar_mj-28

Újvidéken nyert a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC csapata, Kalocsa László tanítványai a HK NS Stars együttesét ütötték ki idegenben 9-1-re a Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság 7. fordulójában.

A szegedi alakulat utoljára november 9-én, a HK Vitez elleni hazai összecsapáson nyert mérkőzést, azóta zsinórban három vereséget voltak kénytelenek elkönyvelni Bosnyák Márkóék. A javítás reményében utaztak tehát a volánosok Újvidékre és a kezdést követően igen hamar magához is ragadta a kezdeményezést a magyar csapat.

Varga Dávid

a 15. percben szerezte meg a vezetést, majd a harmadban további három gólal terhelték meg a vendégek

Ivan Belic

kapuját

Kis Attila

és a duplázó

Pilcsik Tamás

jóvoltából. (0-4) A folytatásban sem volt több szerencséje a szerb gárdának, szegedi részről

Egyed Máté

Ódry Tamás

is betalált már, mire

Luka Sibinovic

révén legalább egyszer válaszolni tudtak a hazaiak. (1-6) A végjáték aztán ismét a Tisza Volán örömjátékát hozta, Ambrus Andrásék további három alkalommal zörgették meg az idő közben beállt

Stefan Gnip

hálóját, így a végeredmény nyolcgólos kiütés lett, amivel

Kalocsa László

legénysége megszakította egy hónapja tartó nyeretlenségi sorozatát.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság, 7. forduló:

HK NS Stars - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 1-9 (0-4,1-2,0-3)

Újvidék. Vezette: Aleksic Uros, Nikolic Nemanja, Bogdan Davor, Drozdik Sandra.

NS Stars:

Belic - Milojkovic, Milicevic, Cemgeri, Pajic, Sibinovic (1) - Gnip (kapus), Tumbas, Damjanovic, Kozarski, Savuljic, Pemac - Milic, Jerkovic N., Nikolic, Jerkovic J.

Tisza Volán:

Balázs - Maslac, Lippai, Ambrus (2), Ódry (1), Bosnyák - Kormos (kapus), Bantovics, Varga (1), Pilcsik (2), Schellin, Egyed (1) - Szabó, Wehli, Fodor, Kis (1), Barcsik (1).

).

16 perc + 3x10 perc fegyelmi büntetés (Savuljic 2, Damjanovic) , ill. 16 perc + 3x10 perc fegyelmi büntetés (Varga, Ódry, Egyed).