Vízilabda: nyögvenyelős A-Híd-győzelem a BVSC ellen + FOTÓK

2013. november 8., péntek
szeged_beton_bvsc02_gs

Hozta a kötelezőt az A-Híd Szeged, de megizzadt Vincze Balázs egysége a lelkesen játszó BVSC ellen péntek este.

Nehezen indult a találkozó az A-Híd Szeged VE együttesének mestere, Vincze Balázs korábbi egysége a BVSC ellen. Bár Juhász Zsolt megszerezte a vezetést a hazai gárdának, és ötméteresből történt duplázásakor is újfent előnybe került a Szeged, a második negyed folyamán kellemetlen meglepetésként 3-2-re fordítani tudott a Sydney-i olimpiai bajnok Märcz Tamás dirigálta alakulat. Ugyan ez nem tartott sokáig, Hegedüs Gábor két szép találatával visszavette a szünetre az előnyét a házigazda, ehhez kellettek Molnár Dávid kapusbravúrjai, valamint a zuglóiak pontatlanságai is támadásban. Fordulás után úgy nézett ki, sima ügy lesz a szegedi győzelem, dacára annak, hogy a csapat ászai nem nagyon brillíroztak - Molnár Tamás azonban párszor villant, kétszer be is talált gyorsan, hiába kapaszkodtatta Nyéki Balázs az ellenfelet. Ám továbbra sem lett sima a meccs: az emberelőnyeit jobban kihasználó vendégcsapat egyetlen pillanatra sem adta fel, s végig nagy küzdelemre késztette a mieinket, akik a végjátékban tudtak csak megnyugtató, háromgólos előnyre szert tenni, miután a meccs legjobbjának bizonyuló Hegedüs triplázott, illetve Jansik Szilárd és a ma haloványabb Szivós Márton is betalált. A 9-7-es győzelem nem meggyőző, a jövő hét végén Szolnokon a magyar kupa négyes döntőjében ennél sokkal többre lesz szükség.

Férfi vízilabda OB I 9. forduló:

A-Híd Szeged VE - BVSC-Zugló 9-7 (2-1, 2-2, 3-2, 2-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Marosvári, Dodog.

Molnár D. - JANSIK SZ. 1, Szivós 1, Kunac, MOLNÁR T. 2, JUHÁSZ 2, Tóth M.

Decker, HEGEDÜS 3, Sánta, Vincze M.

Vincze Balázs.

BVSC:

Györke - Borsós, Telegdy, Kotsidis, NYÉKI 2, LÉTAY 2, MEZEI 2.

Tatár, Hajek, Nagy S. 1, Ambrus, Nagy Á., Szabó B.

Märcz Tamás.

Emberelőny:

5/2, ill. 9/5.

Ötméteres:

2/1, ill. 1/1. Vincze Balázs:

"Ha a szerdai tenisznek van jótékony hatása, az biztosan nem ma jött ki. Gratulálok a BVSC teljesítményéhez!"

Märcz Tamás:

"Izgalmas meccs volt, hiszen a negyedik negyed közepén 7-6-nál az egyenlítésért támadhattunk. Örülök csapatom jó teljesítményének!"

VÉGE: 9-7 (2-1, 2-2, 3-2, 2-2)32' Mezei most nem csavar a rosszkézszélről, hanem beveri nemes egyszerűséggel Molnár kezei között, 9-7. Juhász Zsolt emel egyet a támadóidő végén, felsőléc. Molnár véd, aztán még Sánta lő egy nagy felsőlécet, ami lepattan, de ez sincs benn. 31' Kotsidis középről mellé suhint. Szivós bekkből nagyot lő, de fölé. Jansik Szilárdot küldik ki, Molnár máris véd egy nagyot, de marad a fővárosiaknál. 30' Nyéki nagy lövése hátulról, kapufa. Szivós megúszik, ziccer, de ez is kapufa! Mezei nagy labdával csavar a rosszkézszélről, véd Molnár kapus. Szivós elől, megkapja, de nem lesz helyzet. 29' Tatár nagy helyzetben, beledől a lövésbe, oldalháló. Jansik Szilárd a túloldalon begyötri, 9-6! 28' Kotsidis bejátszását szerzi meg Sánta. Szabót szórják ki, időt kér Vincze Balázs. Szivós lövőcsele, eladja... Aztán visszaszerezzük, Szivós már nem hibáz, 8-6. 27' Víz alá vitt labda fórban, kontra, jönnek a fővárosiak, mire leírjuk, már el is adják. Szivós nagy lövése, Györke gyilkolja meg a lasztit. 26' Juhász nagyot kap Borsóstól, a másik 10-estől, de nincs kiállítás. Aztán kivédekezik. Időkérés a vendégeknél, miután Molnár Tamást küldik ki. Hege bámulatosan vadászik le egy passzt, kétségtelenül a meccs legjobbja! 25' A negyedik ráúszás... Tóth Marci elhozza. És hamar fölé is suhintunk. Decker kiáll. Mezei bevágja, 7-6. III. negyed: 7-5 (2-1, 2-2, 3-2)24' Decker most lő, Györke véd. Juhász a sarokból emel be, Hege emelkedik, és behúzza közelről, Märcz Tamás reklamál is, de nem hatja meg a sporikat, 7-5. 23' Kunac az ellenfél hatodik fórja, Létay kihasználja, 6-5. Decker flegmán veszi át a labdát bekkben, nem figyel, szerelik. Ambrus szerencsére elszórja. Bosszantó hibák. 22' Kontra ismét a mieink ellen, időt kér Märcz Tamás. Tóth Marci sodorja le Nyéki kezéről a labdát, amikor lőne. De ismét kontra ellenünk. 21' Kontra, vendégtámadás. Hegedüst szórják ki, Märcz ötöst reklamál. Telegdy melléhúzza centerből a fórt. 20' Kotsidis beadása gyenge, megvan. Jansik középről 5 méterről lő felsőlécet. Átlátszó a vendégek akciója, kapásszélen Kotsidis, Juhász könnyedén blokkolja. 19' Nyéki Balázs is eredményes most, 5-4. Tatár második hibája, mire kimegy Papesz már húzza is be centerből, 6-4! 18' Deckert küldik ki. Molnár Papesz most blokkol. Kunac passza után már nem lehet tartani Molnár Tamást centerben, elsüllyeszthetetlen csatahajó, be is veszi a Vasutas-kaput, 5-3! 17' Elhozza a lasztit a BVSC. Hiába, kibekkeljük. Hege centerbe Papesznek, aki csavar, de a kapufáról kipattan. II. negyed: 4-3 (2-1, 2-2)16' Nagy Sándor centerben remek lasztit kap, de erős a passz, kiejti, pedig már húzta volna kapura. Szegedi korner. Szivós kivár, majd lő, ahogy lecsorog az óra, véd Györke. 15' Kontra a vendégeknél is. Nem sikerül átszivárogni a BVSC nyitott védekezésén. Kunac blokkol, jöhetünk ismét, de időkérés, Szeged. Juhász passza nem jut el Papeszhez. 14' Ambrus centerben egyetlen pillanatra tisztán, azonnal kapja és csavarja, a felsőlécről vágódik le, nincs benn! Elől aztán eladjuk. 13' Nyékit küldik ki. Hegedüs ismét villan, már 4-3 ide! Kontra a lejáró BVSC-támadás végén. Tóth Márton hibázza el az akciót. 12' Szivóst küldik ki másodszor már, Nagy Sándor bevágja, 2-3. Hege a kapásszélről kipókhálózza a hosszút! 3-3! A gólnak örülünk, annak, hogy a BVSC ellen egyenlíteni kellett, nem... Jó a védekezés ismét. 11' Papesz is ront elől. Jansik ellen ötös, harcosan küzdött a lasztiért. Vincze Balázs sárga lapot kap reklamálásért. Létay lő, benn van a jobb alsóban, 2-2. Jár a labda szegedi kézről kézre, aztán sikerül elszórni. 10' Kotsidis lő, Molnár 4. védése, brávó! Kontrafault, fordul a BVSC. Mezei Tamás a kihagyhatatlant hagyja ki centerből. 9' Jansik megharcol a labdáért, megvan! Létayt második hibája, ötös, Tóth Marci kihagyja... A kipattanó megvan, de aztán elpuskázzuk a támadást. I. negyed: 2-18' Kontrafault, időt kér Vincze mester. Györke védi Tóth Marci szélső lövését balról. Időt kér Märcz is. Hege kőkeményen védekezik, ha a center fejét nem is, de a sapkáját lekapja. A bejátszás Molnár Dávidé. 7' Molnár Dávid nagyot véd megint! Kollégája szintén labdát fog, Vincze Márk lőtt. 6' Tatár gyötri a centert, ötös. Juhász lövi, egyenesen a jobb felsőbe! 2-1! Remek védekezés a kapu előtt, nem él meg a center. Kimarad a hazai támadás, Juhász kiejti a lóbált lasztit. 5' Hegedüs magasan fölé a kapásról. Juhászt küldik ki, nyakon ragadta ellenfelét. Fór, Nyéki Balázs értékesíti, a bal alsóban áll meg a lapos löket, 1-1. 4' Juhász nem várja meg, hogy fór legyen, bevágja ballal! 1-0! Kotsidis a kapásszélről, Molnár Dávid véd ismét! 3' Létayt küldik ki, Tóth fölé suhint a rosszkézszélről. Hamvába holt Vasutas-roham. 2' Nyéki középről fórban, Molnár nagyot véd! Kimarad a szegedi roham. A vendégeké is. 1' Elhozza a Szeged a labdát. Tóth elnézős bejátszása, de nem ér célba. Szivóst kiszórják. 17.25: Zajlanak a bemutatások, aztán rövidesen kezd a meccs! A vendégek kispadján Sydney olimpiai bajnoka, Märcz Tamás. A Szegedben ott van ötkarikás első egykori csapattársa, Molnár Tamás is természetesen. 17.20: A hazai csapatban két fiatal tehetség kap lehetőséget az utánpótlásból: Kiss Csaba 6-so sapkájában Lakatos Máté, Lukas Seman 13-asában Godó Norbert fog játszani. 17.15: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, ahol rövidesen kezdődik a Szeged - BVSC összecsapás!