Női futball: ezúttal nem volt esélye a bravúrra a SZAK-nak + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szegedi_ak_szombathelyi_viktoria25_gsNem tudta megismételni vasárnapi jó teljesítményét a Szegedi AK a Szombathely elleni pótolt bajnoki találkozón, a vendégek sima háromgólos győzelmet arattak.

A találkozót még a 8. fordulóban halasztották el a vendégek kérésére, akikkel vasárnap szoros, nyerhető kupameccsen maradt alul 4-3-ra a Cserenkó-csapat a magyar kupa elődöntőjébe jutásért vívott találkozón.

A vasárnapi kupameccshez képest jobban kezdett a SZAK, több helyzetet is kidolgoztak Szil Tündéék, igaz, betalálniuk nem sikerült. Aztán az első félidő hajrájához közeledve egy védelmi megingást kihasználva Marsai Nikoletta, átemelve a kinn álló Földesi Lilient, megszerezte a vezetést a vendégeknek, aminek hatására visszaesett a hazaiak játéka. Fordulás után a lehető legrosszabbul folytatódott a meccs a hazaiaknak, Nagy Dóra a 48. percben tovább növelte a vendégek előnyét. Kétgólos hátránya tudatában csökkent az elán a házigazda részéről, már nem tudták az első félidő nagy részében látott lelkes játékot hozni a szegediek. A nem száz százalékos állapotú, ezért csak csereként beálló válogatott támadó, Zimányi Kovács Anikó sem tudott segíteni a SZAK helyzetén a hátralévő időben, a félidő derekán pedig végleg eldőlt a mérkőzés, amikor Szakonyi Emese is bevette Földesi kapuját, beállítva a 3-0-s végeredményt.

Nem sokat pihenhetnek a szegedi focista hölgyek! Cserenkó Szabolcs tanítványai a múlt vasárnaptól most vasárnapig tartó időszak harmadik meccsére készülnek, amelyet az FTC ellen vívnak a hét utolsó napján 13 órától ugyancsak hazai környezetben. Ez lesz a csapat idei utolsó tétmeccse, s ennek a találkozónak sem a mieink az esélyesei, de szervezett, koncentrált játékkal és némi szerencsével nem csak elkerülhetik az őszi, idegenbeli 10-0-s vereség megismétlődését, de akár meg is szorongathatják a patinás ellenfelet. Zimányi Kovács továbbra is húzódással bajlódik, bevetése kérdéses, ám miután véget ért az U17-es bajnokság őszi etapja, így a szegediek esetleges további hiányzóik helyét az utánpótlásból tölthetik fel.

Női labdarúgó NB I 8. forduló (pótlás):

Szegedi AK – Viktória-Trend Optika FC 0-3 (0-1)
Szeged, Felső Tisza parti stadion, Fű2, 100 néző. Vezette: Gera Ferenc (Cseh Géza, Kószó Csaba).
SZAK: Földesi – Burányi (Koncz 60′), Szil, Nagy Dzs., Lévai, Harcel, Szalai, Lipták, Végh, Dudás (Sávai 78′), Kasznár (Zimányi Kovács 51′). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs.
Viktória: Dömsödi – Tóth A., Marsai, Vörös, Ferencsik, Nagy D. (Kiss Zs. 87′), Harsányi, Csidei, Szakonyi (Kun 87′), Németh R., Széles (Horváth L. 66′). Vezetőedző: Mitterstiller Csaba.
Gól: Marsai (36′), Nagy D. (48′), Szakonyi (72′).

Cserenkó Szabolcs: “Örülök, hogy egy Viktória, és a szegedi alakulat között nem 6-8 gólos különbség van már, azaz fejlődtünk, és valamennyire felnőttünk a feladathoz. Azonban azt továbbra is látni kell, hogy létszámban, és ezáltal minőségben is vannak problémáink. Vasárnap igyekszünk kibrusztolni a Fradi elleni meccset, azután egészen márciusig nem lesz bajnoki. Karácsonyig tovább edzünk, teremtornákon is tervezünk részt venni, valamint a téli átigazolási szezonban igyekszünk 1-2 játékost a szerezni, hiszen az alsóházban is kell eredmény, nem szeretnénk az utolsó két hely valamelyikén végezni.”