Labdarúgás: Szeged-Grosics K.O. a Maglódnak + FOTÓK

2013. november 23., szombat
szeged2011_maglod30_gs

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a Szeged 2011 könnyed, elegáns játékkal akkor lőtt gólt, amikor csak akart, a különbség akár több is lehetett volna.

A két csapat tudása között, főleg az első félidőben két osztálynyi különbség volt. A 6 gól mellett még több helyzete is akadt Kériéknek. Lényegében minden hazai támadás életveszélyesnek bizonyult. A Maglód két-három alkalommal jött el a szegediek előterébe. A második játékrész is lendületesen indult a Szeged 2011 részéről, majd lassan leült a játékuk, nagyobb hibaszázalékkal játszottak, de még így is kihagytak egy tizenegyest és két ajtó-ablak ziccert, ha kicsit koncentráltabbak, akkor elérhették volna akár a 10 rúgott gólt. A magabiztosságot és a gólérzékenységet meg kellene tartani jövő hétre is, a tavaszi forduló előrehozott meccsére, a Monor ellen.

Labdarúgó NB III közép csoport 15. forduló:

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Maglódi TC 7-1 (6-0)

Gyula, Grosics-akadémia, zárt kapus. Vezette: ifj. Szilágyi Sándor (Kövér Tamás, Berecz Attila)

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, B. Kapic, Markovic, Zabari, Gadó, Dombai, Kis (Geiger 46'), Csányi (Pászka 46'), Ács, Germán (Kovács 77'). Vezetőedző: Nyilas Elek.

Maglód:

Gecse (Dezső 36') - Lanczkor, Szőke, Prókai, Murinai, Budafai, Németh, Bornemissza, Baranyai (Vincze 55'), Polyák, Rábold. Vezetőedző: Gyurik József.

Germán (5', 7', 29', 40' ), Dombai (14'), Markovic (23'), Geiger (47'), illetve Lanczkor (85').

Prókai (7') Polyák (34'), Németh (54'), Lanczkor (64'), Vincze (67').

Prókai (61'). Nyilas Elek:

A tabella alsó harmadában lévő csapatok ellen vesztettünk el több pontot is, ezért most főleg mentálisan készültünk fel, hiszen fizikailag nincsenek gondjaink. Az első félidőben nyújtott teljesítményünk tükrözte, hogy mennyire sikerült. A második félidőben a játékunkat lassúvá tette az a rudat alatti megnyugvás, amit a nagy arányú vezetés hozott. Az eddig gyűjtött pontjaink imponálóak, ha az 5 ikszünkből kettőt-hármat győzelemmé formálunk a következő 15 meccses szezonban, akkor komolyan harcban lehetünk a bajnoki címért.

Germán Tamás csapatkapitány és Kéri Tamás a mérkőzés után odajöttek kollégáinkhoz, hogy a csapat nevében az online tudósításon keresztül köszönjék meg a szurkolást az ultrának.VÉGE
90'
Vége a meccsnek.
87'
A hazaik pontatlanul játszanak, már a lefújást várhatják.
85'
Geiger és Molnár nem értették meg egymást, Lanczkor elcsípte köztük a labdát, és 6 méterről a kapuba passzolt. 7-1
80'
Murinai oldalsó szabadrúgása száll el a fejek felett, a másik oldalon Pászka ugrik ki a leshatárról ziccerben... lesről, lendül a partjelző zászlója.
77'
Kovács érkezett Germán helyére.
75'
Geiger fejelte előrevetődve lábon Dezső kapust 2 méterről.
74'
B. Kapic futott neki és izomból, 1 méterrel a kapu fölé bombázott.
74'
Németh kezezett a 16-oson belül.
72'
Több hosszabb indítást kell elhalásznia a maglódi védőknek a beinduló szegedi támadók elöl, újabb helyzet egyelőre nincs.
67'
Durvulnak a vendégek, Vincze is lapot kap, Ácsnak lépett oda.
64'
Lanczkor sárgul be.
63'
Két szegedi helyzet, a veszélyesebb Zabari szabadrúgása, csak centikkel mellé.
61'
... és villant is nyomában a piros.
61'
Prókai kapta meg második lapját...
61'
Geiger játssza tisztára magát, de hátba lövi a védőt 7 méterről.
58'
Pászka lőtt 23 méterről, beleléptek, így könnyedén szedte fel Dezső a labdát.
55'
Vincze a pályán Baranyai helyett.
54'
Németh lapot kapott.
51'
Pászka élesen tekeredő szögletét üresen fejelhette meg B. Kapic, de nem tudott jól bólintani, elcsúszott a fején a játékszer.
47'
Dombai forintos labdája szállt jobbról át a hosszún felfutó Geigerhez, lekezelte a támadó azt fejjel maga elé tette, a védőt egy csellel elküldte és közelről kilőtte a rövid alsó sarkot. 7-0
46'
Cserék a szünetben. A hazaiaknál Geiger és Pászka jött fel, Kis és Csányi ment le. A vendégeknél Polyákot váltotta Makovi.
46'
Úton a labda.
SZÜNETAz ultrák valószínűleg már elhagyták a pálya környékét.
45'
Kitört a szünet. A Szeged-Grosics lényegében megnyerte a találkozót.
44'
Több szabálytalanság tarkítja most a meccset, a Maglód próbálkozik, de láthatóan egyre többen adták fel.
40'
Bal oldali szögletet fejel 5 méterről, tanári módon a felsőbe Germán. 6-0
A szurkolók hangját hallani lehet, még a pálya környékén vannak.
36'
Kapuscsere. Gecse helyett Dezső jött.
34'
Polyák kap sárgát.
32'
Jobbról teker a Maglód, két méterre a kaputól esik rá egy csatárlábra a labda, de elpattan.
29'
Kéri ment el jobb oldalon, beadott, a kifutó kapust és a fejelni igyekvő védőt is előzi Germán. 5-0
Megérkeztek a rendőrök, és elvezetik a kerítéstől a szurkolókat.
26'
Germán iramodik meg jobbról, a kapus elé érve keresztbe-előre passzol, Csányinak kicsit hosszú.
24'
A gól után a maglódi tréner elküldte melegíteni a cserekapusát.
23'
Kis lő kapura 16 méterről, lecsúszik kissé, de Markovic jó helyen, a jobb kapufától 3 méterre beleteszi sarkát. 4-0
20'
Áll a játék egy percet, füstbomba repült a pályára. Feldobással folytatódott a játék. A hangosbemondó inti nyugalomra a szurkolókat.
18'
Az első vendéglehetőség egy szöglet, amit könnyedén fejelnek ki a hazaiak.
Az ultrák a maglódi kapu mögött a kerítés és a bokrok között foglalták el helyüket. Szurkolnak tovább.
15'
Dombai a jobb összekötő helyéről egy tapsot érdemlő bombát ereszt meg.
14'
Zabari futott fel mélységből a lesre játszó védelem mögé, jobbról középre passzolt Domba előre csúszva passzolt a hálóba. 3-0
12'
Szegedi nyomás alatt a Maglód, a félpályán eddig egyszer jöttek át.
A gólnál néhány szurkoló leugrott a kerítésről, de rendben vissza másznak a biztonságiak kérésére, majd a kerítés mögött a kapu mögé vonulnak
8'
A sértett biztosan lövi a jobb alsóba a labdát. 2-0
7'
Prókai sárgát kap.
7'
Germán előz, hátulról felvágják a 16-oson belül, tiszta tizenegyes.
5'
Ács bal oldalsó szabadrúgását a rövid oldalon 7 méterről Germán csúsztatta a hosszú ficakba. 1-0
3'
Egy jobbról érkező visszagurítást Zabari lő kapura 18 méterről, egy méterrel mellé.
Görögtüzekkel üdvözölték a csapatot, a kerítés mögül rakéták is repültek a magasba, a megszokott rigmusokkal biztatják a csapatok.
1'
A Maglód kezdett.
A szurkolók felültek a kerítésre, onnan szurkolnak, közel 70-80 fő lehet. Közben megérkeztek a szurkolók, a hangjukat már hallani kerítésen kívülről12.58: Kivonulnak a csapatok, a Szeged-Grosics kék-fekete, a vendégek világoskék-fehér szerelésben küzdenek majd. 12.50: Már a kapusokat tesztelik mindkét oldalon, legutóbb Ács Levente lőtt 18 méterről laposan egy csattanós, kapufás gólt, valami hasonlót el tudunk képzelni 15 perc múlva is. 12.45: Kissé szeles, de napsütéses az idő, 10 fok körüli hőmérséklet, a csapatok már labdával pörgetik a melegítést. A lelátón a sajtón kívül még 4-5 ember mozog. 12.30: Megkezdték a csapatok a melegítést a Grosics Akadémia nagypályáján, ahol az MTK elleni kupameccshez hasonlóan ismét zárt kapus mérkőzés lesz. Ennek ellenére egy busznyi szegedi szurkolót láttunk az országúton. Kezdés: 13 óra! Beharangozónk itt olvasható!