Vízilabda: parádés pólómatinén nyerte a Szeged a megyei rangadót + FOTÓK

2013. október 26., szombat
betn_szentes_mj 02

Könnyed játékkal, végig kézben tartva a mérkőzést pólógálát tartott a Szeged a Szentes elleni megyei rangadón.

Az első pillanattól kezdve sem hagyott kétséget Vincze Balázs együttese a biztos győzelem felől, s az idén gyengébb vendégek nem is tudtak érdemi ellenállást kifejteni. Az első negyed szegedi gólparádéja meghatározta a mérkőzés képét, s ugyan a folytatásban a Szentes is mind többször betalált, a szünetbeli 11-4-es szegedi vezetés után újabb lehengerlő etapot produkáltak Szivós Mártonék - világbajnokunk a mezőny legeredményesebbjeként ötször zörgette meg az ellenfél hálóját. A végén simán belefért a második negyedhez hasonló adok-kapok a gólok terén, s végül az emberelőnyös helyzeteiket is jó százalékkal kihasználó szegediek könnyedén győztek 22-10-re. Az igazi megmérettetés jövő vasárnap, november 3-án vár Kiss Csabáékra: 13 órától a Szolnoki Dózsa lesz az ellenfél az újszegedi sportuszodában.

Férfi vízilabda OB I 7. forduló:

A-Híd Szeged VE - Valdor Szentesi VK 22-10 (7-1, 4-3, 7-2, 4-4)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kovács Cs. T., Füzesi Zs.

Nagy V. - Kiss Cs. 1, JUHÁSZ 1, Decker 2, Seman 1, HEGEDÜS 3, SZIVÓS 5.

Molnár D. (kapus), Kunac 1, MOLNÁR T. 3, Vincze M., Tóth M. 2, Sánta, Jansik 2.

Vincze Balázs.

Szentes:

Horváth A. - Nagy M., Németh D., KISTAMÁS 4, Hegedűs I. 1, Kiss Gy., Kolarik 2.

Horváth T. (kapus), Hegedűs B. 1, Fanfani, Józsa 1, Szabó L., Pellei, Keresztes 1.

Fülöp Tibor.

Emberelőny:

13/10, ill. 6/2.

Ötméteres:

3/3, ill. 1/1.

Németh D. (15'), Hegedűs B. Vincze Balázs:

"Elsősorban támadásban sikerült olyan helyzeteket kialakítanunk, amelyeket edzéseken gyakoroltunk, s egy-egy szünetben vagy időkérésnél megbeszéltünk, s ezek nagyrészt kiválóan is sikerültek."

Fülöp Tibor:

"Gratulálok a szegedieknek, sokkal jobbak voltak nálunk."

VÉGE! 22-10 (7-1, 4-3, 7-2, 4-4)32' Kiss Csaba szépen szerel. Szivós remek megmozdulása után Kistamás megy ki, Kunac azonnal bedobja közelről a kapus hóna alatta a rövidbe! 22-9! Szép volt, fiúk! - skandálják az ultrák. Hegedűs István még kozmetikáz, Józsát kiszórják még, de 22-10 a vége a parádés pólómatinénak! 31' Keresztes István szépít, 21-9. Rossz a támadás, Horváth Tamásé a labda. Szentesi tájmaut. 30' Elfáradt a Szentes, lemegy a támadóórájuk. Jansik büntetője, ez is bent, 21-8. Kiss Gyula a kapunak háttal, mi lesz ez, ha nem svédcsavar? Az is, de Molnár is látja, véd a fiatal szegedi kapus. 29' Hegedűs Istvánt állítják ki, időt kér Vincze Balázs. Szivós kiejti, majd összeszedi, passzol, Decker a sarokvasat lövi szét. Kiss Csaba ismételhet, véd a kapus egy nagyot. 28' Kolarik újabb átlövése ér gólt, 20-8. Szivós térül-fordul, fogják, ballal próbálkozik, felsőlécre pattan a laszti. Molnár Dávidnál ér véget a szentesi támadás. 27' Hege szerez visza egy leadott labdát. Érik a huszadik! - skandálják az ultrák. Nagy Márton ellen büntető, Juhász Zsolti bevágja a bal felsőbe! 20-7. 26' Szivós 5. gólja! 19-6! Seman büntetőhibája, Kistamás beveri az ötöst, 19-7. 25' A Szentes hozza el. Kistamás cseles bejátszása pontatlan. Semant szerelik centerben. Kontra, jöhetünk. III. negyed: 18-6 (7-1, 4-3, 7-2)24' Kontrában hal el a szentesi roham. A Kunacnak szánt passz hosszú, eladjuk. Újabb kontra, most nem rontjuk el, Tóth Marci fejezi be ismét! 18-6. Másodpercek a negyedből, szentesi tájmaut. Semmi. 23' Juhász osztja a menetrendszerű gólpasszát, Papesz benn centerben, kegyetlenül lehúzza, behúzza a hosszú alsóba! 16-6! Kézről kézre járatja a labdát a Szeged, Tóth Marci meglövi első gólját, 17-6! 22' Juhász labdaszerzése, de aztán a vendégeké- Kiss Gyula lövését kornerre védi Molnár. Kistamás lehetőségénél tehetetlen a kapus, 15-6. 21' Keresztest kiszórják, időt kér a Szeged. Parádé! Tízközte, miután Juhász élesen belövi a sarokból, centerben Kiss Csaba belegyinti a villámgyors labdát. Számolnak az ultrák, tíz, tíz, tíz! 20' Kunac blokkja. Juhász labdáját Szivós két emberrel a nyakán megúszva is bevágja, 14-5! 19' Kolarik óriási gólt pattint egy-egy eredménytelen támadás után rosszkézoldalról, 12-5. Tanári játék, ahogy a szpíker mondja, Szivós bekkből centerbe, Hege meg átveszi, belövi! 13-5! 18' Kiss Csaba kiáll. Hege pedig labdát szerez, elúszik a szentesi fór. A hazai attak a kapusnál ér véget. Páros kiállítás, a két Kisst szórják ki, Gyulát a vendégektől, Csabát a mieinktől. 17' Kapuscsere mindkét oldalon, itthon Molnár Dávid, a vendégeknél Horváth Tamás a ketrec előtt. Jansik Szilárd fel is avatja a szentesi 1-est, 12-4! II. negyed: 11-4 (7-1, 4-3)16' Hegedűs Bencét kizavarják, mire kimegy, addigra Decker centerből behúzza a nagy játékot! 11-4! Egy eredménytelen szentesi és szegedi attak, majd egy távoli löket a vendégektől Nagy Viktornak. 15' Németh Dániel pontozódik ki egy büntetőhibával. Szivós beveri az ötöst! 10-3! Kistamás góljával fórból kozmetikáz a Szentes, 10-4. 14' Kolarikot küldik ki, aztán majdnem eladjuk a labdát, de Juhász megmenti, centerbe Molnár Tamásnak, akinek nagy lövését védi Horváth Alex. Hegedűs Bence szépít a túloldalon, 8-3. Seman gólja nem ér, már szabaddobás. De aztán Decker centerből már igen, 9-3. 13' Egy támadás ott, egy itt, gól nincs, csak határozott védekezés. Pellei Frank passzát Kunac szerzi meg. Időközben eredmény a SZUE-ből a női magyar kupa Szeged - Szentesről: a vendégek nagy csatában 12-11-re diadalmaskodtak.12' Kistamás emelkedik és nagy gólt lő át a védelmen, és a kapufa segítségével, 7-2. Decker is remekül lő át a védők felett, kapufás ez is, táncol ismét a laszti a hálóban, 8-2. 11' Józsa is centerben, közelről lőne, Viktor véd! Kiss Csaba szabaddobhat az ellene történt fault után, óriási kapufa. 10' Decker szed le egy passzt. Sánta kap centerbe játszott labdát, de szerelik. 9' Juhász hozza el a lasztit. Kontra. Józsa a kapásszélről a rövidre, Nagy Viktorba lő, jól zárta a szöget világbajnok kapusunk. I. negyed: 7-1 (7-1)8' Józsa centerből felsőléc. Tóth Marci félpályáról olyat lő, hogy zsinóron húzzák, védi a kapus. 7' Mire feleszmélünk, meg mire a Szentes is feleszmél, már 6-1 Papesz góljával ide! Vendéggól, de nem ér. Vincze Balázs időt kér, a zsűriasztal nehezen fogja az adást... Szivós csuklóból pattint le a bal alsóhoz, naná, hogy ez is a hálóban táncol! 7-1! 6' Kunac küzd a lasztiért, aztán járatjuk, majd ahonnan az előbb a horvát, most Szivós durrant, ez a felsőlécről pattan le, de a kapus csak bentről tudja kiütni, 5-1! Jó kapus és a szerencse: Nagy Márton lövésére jól mozdul Nagy Viktor, tol is rajta egyet, kapufa. 5' Lemarad a kapus a gyors passzról, amit Kunac kap, a horvát szintén hétről durrant, pattintott löket, védhetetlenül csapódik fel a léc alá! 4-0! Időt kér a Szentes. Józsa Tibor szépít, 4-1 fórból. 4' Erős passzok, Hegedűs kapja kapáshátsóban és irtózatos nagy gólt lő hét méterről! 3-0! Jó védekezés. 3' Kistamás kapna jó passzt Kolariktól, de kicsúszik a kezéből a laszti, Nagy Viktoré. Seman centerből, 2-0! Decker megy ki, szentesi fór, Nagy nagy reflexe! 2' Nagy Viktor véd egy lövést. Hegének belekaphattak a szemébe, áll a játék egy fél percig. Némethet kiszórják, Hege szeme pedig rendben lehet már, mert azonnal kihasználja a fórt, 1-0! 1' A Szentes hoza el, de Decker szerez, jöhet a Szeged! Hiába, nem sikerül feltörni a Kurca-parti reteszt. 12.00: Most kezdődik a csapatok bemutatása, egy keveset csúszunk az elhúzódó előző meccs miatt. 11.55: Lassan véget ér a bemelegítés, az ultrák is elkezdtek hangolni. 11.50: Erős összeállításban játszik a Szeged, tulajdonképpen a legerősebben, az ifjak közül is azok vannak a keretben, akik szoktak. A vendégeknél egyébként két légióst találunk a montenegrói Bozo Fanfani és a szlovák Martin Kolarik személyében. 11.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportuszodából, ahol rövidesen Szeged - Szentes férfi pólórangadó kezdődik! Az SZVPS - UVSE OB I/B-s derbi most ért véget, 16-12-re a fővárosiak győztek, akiket az a Godova Gábor irányít, akivel a szegedi női csapat 2011-ben kupaezüstöt nyert. Kezdés: 12 óra!

A megyei rangadó aligha okozhat különösebb nehézséget a Szegednek, hiszen az egypontos szentesiek a komolyabb alakulatoktól és a középcsapatnak számító ellenfelektől is rendre sok góllal kikaptak. Egyetlen alkalommal tudtak csak meglepetést okozni: a nyitó fordulóban 10-10-es döntetlent játszottak az erősebb kerettel bíró Debrecennel. E bravúrt ma aligha ismétlik meg a Kurca-partiak, még úgysem, hogy Vincze Balázs vezetőedző vélhetően több fiatal tehetségnek is lehetőséget biztosít majd az utánpótlásból. A keretből a korábban hátfájással küzdő Aljosa Kunac már bevethető lesz a délben kezdődő megyei pólóderbin, amelyre a korábbi matinékhoz hasonlóan ingyenes a belépés.