Kézilabda: tíz percig volt szoros a veretlenek rangadója + FOTÓK

2013. október 5., szombat
pick_csurgo_mj 14

A Pick Szeged simán nyerte a veretlenek csatáját a Csurgó ellen. A szünetben már hattal mentek a Pastor-legények, s a második félidő elején bebiztosították diadalukat.

Az NB I három veretlen csapatából kettőnek, a Pick Szegednek és a Csurgónak a szombat esti rangadója csak durván tíz percig, 4-3-ig volt szoros, ezt követően 2-3 gólra lépett el a hazai csapat, amivel egy darabig tudta tartani a lépést a csurgói alakulat, ám a szünetre már hat volt közte. A Pick első félidei eredményes játékából oroszlánrészt vállalt Mikler Roland a kapuban, míg mezőnyben Niko Mindegía és a sérüléséből felépült Ilyés Ferenc remekelt. Fordulás után aztán gyorsan eldőlt a találkozó: hét perc alatt meglett a tízközte, s valódi csapatként működve, különösen kiemelkedőbb teljesítmény nélkül, remeklő Tatai Péterrel a kapuban tovább parádézott a hazai gárda, amely végül simán és megérdemelten nyert 12 góllal is, még ha a különbség túlzónak is tűnhet elsőre. A vendégek légiós ászai különösebben nem villogtak, inkább csak felvillanásaik voltak szakaszonként, míg a hazaik részéről Juan Carlos Pastor fokozatosan húzta elő újabb és újabb ászait az ingujjból Vladimir Vranjes és Fero Sulc késői bevetésével. Vadkerti Attiláék legközelebb jövő szombat este 18 órától a Gyöngyös együttesét fogadják az úkszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I 8. forduló:

Pick Szeged - Csurgói KK 32-20 (16-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

Pick:

MIKLER - Vadkerti A. 1, Ilyés 4, MINDEGÍA 5, Zubai 3, Balogh 3, Parrondo 2.

TATAI (kapus), Blazevic 2, Larholm 3/3, Ancsin 3, Kekezovity 3, Vranjes 2, Sulc 1, Gidai.

Juan Carlos Pastor.

Csurgó:

Wyszomirski - Nagy M., SZÖLLŐSI 5, Borsos 2, Herbert, Pordán 2, Aguirrezabalaga 2.

Pallag (kapus), Lele 3/1, Puhovszkij 2, Oláh, Vadkerti G. 1, Gazdag 1, Golubovic 1, Országh 1.

Imre Vilmos.

4/3, ill. 1/1.

10 perc, ill. 8 perc.

Kizárás:

Borsos (3x2 perc).

VÉGE!30' Labdavesztés oitt is, ott is, zúg a "Szép volt, fiúk!" meg a "Pick Szeged". Vranjes góllal fejezi be a meccset! 32-20! És itt a vége. 29' Ancsin lop labdát, passz Blazevicnek, robog a horvát tank, tarthatatlan-védhetetlen, 31-19! Országh revánsa, 31-20. 28' Vranjes ismét, övé a harmincadik! 30-19! Zubai leteperi a somogyiak Országhát, nem meglepő módon kettő perc. 27' Szöllősi jól forog a falban, 29-19. Ünnepel a Pick-tábor, dübörögnek a dobok, csattannak a tenyerek! 26' Jön az ifjú Gidai is. Kekezovity is, ő a szélről beszállva tripláz, 29-18! 25' Mekkora játék!!! Sulc kiejti, amikor lőne, de még továbbteszi Mindegíának, aki hát mögött játssza a szélre az ütemtelen labdát, Parrondo meg köszöni, bevágja! 28-18! 24' Tatai zárja a szöget Országh előtt. Pallag keze sajog, Sulc löketét védte. Herbert indul, belemenés, Tatai védése. De hetes mégis, Lele értékesíti, 27-18. 53' Vranjes beállóból! 26-17! Tatai nagy védése! Vranjes dupláz, 27-17, ismét ott a tízes! Tombol a lelátó, Imre Vilmos lelke is, újabb időkérés. 52' Fero be is mutatkozik mindjárt, 25-16! Szöllősi beállóból, 25-17. És még Ancsin is kimehet róla, másodszor. 51' Újabb ászt ünneplünk a pályán, Fero Sulc benn! Kimaradó vendégziccer. 50' Parrondo nevét ropogtatja a szpíker, 24-15. Puhovszkij, 24-16. 49' Oda, vissza. Nincs gól, csak eladott labdák. 48' Pallagot sikerül fejbe lőni, a kipattanót Tatus gyűjti be. Ancsin, atyaég, csaknem kiszakad a kapu a padlóból (tényleg!), akkorát csattan a felsőlécen ez a sistergős bomba. 47' A csurgói Vadkerti a kapufa tövét lövi meg szélről. Hamar megszerzi a lasztit a vendégcsapat. Borsos rosszul cserél, kettő perc. Ez a harmadik, némi partvonali matek után a spori is rájön, villan is a piros. Tatai véd! 46' Tatust éltetik, újabb bravúr! Újabb ász lép be, Vranjes, hetest harcol ki a bosnyák óriás. Larholm most a fát aprítja. 45' Hörbi kap két percet. Golubovic lő, Tatai véd. 44' Jár a flipper, labda itt, labda ott. Most épp a somogyiaknál. Megint passzív a Csurgó, Vadkerti használja ki, Gábriel. Tatai bosszankodik, 23-15. 43' Marinko ismét, a szeme közé lő Pallagnak. 23-14! 42' Gazdag nem teszi meg azt a szívességet, hogy ront a szélről, 22-14. 41' Goluboviccsal csak sikerül gólt lövetni a játékvezetőknek, addig engedik a passzívot. Aztán elveszítjük a lasztit, visszaszerezzük a lasztit. Aztán megint el. 40' Zubai fogja le Borsost, megy a hiszti meg a matek, páros kiállítás. Most Ilyést is küldik Zubai után, megy is a hülyevagy... 39' Mindegía ismét, immár ötnél jár, 22-12! Mikler Ilyést indítja, akit azonban Lele ölel át. 38' Addig-addig engedik a passzívot a Csurgónak, hogy Borsos belövi. 37' Ancsin dicsőségére számolunk, hatalmas gólt ragasztott a hosszú alsóba, 21-11! Nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy leírjuk, eldőlt a meccs a második félidő elején. 36' Gazdag lő, Mikler gazdag védési repertoárjából egy újabb gyöngyszem mutatkozik meg, amint hárít Roli! Karneváli hangulat a B-középben és a lelátón, szurkolunk a köztetíznek. 35' Parondo repül be a szélről, meglökik, hetes. Pallag Péter jön a kapuba, hiába, Larholm eszén nem jár túl! 20-11. Hirtelenébe' meglépett a Pick, tájmautol is Imre Vilmos. 34' Jó védekezés, Kekezovity rohan le, emelkedik az égbe, aztán szaggatja a hálót! 19-11! 33' Messziről fut be Balogh, kapja a labdát, futtából beveri! 18-11. 32' Zubai esik be a hatosra, a labda meg a hálóba, 17-11. Mikler nagy bravúrja ismét. 31' Ahogy elcsendesednek a futballhimnusz hangjai, a Csurgó elkezdi a második félidőt. Puhovszkijról Ancsin megy ki két kényszerű percre. Aguirrezabalaga húzza vissza a rövidre a szélről berepülve, 16-11. SZÜNET!30' Pick-attak az utolsó percben. Tájmaut. Ilyés hiába lő gólt, belefújnak. Aztán a duda már a vendégek rohanásába szól bele. 29' Csurgói roham, majd Körte fantasztikus labdaszerzése, mondhatni becsúszik, de kézzel szerel! 28' Borsos áll ki két percre. Ilyés azonnal büntet, ahogy lövéshez jut, 16-10 27' Eladott labdával lódul meg Vadkerti a szegedi cséká, és mellé lövi a ziccert, pedig meg is nézte a sarkot... Pordán torolja meg a hibát, 15-10. 26' Mindegía a falba tör be, a hálóba lő be, 14-9! Jó védekezés, Mikler indít, Blazevic befejez, 15-9! 25' Pordán marad egy pillanatra üresen a hatoson, átejti a kirontó Miklert, 13-9. 24' Mikler véd nagyot a végén! Ancsin 10 méterről, elképesztő, hogyan lendül a karja - csoda, hogy a kapufa egyben marad... 23' Mindegía akad fenn Borsoson. Aztán jönnek a somogyiak. 22' Blazevic szed ösze egy sárgát, miközben a Csurgó passzívan támad, de még teheti. Aztán ellövik, fölé. 21' Ilyés küzd, passz Ancsinnak, aki repül és lebombázza a kaput, 13-8! A csurgói hispán kezéhez ragad a labda, vagy csak lövőcsel volt, mindenesetre most a földön kotorászik érte a lábak között. 20' Mindegía, mintha mindig ezt csinálná! 12-8! 19' Ancsint is lehet éltetni, ő válaszol magyarosan a fehérorosz köszönésre, 11-7! Oláh, 11-8. 18' Zubai Szabi régi cimborájával Herberttel néz farkas szemet, aztán Hörbi ugyan "leteperi", de a labda már benn! 10-6! Puhovszkij beköszön, 10-7. 17' Ilyés szekere beindult, már háromnál jár e szép átlövés után, 9-5. Mikler eksztázisban., most kitérdel egy lasztit! Lele a szeme közé céloz, ezt nem lehet fogni, 9-6. 16' Ancsin sárgul, miután megakadályozta Nagy Mátét a lerohanásban. Időkérés. 15' Hosszú Pick-attak, hiába. 14' Vadkerti-gól a szélről, szép volt Körte! 8-4! Szöllősi dönt, must vagy soha, benn, 8-5. 13' Ilyés újabb gólja! 7-4! Szöllősi labdáját szüreteli le Mikler. 12' Szöllősi gólja, 6-4. Kiváló a hangulat, remek a két szurkolótábor, a hazai vég nélkül énekel, ahogy kell, és szidja a bírókat, ha kell! 11' Hetesből Larholm ismét, 5-3. Mikler véd. Ilyést nem lehet, 6-3! 10' Aguirrezabalagának fair play- helyett fifika-díjat adunk: oda áll a forduló Mindegía elé, aki bele is megy, ahogy kell. Mindenesetre labdát szerzünk aztán. 9' Balogh kezét támasztják meg, csak szabaddobás. Ilyés lő, véd a lengyel kapus. 8' Borsos tör be és tör borsot az orrunk alá, 4-3. 7' Niko elkapja a fonalat, Piotr a kapuban a labdát nem, 4-2! Labdaszerzés, labdavesztés, Herbert hozza fel. 6' Pordán tör be a falba, 2-2. Mindegía válasza, amint átlövi az űrt a fal és a kapu között, 3-2! Mikler-bravúr ismét! 5' Keményen bekkel a Csurgó. Larholm hetesből, 2-1! 4' Leindít a Csurgó, Aguirrezabalaga, 1-1. Tombol a csurgói ultratábor, mert ilyen is van. 3' Zubai Szabi szerez vezetést! 1-0! Miklertől két bravúr! Elől kimarad a ziccer, a lengyel kapus véd, majd Blazevic ismétel, és ismét véd Wyszomirski. 2' Masszív, kemény védekezés, Puhovszkij kísérletét sáncolja a magas szegedi fal. 1' A Pick kezd, de az első roham sikertelen. 17.59: Lassan lepörög a heavy metál, és következik a kézilabda! Pillanatokon belül kezdünk! 17.55: Dübörög a lelátó, zajlanak a bemutatások, s bár Herbert Gabit nagy ováció fogadja, a jelenlegi hazai neveknél csak-csak robban a csarnok, ha a telt ház messze is van. 17.50: No persze a mieinknél sem feledkezhetünk meg a légiósokról, akik között a montenegrói Lasica is ott van már Larholmmal, Sulcal, Mindegíával, Parrondóval, Blazeviccsel és Vranjessel. 17.45: A Pick keretében ismét ott találjuk a fiatal szélsőt, Gidai Mátét, aki a Füred ellen góllal mutatkozott be legutóbb. A hazai keret teljes, legerősebb összeállításában vívja meg a nagy csatát a csurgóiakkal a Pastor-legénység. A vendégek légiós hada is bőszen edz oda lenn a pályán, a spanyol (baszk) Alberto Aguirrezabalaga, a szerb Golubovic, a lengyel Wyszomirski és a fehérorosz Puhovszkij. 17.40: Sok szertettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Pick - Csurgó rangadó rövidesen! Beharangozónk itt olvasható!