Futsal: megvan az első idegenbeli UTC-siker

2013. október 28., hétfő
utc_dunakeszi03_gs

Küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be az UTC Futsal Team idegenbeli első három bajnoki pontját a MAFC otthonában.

A közvetítés támogatója a GS-VILL 94 Kft.

Bár eleinte sok pontatlanság jellemezte az UTC játékát a MAFC vendégeként az első félidőben, mégis viszonylag hamar előnyhöz jutottak a szegediek, amit a házigazdának a játékrész derekán sikerült is egalizálnia. Ám néhány perccel később egy gyönyörű összjáték végén újfent a Tisza-partiak kerültek előnybe a szünetre (1-2). A második játékrészben többször is enyhe fölényben játszott az egyetemista gárda, ám egy gyors ellenakció végén tovább növelte előnyét Brinszky Adrián alakulata (1-3), amely ezen az estén igen összeszedett és fegyelmezett játékot nyújtott. Aztán a hajrában a létszámfölényes játékra váltó hazaiak ugyan tudtak kapaszkodni, ám a taktikájuk hátránya őket is sújtotta, s ez a végére döntőnek bizonyult. Ugyan a MAFC egyszer még betalált, ám a mérkőzést 4-3-ra az UTC nyerte, megszerezve az idei bajnokságban első idegenbeli pontjait, eddigi talán legösszeszedettebb játékával. Folytatás egy hét múlva, ugyancsak idegenben, az Aramis ellen.

Férfi futsal NB I 7. forduló:

MAFC BME Docler Akadémia - Ujszegedi TC 3-4 (1-2)

Budapest, MAFC Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Kovács G., Rózsa (Makk).

MAFC:

Laucsek - Öreglaki, Szeghy, Sivák, Kertész.

Tyukász (kapus), Kulik, Fritz, Fehér, Rajnay, Andorka, Simon, Apatini, Varró.

Marco Angulo.

UTC:

Tombácz - Bullás, Fülöp, Hegyesi, Dürgő.

Béry (kapus), Bilics, Szűcs, Végh, Ondrejó, Juhász, Berndt.

Brinszky Adrián.

Fehér (10', 36'), Szeghy (38'), ill. Berndt (6'), Hegyesi (16'), Ondrejó (24'), Bilics (37').

Szeghy (20'), ill. Végh (23'). Brinszky Adrián:

"A szezon legjobb teljesítményét nyújtottuk és parádés győzelmet arattunk egy nagyszerű MAFC otthonában, ezzel megszereztük első idegenbeli sikerünket, és továbbra is tartjuk a play-off távolságot."

További eredmények:

Dunakeszi Kinizsi FC - Colorspectrum Aramis 3-3 (2-0) Rubeola FC-Csömör - Rába ETO FC 3-7 (2-2) Kincsem Lovaspark-Nagykáta - DEAC FC 3-7 (1-3) Rákosmenti FC - Swietelsky-Haladás VSE 4-3 (2-2) MVFC Berettyóújfalu - 1. FC Veszprém

november 21. 19.30

40'

5 a 4 ellen továbbra is a hazaiak. Csak keveset kell már kibírni. Egy nagy lövés a végén, Bullás combjáról pattan mellé. Lemegy az óra, nyer az UTC!

39'

Feszült a végjáték, nagyon akar a MAFC. Minden labdát kivágnak a mieink, de az üres kaput nem is olyan könnyű eltalálni ilyen messziről.

38' GÓÓÓL... 3-4.

Oldalberúgásnál Tombácz kinn, de Fülöp eladja a labdát,

Szeghy

csap le rá, nincs is nehéz dolga, az üres kapuba lő... Buta hiba után ismét meleg a pite,

3-4

.

37' GÓÓÓL!!! 2-4!

Továbbra is 5 a 4 ellen rohamoznak a hazaiak, ám

Bilics

labdát szerez, és a saját hatosáról gurít az üres kapuba!

2-4!

Időt kér a MAFC.

36' GÓÓÓL... 2-3.

A jobb oldalról belőtt labdát a hosszún üresen álló

Fehér

kotorja be,

2-3

.

35'

Nagy a nyomás továbbra is, de tartja magát a szegedi egység. Tombácz ismét remekül véd!

33'

Dürgő szerez labdát, egész pályáról küldi az üres kapura, alig mellé!

32'

5 a 4 elleni játékra állnak át a hazaiak. No, talán most tovább növelhetjük az előnyt!

30'

Újabb MAFC akció, ez is kimarad. Egyre többet birtokolja a labdát a hazai csapat, de szerencsére náluk is vannak pontatlanságok, érződik a fáradtság is már.

29'

Növeli a nyomást a hazai csapat, Tombi ismét véd egy nagyot, Kertész lőtt.

28'

Tombácznak kell nagyot védenie egy gyors hazai ellentámadásnál.

27'

Fehér durrant rá a hatosról, Szűcsről vágódik mellé a labda. Faultokban egyébként 2-1 ide.

26'

A szöglet után remek összjáték, Hegyesi Bilicsnek, ám Igor túlhúzza.

25'

Bilics életerős lövése 15 méterről a lábak között, szögletre üti Laucsek.

24' GÓÓÓL!!! 1-3!

A félpályán szerzett labdával Végh indítja

Ondrejót

, aki 9 méterről a léc alá bombáz spiccel, a kapus még a kezét sem tudja felemelni, annyira gyors a laszti!

1-3!

23'

Végh Ariel rúgja fel Sivákot, sárga lap.

21'

Az UTC kezdi a második félidőt. Egyből egy nagy UTC-helyzet, Dürgő szépen húzza vissza Fülöpnek, aki 10 méterről suhint rá, Laucsek fölé üti.

A találkozót egyébként a helyszínen tekinti meg Sito Rivera szövetségi kapitány, illetve Frank Tamás korábbi kapitány is, aki az Aramis edzőjeként is szemléli az UTC-t, lévén jövő hétfőn Budaörsre látogatnak a Kertész utcaiak.

SZÜNET!

20'

Dürgő iramodna meg, de felvágják, ha jól látjuk, Szeghy volt, sárga a jutalma, s mivel ez a 6. faultjuk, tízméteres büntető! Bullás áll a labda mögé... kivédi Laucsek! Aztán lemegy az óra.

19'

Befújják az 5. faultot is a MAFC-nak, a mieinknél 4 van. A szabadrúgás veszélytelen.

17'

Kiegyenlítettebb a játék, nem sokat birtokolja egyik fél sem sokáig a lasztit.

16' GÓÓÓL!!! 1-2!

Bilics és Dürgő bolondítja meg a hazaiakat, majd Igor elviszi a labdát a szélen, középre ad

Hegyesinek

, aki 4 méterről a léc alá bombáz!

1-2!

15'

Kissé álmosan játszik az UTC, időt is kér Brinszky Adrián. Csinos cheerleaderek futnak be a pályára, s kezdik meg produkciójukat. Reméljük a fiúk a mesterre figyelnek.

14'

Nyomás alatt az UTC kapuja, nem igazán sikerül kitörni a szorításból. Végül Tombácz védi kertész nagy erejű löketét.

12'

Hazai szabálytalanság után UTC-szabadrúgás jöhet, de veszélytelen. A MFC dominál inkább, a mieink előtt kevesebb lehetőség adódik, és rendre hamar labdát is veszít a "fekete sereg".

11'

Juhász marad le egy labdáról, hosszú volt neki a passz. Sajnos sok a pontatlanság az UTC játékában. Faultokban már vezetünk, 3-1 ide.

Fehérnek ez az 5. találata az idei bajnokságban.

10' GÓÓÓL... 1-1.

Körbejáratják a labdát az egyetemisták, majd

Fehér Krisztián

cselez egyet befelé és 8 méterről lő, Tombácz lábbal beleér ugyan, de a léc alá csapódik így is a laszti,

1-1

.

9'

Dürgő remek megiramodása a bal oldalon, középen érkezik is Hegyesi, de elmegy előtte a labda.

7'

Remek labdát kap a hatoson belül kissé kisodródva Öreglaki, rá is szúrja, de Tombácz szögletre tolja.

Az UTC nyáron igazolt játékosának ez volt a 3. NB I-es gólja.

6' GÓÓÓL!!! 0-1!

Juhász szögletét a hatoson belül álló

Berndt

lövi a jobb alsó sarokba!

0-1!

5'

Végh labdájával indul meg Bilics, elhúzza a kapus mellett, aki azonban éppen csak, de belepöcköl, s ez elég is, hogy oda legyen a helyzet.

4'

10 méterről újabb fölé lőtt labda, Szeghy követte el, ha jól láttuk.

3'

Egyelőre komolyabban nem forognak veszélyben a kapuk, az látszik, hogy rengeteget futnak a hazaiak.

2'

Egy hazai szöglet, Öreglaki vágja fölé.

1'

A MAFC kezdi a meccset.

20.30:

A hazaiak bordó-fehér-bordó, a mieink tiszta feketében fognak játszani.

20.25:

A hazaiaknak hosszú a kispadja, 14 fős a keretük. Az UTC-nek 12 embere áll bevetésre készen, köztük a korábbi eltiltását letöltött Fülöp Tibor és Végh Ariel is. A MAFC-nál különösen Öreglaki Norbertre és Kertész Gergőre érdemes figyelni, előbbi 7 meccsen 8-szor, utóbbi 6 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját. A mieinknél a góllövőlistán Juhász Imre áll a legjobban 4 góllal.

20.15:

Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a MAFC - UTC hétfő esti futsalderbi! Már javában megy a melegítés a hazaiak sportcsarnokában. A csapat 16.15-kor indul a fővárosi túrára, a találkozó 20.30-kor kezdődik.

Idén sokkal acélosabb a MAFC, mint az elmúlt esztendőben, a tavaszi, ütőképes keretük együtt maradt, s még erősödött is a Cső-Montage-tól érkező Simon Ádámmal. A legnagyobb igazolásuk azonban kétségkívül a Győrrel tavaly bajnoki címet nyerő Marco Angulo edző, akinek munkája meg is látszik az egyetemisták teljesítményén: a Rába ETO mellett a MAFC is veretlen még idén, igaz, az utóbbi három fordulóban nyeretlenek is. Három könnyed győzelem után jött a döntetlenszéria, méghozzá a Veszprém és a DEAC - azaz verhető ellenfelek - otthonában, illetve a Dunakeszi vendéglátójaként. Jelenleg 12 ponttal a 4. helyen állnak a tabellán. Az UTC 7., legutóbb a Dunakeszivel vívtak parázs döntetlent Hegyesi Zsolték, s csak pár másodperccel a vége előtt buktak két pontot 2-5-ös állásról fordítva. Az idegenbeli meccsek idén azonban nagyon nem mennek a mieinknek, eddig nem sikerült pontot szerezni, s ez Öreglakiék ellen sem bizonyul könnyű feladatnak az este 20.30-kor kezdődő találkozón.