Futsal: "hazai" pályán is bemutatkozik az SZTE EHÖK

2013. október 7., hétfő
szakelte_noifutsal_32_ia

Egy vereséget és egy kiütéses győzelmet követően hazai pályán, komoly csatával mutatkozik be az SZTE EHÖK SE NB II-es futsalgárdája.

Az 1. körben a Vasas otthonában simán kikapott, a másodikban szabadnapos volt, a harmadik fordulóban pedig a játéknap legnagyobb arányú diadalát - 10-1 - aratta a jobb sorsra érdemes Magyar Máltai Szeretetszolgálat néven futó kisebbik monori egység otthonában

Cserenkó Szabolcs

gárdája. Az egyetemisták gólgyártását a négy találatig jutó

Ferenczi András

alapozta meg a találkozón, s ugyan

Bacher Dávid

találatát követően szépített a hazai csapat, onnantól nem volt megállás: az egyoldalú küzdelemben az említettek mellett

Veress Gábor

és a Berettyóújfalu utánpótlásából érkezett

Ertsey Zsigmond

is kivette részét a gálából a szünetig, ami 6-1-es vendégvezetésnél következett be. A folytatásban az egykor Gödöllőn futsalozó, illetve a Szolnoki MÁV FC korábbi NB III-as alakulatából is ismerősnek tűnő brazil

Carvalho Adilson

irányította MMSZ nem tudott érdemben újat hozni a meccsbe, miközben Ertsey és Bacher dupláztak, Ferenczi negyedik találata után pedig

Szokolai Tamás

zárta a sort. A szegediek így jelenleg az 5. helyen állnak az NB II Keleti csoportjában. A hétfő este 20 órakor a deszki sportcsarnokban - az SZTE EHÖK SE egységének nem sikerült Szegeden a alkalmas csarnokot találnia, mivel minden alkalmas létesítmény foglalt a hétfő esti időpontban - kezdődő találkozón azonban korántsem lesz olyan egyszerű dolguk az egyetemistáknak, mint volt a sereghajtó ellen. A jelenleg 3. helyen álló méhkeréki-békéscsabai Pioneers Viharsarki FC ugyanis korántsem könnyű ellenfél, eddigi két meccsüket egyaránt behúzták, igaz, az MMSZ és a Salgótarján egyik sem az a csapat, amely komoly ellenállást tudna tanúsítani Lukucz Mihályékkal szemben. Az elmúlt szezonban nagy csatákat vívtak a mieink a hétfő esti vendéggel: idegenben 8-5 "oda", itthon - akkor Algyőn - nagy csatában 2-1 szintén "oda" lett a vége. Az önbizalmat adó monori diadal után remélhetőleg az egyetemistáknak végre sikerül meglepniük a viharsarkiakat.