Magyar kupa: Papot vertek a szegedi lányok + FOTÓK

2013. szeptember 24., kedd
papszak_005_szzs

A hétvége bajnoki szünetében a kupában vitézkedett a Szegedi AK: Szil Tündéék Papon diadalmaskodtak a helyi másodosztályú alakulat ellen.

Az idei évben kötelező a kupaindulás az élvonalbeli kluboknak, így a Szegedi AK sem maradhatott ki a sorból:

Cserenkó Szabolcs

egységének egy nem éppen környékbeli ellenfelet, az északkelet-magyarországi Pap településének csapatát sodorta útjába Fortuna. Az NB II-ben vitézkedő nyírségiekkel - akiknek edzője,

Maximovits György

egyben a közel kétezer lelkes község polgármestere is - szemben a szegedi lányok már az első akciótól kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, és pillanatnyi kétséget sem hagytak afelől, hogy a továbbjutás kérdését a 330 km utazás ellenére sem akarják a véletlenre bízni. Nem sokat kellett várni az első szegedi gólra: a 6. percben

Szalai Ágnessel

szemben szabálytalankodtak a kaputól 22 méterre, a megítélt szabadrúgást

Szil Tünde

értékesítette, a sorfal mellett eltekerve a labdát, egyenest a jobb alsó sarokba (0-1). Két perccel később őt buktatták a tizenhatos előtt, de szabadrúgását ekkor bravúrral fogta a hazai kapus. A másik oldalon

Boros Edina

verte meg a bal szélen egy kontrából a védőjét, de a jól kimozduló

Németh Zsanett

megfogta a kiszorított helyzetből leadott lövést. A 20. percben aztán Szalai kapott egy jó ütemű indítást a jobb szélen, amelyet pontosan passzolt be középre, ahonnan az érkező Szil magabiztosan a hálóba lőtt (0-2).

papszak_006_szzs

A 25. percben egy hazai labdavesztést követően

Lipták Lilla

lőhetett kapura, majd a védőkről kipattanó labdát

Kasznár Annamária

elé tálalta, aki 18 méterről laposan a hosszú sarok mellé durrantott. Ezután egy látványos

Végh Emese

, Szalai passzjátékot követően Szil eresztett meg egy löketet 30 méterről, amely azonban fölé szállt. A 29. percben Lipták szögletét a védők röviden fejelték ki, ám az érkező

Lévai Nikolett

9 méterről kíméletlenül a léc alá vágta a labdát (0-3). Félóra alatt megszerzett magabiztos előnyük birtokában is lendületben maradtak a szegediek: a 31. percben Szalai egy remek indítással lódult meg, de a kilépő kapus mellett a hosszú sarok mellé durrantott. A 32. percben viszont már nem volt kegyelem: Lévai passzára a nagyszerű ütemben érkező Lipták csapott le, és 22 méterről, két védőtől szorongatva is szép mozdulattal tekert a rövid felsőbe (0-4). A 34. percben - immáron sokadszor - Szalai robogott el a jobb szélen, de mivel a védő utolérte, visszasarkallta a labdát az érkező Szilnek, aki szépen becselezve magát a 16-oson belül lövőpozícióba került, azonban kemény lövését

Torma Lilla

bravúros reflexmozdulattal szögletre tolta. A 38. percben Szalai végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, ám ahelyett, hogy beívelte volna, a középen helyezkedő Szilhez továbbított, aki 25 méterről megsuhintotta a labdát, ezt a kapus látványos mozdulattal tolta kapufára. A kipattanóra Lévai érkezett, de a védők jól fedezték a játékszert, így a felpattanó portás az utolsó pillanatban fel tudta szedni előle. A félidő végén Lipták előtt adódtak lehetőségek: előbb

Harcel Boglárka

labdáját fejelte mellé, majd egy kényszerítőt követően kilépve a kapusba lőtte a labdát.

papszak_008_szzs

A második félidőre egy sokkal motiváltabb hazai csapat jött ki a pályára. A 47. percben egy előreívelt labdára Boros csapott le, akinek a keresztpassza egy szerencsétlen védőmozdulatot követően

Quirikó Vivien

elé került, ő pedig senkitől sem zavartatva a bal oldalról, 10 méterről a hálóba lőtt (1-4). Nem csökkent azonban a vendégek nyomása! Több szögletet követően Lipták egy újabbat lőtt be laposan, és a rövidre érkező, csereként nemrég beálló

Kardos Bernadett

megelőzve a védőket a hálóba passzolta a labdát (1-5). A 71. percben Kasznár hozta fel a labdát a bal oldalon, magára vonta a védőket, majd a középen üresen érkező Végh elé tálalt, aki lendületből vezethette rá a labdát, és a kimozduló kapus mellett jobb sarokba lőtt (1-6). A 74. percben Kasznár egy felpasszt követően visszaütötte a labdát Véghnek, majd egy kényszerítő után 12 méterről mellé gurított. Egy perccel később azonban már nem hibázott: jó ütemű indítást kapva, és a védő mögül kilépve 10 méterről a rövid sarokba lőtt (1-7). A 82. percben Szil végzett el 25 méterről, középről egy szabadrúgást, amelyet ügyesen tekert el a sorfal mellett a rövid sarokra, de a kapufáról a mezőnybe vágódott a labda. A 84. percben Kasznár lépett ki a bal oldalon, 13 méteres lövése azonban centiméterekkel elkerülte a bal alsó sarkot. A 88. percben több kényszerítő után Kardos elé került a labda, aki 25 méterről bődületes lövést eresztett meg, de a kapus káprázatos bravúrral védett.

papszak_015_szzs

A mérkőzés összképét tekintve a SZAK esélyeshez méltóan végig irányította a játékot, és a papírforma szerint simán hozta is a meccset másodosztályú ellenfelével szemben. Győzelmük egyetlen percig sem forgott veszélyben, és a hazaiak csak nagyszerűen védő kapusuknak köszönhetik, hogy elkerülték a kétszámjegyű vereséget. Ezzel a győzelemmel a szegedi csapat a legjobb nyolc közé jutott a magyar kupában.

Női labdarúgó magyar kupa 2. forduló:

Pap SE - Szegedi AK 1-7 (0-4)

Pap, 100 néző. Vezette: Benkő (Vasas, Kiss P.)

Pap:

Torma - Rajzinger, Bölömi, Lesku T. (Lesku N. 65'), Szilágyi M., Kopezda Edit, Czégény, Kopezda Enikő, Quirikó, Boros, Tordai.

Maximovits György.

SZAK:

Németh - Harcel, Burányi, Lévai, Lipták, Szil, Végh, Szalai, Kasznár, Hethési (Kardos 58'), Nagy Dzs.

Cserenkó Szabolcs.

Quirikó (47'), ill. Szil (6', 20'), Lévai (29'), Lipták (32'), Kardos (61'), Végh (71'), Kasznár (75'). Maximovits György:

"Gratulálok a szegedi csapatnak és sok sikert kívánok nekik a magyar kupában való további szerepléshez. Mint ahogy a mérkőzés eredményéből is látszik, az egy osztály különbség a pályán is megmutatkozott..."

Cserenkó Szabolcs:

"Nagyon jó szellemben kezdtük a találkozót, és szerencsére a hosszú utazás sem látszott a lányokon. Végig domináltunk, szép gólokat szereztünk, s ez a győzelem a legjobbkor jött kis csapatunk életében. Örülök hogy van jó pár játékosom, aki komolyan veszi a futballt!"

Kasznár Annamária (Szegedi AK):

"Örülök, hogy az elmúlt két elvesztett bajnoki után győzni tudtunk, és annak is, hogy meglőttem első gólomat a csapatban - remélem lesz még rá alkalmam! A mérkőzésen mi irányítottunk, s bár volt sok elvesztett labdánk, és sokat szabálytalankodtak is ellenünk, de összességében megérdemelt a győzelmünk."

Csepel FC SE - Ferencvárosi TC 1-14 (0-5) Dorogi Diófa SE - Budapest Honvéd 3-1 (1-1) PMFC-Matias - Viktória Trend Optika FC 0-5 (0-1) DAC Unió FC - UTE-Profisport 1-4 (1-2) Győri ETO FC - 1. FC Femina 4-1 (3-1) ZTE FC - Astra-Persecutor FC 1-5 (1-1) Szolnoki MÁV UFC - MTK Hungária FC 1-11 (1-3)