Kézilabda: veretlenül kezdtek a megyei NB II-es férfi csapatok

2013. szeptember 25., szerda

Megkezdődtek a küzdelmek a férfi kézilabda NB II dél-keleti csoportjában is. Megyénk mindkét csapata hazai pályán kezdett, a makóiak otthon tartották a pontokat, míg az algyőiek a félidei öt gólos vezetést követően pontot vesztettek a kunszentmártoniak ellen.

A makóiak új edzővel és jó néhány újonnan igazolt játékossal sima győzelmet arattak a lelkes törökszentmiklósi csapat ellen. A hazaiaknál bemutatkozott a Kiskunfélegyházáról igazolt

Mison Nándor

és az Orosházáról érkezett

Sóti Csaba

, míg a Pick Szegeddel kötött megállapodás alapján ismét vannak olyan játékosok, akik kettős igazolással erősítik a makóiakat. A hazaiak szünet utáni játéka már a jövőre nézve is biztató volt, különösen kiemelkedőt nyújtott

Valaczkai Attila

, aki egymaga 14-szer vette be a vendégek kapuját. Az algyőieknél ugyancsak edzőcsere történt, Vágó Attila a balatonboglári akadémián vállat munkát, helyét a kispadon Barok István vette át, akinek csapata remek első félidőt produkálva öt gólos előnnyel térhetett pihenőre. Szünet után azonban már sok hiba csúszott a hazaiak játékába, s ezt a vendégek kihasználták, döntetlenre mentve a találkozót.

Férfi kézilabda NB II dél-kelet, 1. forduló:

CONTITECH Makói KC - CLAAS Törökszentmiklósi KE II. 30-22 (17-14)

Makó. Vezette: Papp D., Tar M.

Makó:

Avramov - Dombegyházi 4, Papp D., Szabó P. 1, Vörös Á., Valaczkai 14, Csöndes D. 1.

Patakfalvi (kapus), Szabó D., Sóti Cs., Veréb G. 3, Mison 1, Sárosi G. 2, Vikor T. 1, Kander 1, Árokszállási 2.

Gera Norbert.

Juniorok:

CONTITECH Makói KC - CLAAS Törökszentmiklósi KE II. 27-10 (15-5)

FKSE Algyő - Kunszentmártoni Unitrade KSK 20-20 (12-7)

Algyő. Vezette: Fogl F., Tomkovics Á.

Algyő:

Deák T. - Kocsis L. 6, Zombori G. 4, Szögi Z. 3, Teimel 2, Bolvári 1, Czirják 1, Morva 1, Szepesi 1, Varga B. 1, Berta L., Kiss A., Major I.

Barok István.

Juniorok:

FKSE Algyő - Kunszentmártoni Unitrade KSK 33-23 (16-11)

Az 1. forduló további eredményei:

Újkígyósi KC - Martfűi KKKE 23-27, Püspökladányi KE - Hajdúszoboszlói KSKE 32-30, Békéscsabai BDSK - Orosházi FKSE II. 19-26, Törökszentmiklósi Székács - P&P Félegyháza 27-29.