Kézilabda: elmaradt a csoda, az EHF-kupa marad a Picknek + FOTÓK

2013. szeptember 1., vasárnap
p_s_16_il

Volt, hogy közeledett a bravúrhoz a Pick a Metalurg Szkopje elleni BL-selejtező visszavágóján, de a csoda végül elmaradt.

A Pick Szeged Bajnokok Ligája selejtezőjének szegedi visszavágóján az első félidőt követően nem tűnt annyira lehetetlen küldetésnek az, amit a szerdai, szkopjei megsemmisítő, 26-16-os vereséget követően szinte mindenki annak kiáltott ki. Remekül, két villámgyors Mindegía-góllal kezdett a csapat, a hazai szurkolók csapta pokoli, forró hangulat közepette, ráadásul jól is védekezett, a falban a magas emberek néha kíméletlennek is tűntek, amit a német játékvezetők alkalmanként hagytak. A lengyelek védekezését nagyban segítették azonban a szegediek támadásbeli hiányosságai, pontatlanságai. A helyzeteket be kell lőni, akárcsak a heteseket, a kapufa pedig nem gól - mindegyikre akadt példa, büntetőt kétszer rontott a Pick.

Mikler Roland

extra kapusteljesítménye most is megvolt az első játékrészben, akárcsak Szkopjében, s nagyon biztos támaszt adott a csapatnak hátul. Szerb kollégájának,

Stanicnak

ekkor még el-elmaradtak hasonló bravúrjai, s a Pick 3-4 gólon állandósította a különbséget a gólfelelősök pedig

Ancsin Gábor

Fero Sulc

voltak - a szünetben 11-7-es hazai vezetést mutatott az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője. A folytatásban újabb villámrajt - emberhátrányban! - a 32. percben már hattal vezetett a Pick 13-7-re, a távolban halovány reménysugár pislákolt. Erőre azonban nem kaphatott ez a láng: a bravúros labdaszerzések, a Mikler-bravúrok, a büntetők, s a néha-néha hazai pályát fújó játékvezetők dacára öt gólon stabilizálódott a különbség, a vendégek össze tudták kapni magukat a veszély közeledtével. Stanic feljavult, elképesztő labdákat fogott, nem egyszer Sulc és Ancsin elemi erejű löketeit,

Parrondo

ziccereit.

Mirkulovszki

Mojszovszki

néha mint kés a vajba, slisszantak be a védőink közé, s lőtték a gólokat. Nem sikerült növelni az ötgólos előnyt, amely egy lélektanilag fontos, kimaradt támadást követően a félidő derekán olvadni kezdett - s ekkor mindenki érezte: a reménysugár kialudt. Onnantól előbb kicsit visszaesett a Pick, s a macedónok felkapaszkodtak még egy gólra is (17-16), majd magához tért és elkezdett felszabadultan játszani. Ez már a közönségnek szólt - Sulc hát mögötti passzát, de kiváltképp hát mögül lőtt, egészen elképesztő kínaiját még sokszor visszanézzük majd a sportösszefoglalókban s a videómegosztó portálokon, de a meccset sem akarta elengedni a Pastor-legénység. A végén ismét 4-5 gólon állapodott meg a különbség, a vége is ennyi lett: 23-19. El kell fogadjuk: a fák nem nőnek az égig, idén - oly sok esztendő után először - nem lesz Bajnokok Ligája meccs az újszegedi sportcsarnokban - sőt, a látvány-csapatsportágakat tekintve egész Szegeden sem. A Pick így az EHF-kupában folytathatja szereplését, szerdán pedig már a bajnoki küzdelmekbe is belevág, első ellenfele a junior válogatott lesz 18 órától az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája selejtező, visszavágó:

Pick Szeged - Metalurg Szkopje 23-19 (11-7)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek)

Pick:

MIKLER - Vadkerti, Blazevic, Mindegía 3, Zubai 1, Ilyés, Parrondo 2.

TATAI (kapus), ANCSIN 5, Larholm 2, SULC 7, Vranjes 1, Kekezovity 1, Balogh 1.

Juan Carlos Pastor.

Szkopje:

STANIC - Manaszkov 2, Mojszovszki 3, ATMAN 5, N. Markoski, Vugrinec 4, Georgievszki 1.

V. Markoszki, Dimovszki 1, Jonovszki, MIIRKULOVSZKI 3, Ojleszki, Kedzo.

Lino Cervar.

4/2, ill. 3/3.

10 perc, ill. 10 perc.

A BL-főtáblára továbbjutott a Metalurg Szkopje 45-39-es összesítéssel.

Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok az ellenfélnek! A párharcot Szkopjéban vesztettük el, de megmutattuk most, hogy tudunk harcolni. Jobban védekeztünk, mint idegenben, de ez nem volt elég. Volt két kulcspillanata a második félidőnek, amikor hattal is vezettünk, aztán a harmadik ilyen lehetőségünket már nem tudtuk megfogni, s ekkor elment a meccs, visszaestünk. A perdöntő úgy érzem Stanic kapus teljesítménye volt ismét. Rengeteg munka vár még ránk: meg kell tanulnunk védekezésből minél több gólt szerezni, sokat kell még fejlődnünk támadásban is - nagyon sok munka vár ránk. Hogy nem jutottunk be a Bajnokok Ligájába, óriási érvágás, más célokért kell ezután harcolnunk a másik kupasorozatban. Most össze kell raknunk a csapatot, mert egyelőre csak védelmünk van, azonban időre van szükséágünk támadóképességeink felméréséhez. Ehhez kérném a szurkolóink türelmét."

Lino Cervar:

"Először is köszönjük a Picknek a remek rendezést, és ezt a nagyon jó meccset. Bevallom, nem számítottam rá, hogy ilyen nehéz dolgunk lesz, de örülök neki hogy így alakult. Nekünk talán kicsit több szerencsénk volt a két találkozón, s talán kicsit jobb is a csapatunk. De biztos vagyok benne, hogy a szegediek - akiknek edzőjének munkáját régóta tisztelem - munkája beérik és szép sikereket fognak elérni. Bízom benne hogy a mi csapatunk remekül szerepel idén is a BL-ben, a Picknek sok sikert kívánunk az EHF-kupában."

VÉGE!60' Manaszkov, 23-19. Eladjuk, visszaszerezzük az utolsó másodpercekben. Ünnepelnek a macedónok, van is miért, ők BL-zhetnek, mi nem, nekünk marad az EHF. Itt a vége. Mindkét tábor tapsolja az övéit. 59' Sulc repül be kínaira és a hát mögött dobja be! Legalább az EHF gólszépségversenyébe bekerülünk. 58' Parrondo szerez labdát, aztán Körtétől kapja vissza, majd mellbe lövi Stanicot ismét... Annyiszor lőttük már mellbe, hogy csoda ha nem kap szívritmuszavart... Georgievszki, 22-18. 57' Parrondo ziccere kimarad, a kipattanón Larholm, Johnny bevágja! 22-17! Vranjes esik benn nagyot, semmi a sporik szerint. 56' Sulc nagyon nagy gólja! 21-17! 55' Túljátsza a Metalurg, de marad náluk a labda. Úgy néz ki, legalább győzni sikerül, ha már bukjuk a BL-t. Húúú, Atman de nagy gólt lő csak úgy ott állva, 20-17. 54' Lino Cervar tájmautja. Jó védekezés, Vranjes lerohan, 20-16! 53' Zubai beállóban, belefújnak a gólba. Fero Sulcéba nem, nem is lehet, akkora, 18-16! Ancsin nagy gólja, milyen is lehetne más Gabitól? 19-16! 52' Kekezovity Marinko ejtése a szélről felsőlécen landol. 51' Atman orosz módra kés a vajba, majd újabb kapufa. 50' Mojszovszki kígyózik nem kis termetével, belövi, 17-16. Zubai tör be, esik-kel, Stanic véd. 49' Zubai hasonlóképp. Atman aztán nem hibáz, 17-15. Óriási lövés, kapufa, plafon, jöhet a Szkopje. 48' Aztán Mirkulovszki tör be, azt is védi! Atman az egekből iszonyatos erővel lövi szét a felsőlécet. 47' Hosszú ideje támadnak már a vendégek. Vugrinec hetese zárja az akciót, 17-14. Ojleszki labdát szerez, százas ziccer, Tatai Peti! Hát mit védett a Tatus?! 46' Szép játék: Sulc hát mögötti passza Zubainak, ő meg bevágja a vonalról, üresen, 17-13! Majdnem sikerül szerelni, kis földharc, aztán marad a vendégeknél. 45' Mojszovszki gyötri meg Mindegíát, amikor az betörne, kettő perc. 44' Tatai Peti benn. Véd Mojszovszkival szemben. Stanic meg Parrondóval szemben. 43' Hiába, elől ismét hiba a Picknél. Atman is tarthatatlan, 16-13. Ünnepelnek a macedónok, érzik, ilyen játékkal nem bukhatják el a BL-főtáblát. Mi is érezzük. Pastor is érzi, időt kér. 42' Vugrinec-hetes ismét, gól, 16-12. Ancsint most Stanic olvasa, az indítása rossz Georgievszkihez. 41' Vugrinec már nem kegyelmez Miklerrel szemben, hetesből 15-11. Ancsin sincs irgalmas kedvében, 16-11! 40' Blazevic, két perc. Larholm lefaultolja a szélen Georgievszkit, belemenésnek fújják, köszönjük. Kihagyunk elől,. nincs kapus, Kekezovity rohan vissza, Atman tör be, Keke elvetődik jobbra, Atman a másik irányba lő, kapufa! Köszönjük! 39' Kinn a labda, marad nálunk. Sulc elhajolva lő, beszorul a labda a jól záró Stanic lábai közé. 38' Dimovszki marad lenn, ápolni kell. A 34 éves beállónak már minden fáj. Hamar gyógyul. Aztán Parrondo labdát szerez, Larholm ütközik egy elé álló bekkel, aztán amikor lő ismét. De hetes belülvédekezésért! A macedón kollégák két belemenést reklamálnak. Parrondo, Stanic nagyot véd. 37' Mirkulovszkit nem tudjuk tartani, beverekszi magát a falba, kilövi a jobb felsőt. Ancsin válaszol nagy góllal! Hát tud ő kicsit lőni? 15-10! 36' Ismét a Pick jöhet! Vranjest védi Stanic, éltetik is a macedónok. 35' Megtámasztják Ancsin karját, marad nálunk. Ilyés visszatér. Elszedik, Mirkulovszki lerohan, 13-9. Ancsin bosszúja, 14-9! 34' Vugrinec ejtését halássza le Mikler! 33' Atman nagyon erőszakosan tör be, be is dobja, aztán lenn marad. 13-8. Meggyógyult. Velko Markoszki egyszerre két emberünket rántja el. Sulc nagy lövése száll - Stanicba... 32' Jó védekezés, fergeteges hangulat, őrületesen nagy Balogh-gól! 13-7! Ismét két gyors góllal kezdünk! Blazevic teremti le a falba betörő Mirkulovszkit. Megússza. Megússzuk. 31' Kekezovity kezd megkülönböztetőben az emberhátrány miatt. Jonovszki hirtelen kap két percet. Kekezovity a szélről, már nem megkülönböztetőben! 12-7! SZÜNET!30' Ancsin kap két percet, pedig már örültünk Mikler védésének. Bődületes kapufa, messziről a dudaszóval ellőjük az üres kapura, bemegy, de már nem adják meg. 29' Jó védekezés! Időkérés. A Pick bika a macedón drukkerek előtt drukkol, némán(?) nézik. Sulc befutva nagyot lendülő karral, Stanic elképesztő nagyot véd, talán a meccsen eddig a legnagyobbat saját részéről. 28' Gólt lövünk belefújnak. Ancsin nem zökken ki, bevarrja, ahogy szokta! 11-7! 27' Vugrinec futtából, kapásból, de Mikler felkarja véd! Elképesztő! 26' Szép figura, Mojszovszki, 9-7. Indulunk, de visszafújják a németek. Parrondo szélről száll és tesz bele egy kis cundert is, 10-7! 25' Sulc elképesztő, parádés, elhajlós góllal mutatja, még nem adjuk fel! 9-6! 24' Mire az orrunkat lógatnánk, Sulc bever egy nagy gólt, 8-5! Vugrinec blokkolva! Indulunk, ellépjük, Manaszkoiv lefordul, 8-6. 23' Időkérés. Mirkulovszki beállóban remek labdát kap, be is vágja, 7-5. egyelőre távol a csodától. 22' Indulunk, elszedik, Dimovszki bvevágja a ziccert... 7-4 egy csúnya kapkodás után. Vranjest mindenhogy fogják, de nem lesz semmi a szabaddobás után. 21' Ilyés kőkeményen védekezik, átrendezi Dimovszki arcát. Zubait leüti a beállós. 20' Mikler eksztázisban véd kétszer egymásután! Sulc Stanic lába között pattint! 7-3! 19' Sulc nagy lövése, 6-3! Eladják a labdát. Visszakapják, Dimovszki nem pihenni feküdt le a földre... Jól van, bár kicsit még sántikál az óriási termetű beállós. 18' Kapus nélkül, pluszemberrel a Szkopje, Pecsakovszkin megkülönböztető. Eladják, Stanic vissza. 17' Mojszovszki balátlövőből irtózatos gólt lő, 5-3. Zubait leterítik, semmi, de megakasztjuk a lerohanást. 16' Mikler fog mint a zöld festék. Sulc karját támasztják meg, a két perc elmarad. Zubait négyen birkózzák le, Atman kap két percet. Nem érti. Mi sem, de örülünk. Parrondo beveri a hetest! 5-2! 15' Velko Markoski megteszi azt a szívességet, hogy Mindegíát fellöki, sárga és hetes. Larholm kihagyja, csalódott moraj... 14' Georgievszki a szélről száll be, Mikler Roli mit véd?! Sulcot köszöntik a drukkerek hangzavarral! 13' Larholm nem cselez, bevágja, 3-2! Vugrinec lökete blokkolva, Mindegía lerohan, kés a vajba, 4-2! 12' Ismét Mindegía, mindig Mindegía próbál betörni, megfogják. Most egy hetes. 11' Ismét kimarad a lehetőség. 10 perc eltelt, két-két gól. Így nem lesz csoda. A jó védekezés nem elég. 10' Blazevic is kap két percet. A vendégtábor már túlmelegedett, bár valószínű nemcsak a balkáni virtus fűti őket. Atman egyenlít, 2-2! 9' Nikola Markoski rántja le Mindegíát, nem is vitatkozik, indul a kispadra, kettő perc. Ilyés orbitális kapufát lő ismét. 8' Elől hibázunk. Ilyés sajnos hatalmasat lök, sárga, pedig labdát szereztünk, így szabaddobás oda. 7' Mojszovszki lövésébe érünk bele, de kifeléé ítélnek. Reklamál a macedón, sárga. 6' Vugrinec pattint Mikler lába között, 2-1. Ancsin löketét olvassa Stanic. 5' Újabb jó védekezés, indulunk, de elveszik a labdát a német sporik. 4' Ancsin benn. Ilyés a sarokvasat zúzza porrá. 3' Jó és stabil védekezés, nem tudnak lőni, aztán elhibázzák a vendégek. 2' Körte indul, lerohan, de véd Stanic, a kipattanó Mindegíáé, benn van! 1-0! Mindegía lerohan ismét, 2-0! Villámrajt! 1' Mikler - Vadkerti, Blazevic, Mindegía, Zubai, Ilyés, Parrondo a Szeged kezdője. A vendégek kezdenek. Mikler nagyot véd, mögötte énekel a vendég tábor, a mieink elnyomják hangban. 19.00: Masszív Pick Szeged skandálás váltja fel a BL-himnuszt. Rajt pillanatokon belül! 18.55: BL-himnusz, kezdődik a hivatalos protokoll. Bemutatások, az időközben nagyjából 50 fősre duzzadt macedón tábor dübörög. És akkor a mieink! Robbanjon a csarnok! Szektorhossz magyar zászló SZEGED felirattal a B-középnél. 18.50: Kezdődik a felkonf, dübörögnek a dobok és a hangfalak, rövidesen bemutatják a két csapatot is. Már sorjáznak a mieink a bevonuláshoz! Megérkeztek a vendég szurkolók is, lehetnek vagy húszan. Foghíjasak a szektorok még, de az biztos hogy nem félház lesz! 18.45: Ugyan tízgólos előnnyel érkezik a Szkopje, de vélhetően nem veszik félvállról a meccset. Filip Mirkulovszki azt nyilatkozta a csapat honlapján, hogy úgy fognak játszani, mintha csak két gól lenne az előnyük. 18.40: Az elmúlt tíz percben folyamatosan áramlanak be a szurkolók. Telnek a lelátók. 18.35: Hangolnak a szegedi dobok, dobverők és a drukkerek is, akik a kettőt életre keltik. A maroknyi vendégdrukkernek fenntartott F szektor fele dupla kordonnal van lezárva, de egyelőre a Metalurg szurkolóinak színét sem láttuk. 18.25: Beindult az élet a kék színű borításon, most már nem a nyújtásoké a főszerep. Gyűlnek a szurkolók is, remélhetően hatott a klub felhívása a bérletesek és az elővételben jegyet váltók felé, hogy hozzanak magukkal még egy embert. Ha a szerdai zakó nem szegte kedvüket a drukkereknek, akkor szép számmal leszünk! 18.20: Már zajlik a bemelegítés a küzdőtéren. A nézőtérre még nem kezdtek el beszivárogni a drukkerek, de hát van még idő. Végszóra feldübörög egy dob és harsog egy duda, tippelünk: nem macedónok. 18.15: Már ismertek a keretek, gyakorlatilag nincs változás a szerdaihoz képest. A Pick kerete: Tóth M., Tatai, Mikler (kapusok), Mindegía, Kekezovity, Vadkerti, Larholm, Zubai, Ilyés, Balogh, Blazevic, Sulc, Lasica, Parrondo, Vranjes, Ancsin. A Szegedi keret hétnemzetiségű, felét magyarok alkotják. A Szkopje kerete: Stanic, Angelov (kapusok), Ojleszki, Dimovszki, Pecsakovszki, Vugrinec, Georgievszki, Manaszkov, Mirkulovszki, V. Markoski, Mojszoszki, N. Markoski, Mojszovszki, Atman, Kedzo, Jonovszki. A macedónok keretében mindössze négy légiós, egy szerb, egy szlovén, egy orosz és egy horvát található, azaz a csapat 75%-a hazai játékos. 18.00: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol egy óra múlva, várhatóan - és remélhetően - pokoli hangulat fog uralkodni! Egyelőre üres a küzdőtér, üres a pálya, kis túlzással a sajtórészen - páholynak nem neveznénk - többen vagyunk. Igaz az imént pár Pick-játékos focizgatott a vendég B-közép felőli kapu hatosán belül egy keveset.