Kézilabda: könnyed sikerrel kezdte a bajnokságot a Pick + FOTÓK

2013. szeptember 4., szerda
pick_junior_valogatott12_gs

Az öt szegedivel felálló juniorválogatott ellen meggyőző különbséggel győzött a Pick a bajnoki rajton, de az ifjaknak sincs szégyenkezni valójuk.

Nem a győzelem, hanem a mértéke volt kérdéses, no meg az, hogy kik lépnek pályára a juniorválogatott ellen, a 10 esztendő után vasárnap a BL-főtáblát elbukó Pick részéről. Nos,

Juan Carlos Pastor

úgy tűnik, egyáltalán nem szándékozott pihentetni az ászokat, mindössze

Kekezovity Marinko, Marko Lasica

Mikler Roland

hagyta ki a meccset a stabil emberek közül. A kapuban

Tatai Péter

kezdett, s magabiztos védéseket mutatott be, ám előtte a védelem már eleve hatékonyan állta útját a lelkes és ügyes, ám gyakran elbizonytalanodó, tanácstalanná váló fiataloknak, akiknek soraiban öt Pick Szeged játékos kapott helyet, közöttük a már BL-t is megjárt

Fekete Bálint

. A védekezéssel ezúttal sem volt gond, ám támadásban akadtak hiányosságok, igaz, abban, hogy a szünetben csak 13 szegedi gólt jegyezhettünk fel, a juniorok két első félidei kapusa,

Váczi Dániel

Borbély Ádám

is "vastagon benne volt". Aztán a második félidő első felében ontani kezdte a gólokat a Pick,

Ancsin Gábor

hatalmas erejű átlövései,

Jonas Larholm

lerohanásai gyarapították a találatok számát, s a játékrész második felére

Vladimir Vranjes

játéka is üde színfoltja lett a mérkőzésnek. A kaput a második félidőben végig védő

Tóth Mihály

pedig ismét megmutatta, lehet rá építeni, hatalmas bravúrokat mutatott be, megkeserítve a válogatott átlövőinek életét. Végül kiütéses, 30-16-os győzelmet arattak a hazaiak, ám a vb-12. magyar junior csapatnak sincs szégyenkezni valója, különösen, hogy támaszkodhat olyan szegedi tehetségekre (is), akik szerda este megmutatták, hogy még sokra vihetik a nagyok között. Folytatás szombaton, ugyancsak itthon, ugyancsak este 18 órától, az ellenfél a Cegléd együttese lesz.

Férfi kézilabda NB I 1. forduló:

Pick Szeged - Juniorválogatott 30-16 (13-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.

Pick:

TATAI - Vadkerti 2, LARHOLM 6, Zubai 4, ANCSIN 4, Sulc 1, Balogh Zs. 2.

TÓTH M. (kapus), Blazevic, Ilyés 3, Mindegía, VRANJES 5, Parrondo 3, Tóth B., Hegedűs.

Juan Carlos Pastor.

Juniorválogatott:

VÁCZI - Bujdosó 2, FEKETE 3, Molnár B. 1, Horváth D. 1, Törteli 2, Bohács 2.

BORBÉLY, Balogh T. (kapus), Győri-Dani, Mátó, Patyi 2, Kovacsics 2, Szeitl, Gidai, Magyar 1.

Szövetségi edző:

Gyurka János.

2/1, ill. 6/2.

4 perc, ill. 4 perc.

VÉGE!60' A B-közép hangosan skandálja a csapat nevét, miközben a juniorok kapnak még egy hetest. Gidai lövi, Tóth véd! Balogh ejtése a felsőlécen hal el. Itt a vége, könnyed győzelem, ahogy vártuk. 59' Fekete Bálint remekül tör be, 30-16. Tóth Balázs a túloldalt, kapufa! 58' Fekete blokkolt lövését fogja Tóth Mihály, a túloldalt Ilyés újabb gólja. Törteli Koppány még gyorsabb válasza, 30-15. 57' Vranjes jól védekezik és keményen, aztán indul és gólt lő kíméletlenül, 29-14! 56' Ilyés bombasztikus lövése pattan le a gólvonalra, 27-14! Középkezdéskor Balogh elhagyja kapuját, Vranjes megszerzi a labdát és félpályán túlról nem hibáz, 28-14. Gyorsan időt kér Gyurka János. 55' Megszerzett, eladott labdák, aztán Mindegía gyűjti be. 54' Magyar Dávid amolyan sulcos góllal, elhajolva, laposan, térdmagasan. Vranjes válaszol, 26-14. 53' Parrondóra kijátszva a szélen, 25-13! 52' Gidai szélről, reménytelen helyzetből is lő, fejbe Tóth Mihályt. 51' Szép szegedi figura, Vranjes fejezi be, 24-13, de fizikailag nehéz is ellene megállni a falban... 50' Balogh a Balogh ellen 2.0, most Zsolt nyer, 23-13! 49' Tóth Mihály nagy védése, aztán Molnár ismétel, ezt is hárítja, de hetes. Bujdosó beveri, 22-13. 48' Balogh lő, Balogh véd. Zsolt és Tibor párharcát most utóbbi nyeri. 47' Fekete dupláz, 22-12! Vranjes újabb ziccert ront. 46' Larholm labdát szerezne, de feltartják. Aztán egyedül veri meg a védőit, de belefújnak a góljába. 45' A szegedi Fekete Bálint gyönyörű, klasszis átlövőgólja, 21-11. Larholm villámgyorsan válaszol, 22-11! 44' Zubai beállóból verekszi be, 21-10! 43' Eredménytelen zöldmezes támadás. Larholm meglövi az ötödiket, köztetíz! 20-10! 42' Vadkerti szerez labdát. Aztán kijátszott figura, Parrondo a szélről repül be, 19-10! Időt kér a junior gárda. 41' Mindkét oldalon keményedik a védelem: most Szeitl áll ki. Ancsin kihasználja nagy lökettel, 18-10! 40' Tóth Mihály is remek kapus, Kovacsiccsal szemben hárít. 39' Blazevic lök, két perc. Zubai emberhátrányban lő gólt, 17-10. 38' Gidai a szélről, Tóth véd jól zárva a szöget. Ellépi Sulc a támadást. 37' Horváth Dániel jó lövése, 16-10. 36' Larholm hátrányban egyedül próbál átmenni a falon. Másodikra összejön, 16-9. 35' Larholm egy lövőcsel után lő át, 15-9. Zubait állítják ki, Bohács az ötöst fölé lövi. 34' Tanácstalanok a fiatalok, nem lelik a rést a Pick pajzsán. 33' Hosszas hazai támadás végén Ancsin karja lendül védhetetlenül, 14-9. 32' Patyinak sikerül, 13-9. Aztán eladott labdát szerez majdnem vissza a Pick. Gidait védi Tóth Mihály. 31' A juniorok kezdik a második félidőt. Nehezen jutnak lövéshez a magas szegedi fal előtt. SZÜNET!30' Balogh Zsolt előtt a lehetőség, ki is használja, 13-7. Patyit védi Tatus, de még ott van, másodszor már nem ront, 13-8-cal jöhet a szünet. 29' Junior hetes jöhet, Bohács Tatai lendülő lábába lő. 28' Borbély hatalmas bravúrja, aztán a szélen márt Kovacsics, 12-7. Vranjes Borbélyt teszi naggyá. 27' Ilyés rohanhat le, 12-6! Blazevic jó ütemben sáncolja le Törteli Koppány nagy lövését. Sarokdobás után labdaszerzés, Tóth indulna, nem sikerül az indítás. 26' Kovacsics Tatai lábai között lő a kapuba, 11-6. Borbély véd nagyot, csere volt a kapuban. 25' Légiósgólok, Parrondo a szélről szállva be száll be a gólgyártásba. 24' Vranjes indulhat, nem is ront, nem is állhatnák útját, 10-5. 23' Patyi lövését védi Tatai helyett a kapufa. 22' Vadkerti teszi naggyá az egyre jobb formában védő Váczit. 21' Vranjes küzd beállóban. Parrondo csele szép, de hatástalan. 20' Larholm jut heteshez, kihagyja. Reméljük ezzel letudta kötelező egy rossz hetesét... 19' Tatai véd, Körte indul, beviszi, 9-5! Jön Ilyés, Mindegía, Vranjes, Parrondo. 18' Sulc hamar válaszol egy nagy lövéssel, 8-5! 17' Törteli Koppány veszi be Tatai kapuját. 16' Fekete fölé durrant, Ancsin a kapus kezeit találja el. 15' Hosszú ideje tartó Pick-attak végén Larholm a kapufára sújt le. 14' Eladott labda. Ancsin lő, 7-4. Újabb labdaszerzés. 13' 6-4-re írja át az eredményt mintaszerű akció után Zubai. 12' Győri-Danira játsszák, szépen bevetődve lő mellé, de hetes Sulc ellen, Bohács nem hibázza el a büntetőt, 5-4. 11' Bohács szélről fölé, pedig szépen járatták végig a labdát a fiúk. 10' Blazevic sáncol jól. Nem nagyon tudják megtartani a labdát az ifjak. Mi sem... Időt kér a juniorcsapat, Gyurka János szövetségi edző tart rövid "fejtágítót". 9' Újabb szegedi gól, ezt most Molnár Bence jegyzi az ellenfélnél, 5-3. Sulc fölé. 8' Horváth Dánielt szórják ki két percre. Zubai is betalál, 5-2. 7' Larholmot indítjuk, be is viszi, 4-2. Aztán eladják, de megakad a hazai roham. 6' Halovány magyar támadás. 5' Larholm szintén hetesből, 3-2. Balogh Zsoltnak nem megy szélről. 4' Körte rohan le, Váczi kapus bravúrja. Bohács hetese, 2-2. 3' Bujdosó bújt el a szélen, 1-1. Ancsin átlő az átlóba, 2-1. 2' Labdaszerzés után Körte már nem hibáz, 1-0. 1' A Pick kezdi a meccset. Vadkerti rontja el a támadást. Aztán eladott labdák. 17.55: Kezdődnek a bemutatások. A hazai csapat ezúttal is az új mezben, a kissé még szokatlan narancssárga-szürke szerelésben, a magyar válogatott tiszta zöldben. 17.50: Szállingóznak a nézők - nem ma lesz nézőcsúcs. 17.45: Megy az izmok, karok, lábak izzítása. Az iménti statisztikát annyival kiegészítenénk, hogy a juniorok között öt szegedit számoltunk, Molnár Bence, Fekete Bálint, Gidai Máté, Patyi Zoltán és Magyar Dávid személyében. 17.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen belevág a Pick Szeged a bajnoki küzdelmekbe. Rögtön válogatott összecsapással kezdünk: a Pick Szeged válogatott nemzetközi csapata a magyar juniorválogatottal csap össze. A hazai csapat keretébe ezúttal hét légióst neveztek, ha a felvidéki Tóth Mihály cserekapust is légiósnak számoljuk. A magyar juniorválogatott kerete - nehéz kitalálni - 100%-ban magyar. Befelé jövet két kissrác beszélgetett, fél füllel csak annyit hallottunk: "Te kinek szurkolsz? A Picknek vagy a magyaroknak?..." A nap kérdése? A találkozó 18 órakor kezdődik a Horváth Zoltán, Simó András játékvezetői páros jelére. A juniorok kedden a Veszprémmel játszottak, s szenvedtek 34-21-es vereséget hazai pályán. Beharangozónk itt olvasható!